• sonsuz istekleri var. sözlükte yazdığı son bir kaç tanesi şöyle;

1. sarılmak istiyor
    2. birinin ona ihtiyacı olsun istiyor.
    3. çocuk sahibi olmak istiyor.
    4. güvenmek, güven vermek istiyor.
    5. aşık olmak istiyor.
    6. evlenmek istiyor (!)

ilk beşi neyse de son maddedeki isteğinden dolayı bence asıl "5 kardeş" istiyor :/
  • olm iyi arkadaşız, aynı derecede salağız, benzer şeyler yaşıyoruz diye başladık biz bununla ilişkiye, samimiyet falan arttı eyvallah. kah anne oldu, kah yavru tamam. ama korktuğum olmakta. iş çığrından çıkıyor. sanırım bana aşık olmaya başladı :/

üzerimde çok yoğun bir baskı hissediyorum. bana ev arkadaşlığı teklif ediyor. aklında bulunsun bi süre düşün diyor, 10 dakika sonra düşündün mü diye soruyor :((( anksiyeteler bastı her yerime yeminler olsun ki.

ben arkanı toplarım, temizliği yaparım, ütünü falan dert etme, yalnızlıktan da kurtulursun, senin istediğin muhitte kalırız, ben metrobüse razıyım, hem maddi destek de olur tarzı cezbedici cümlelerle beni cezbetmeye çalışsa da cezbolmama gayretindeyim. cezb.

bak nki'cim; ben dengesizin allahıyım, ben bi sabah kalkar sana günaydın bile demem kahrolursun, bağırırım, sonra gelir sarılırım manyak olursun, bir gece eve gelmem benden haber alamaz mahvolursun, eve atmadığım adam kalmaz oha falan olursun (zaaaa), yüksek sesle müzik dinler ağlarım paramparça olursun, bulaşıkları yıkamam ifrit olursun, kıyafetlerini kullanırım kıl olursun, intihara meylederim yusuf yusuf olursun, başka kızlarla kanka olurum kıskanç olursun.

demem o ki ben seni üzerim nki. tanrım da yok, gitarım da.. razıysan gel benimle.
  • hem naif, kırılgan.

hem güçlü, dirayetli.

hem olgun, düşünceli.

hem hayata sabırsız yazgünü karıncaları gibi.

sevdiği ve güvendiği zaman gururu yok.

defalarca incinse de sevmekten korkusu yok.

dünyalar güzeli bir kız çocuğu.

benim gibi, babası yok.
  • hyde park'ın ördeklerini onun için beslerken bir gün kendisine central park ördeklerinden bahsetmeye karar verdim. kışın göl buz tuttuğunda neler oluyor bu ördeklere? bunlardan ve holden'dan konuşabiliriz mesela uzun uzun.

hayatıma bir tatil sabahı rüzgarı gibi hafifçe süzülerek girdiği güne şükürler olsun.
  • "kimi gün öylesine yalnızdım
    derdimi annemin fotoğrafına anlattım.
    annem
    ki beyaz bir kadındır.
    ölüsünü şiirle yıkadım.
    bir gölgeyi sevmek ne demektir bilmezsiniz siz bayım
    öldüğü gece terliklerindeki izleri okşadım.
    çok şey öğrendim geçen üç yıl boyunca
    acının ortasında acısız olmayı,
    kalbim ucu kararmış bir tahta kaşık gibiydi bayım.
    kendimin ucunu kenar mahallelere taşıdım.
    aşk diyorsunuz ya,
    işte orda durun bayım
    ıslak unutulmuş bir taş bezi gibi kalakaldım
    kendimin ucunda
    öyle ıslak,
    öyle kötü kokan,
    yırtık ve perişan..."
  • sana ne yazsam, ne konuşsam, ne anlatsam da ne sussam bilmiyorum. gözlerim doldu taşıyor ara sıra, yüzbin tane kolum olsa milyonlarca sarılsam sana da dolu dolu ağlasam.. ama yapamıyorum.

sen kuş kadar kalbin, kırküç kilo vücudunla bu kadar acıya nasıl direniyor, ayakta durmaya çalışıyorsan ben de senin gibi direnmeye, yanında kalmaya çalışıyorum. çabalıyorum. elimden geldiğince işte.

dert ortağım, acı paydaşım, hayat arkadaşım..
    dostum, sevgilim, her şeyim.

bazen diyorum hiç tanışmasa mıydık?.. hayatına girdim gireli burnumuz boktan hiç çıkmadı, bazen de diyorum ya gecenin 2'sin de ben de olmasaydım yanında telefonun çaldığında, ya kızımız da olmasaydı ne yapardı..

kader çizginin neresindeyim hiçbir fikrim yok. umarım iyi olan tarafındayımdır.

dün söyledim, bugün de yazıyorum kimsesiz değilsin. hal/şart ne olursa olsun yanındayım. belki yüzbinlerce kolum yok ama, iki tane kolumla, seneler önce tuttuğun elimle, tüm her şeyimle ben buradayım.

kanından kan, canından can, ablan, annen değilim elbette ama ister 3. tekil şahıs say, ister arkadaş, istersen dost bil, ya da kocan. buradayım. biliyorsun.

birlikte direneceğiz, birlikte kabulleneceğiz, yan yana özleyecek, beraber üzüleceğiz ama direneceğiz.

kızımız için.

hiçbir şey, hiç kimse için değilse bile kızımız için.

seni seviyorum.

lütfen bırakma.
  • ekşi sözlüğün bana kazandırdığı en ulvi insan. sanırım ilk defa bir yazar hakkında bu kadar uzun bir entry gireceğim.

biz nick kullanmam ile artık bir arkadaştan öte bir kardeş gibiyiz. insanın kız kardeşinin olması nasıl bir duygu der dururdum arada bir tanrı duyuyor sesimi =)

nereden başlasam bilmiyorum. durun en iyisi en baştan anlatayım. biraz geçmişe gidiyorum sene 1890 kasjdklsadjka değil tabi 2013.

ekşibition adındaki güzel bir sözlük portalında takılıyorum vs. ordan bir arkadaş mesaj attı facebook da gizli bir grubumuz var geyik yapıyoruz gelsene diye. davet etti ben de katıldım. arada bir grupta zirveler vs yapılıyor kaynaşmışlar birbirleriyle.

derken ben yedi diyarın ve insanların koruyucusu yüce patlak fermuar han bu nick kullanmam ben denilen hatunla tanıştım. oturduğumuz semtler birbirine yakındı. bir gün vialandda buluştuk.

sonra 8-9 ay muhabbetimiz olmadı kendisiyle. bir gün bu çekirdek karısının* abisi istanbula geldi müzeleri geziyoruz derken bu oğlan telefonda konuşuyor patlakla gelirim vs. diye. olm nereye gidiyoruz dedim böyle böyle dedi.

iyi dedik gittik nick kullanmam denilen hatunun evine. allahım bir güzel yemekler sofralar sanırsın şeriton izmirdeyiz. lsdaşldkasşld.

o akşam iki kız arkadaşıyla daha tanıştım ki sonradan kankam oldular aalsdklasd eğlenceli bir vakit geçirdim.

evler de yakın minibüsle 30 dakika artık her hafta nick kullanmamam gidip kalıyorum ailesiyle ablasıyla kanka olmuş durumdayım. sanki orası benim evim ben de ailenin yakışıklı oğlu. tabi lam bıyığım var benim yakışıklı adamım.

aradan 5 sene geçti can ciğer kuzu sarması olduk cancağızımla. her sıkıntımda yanımda oldu maddi ve manevi elini taşın altından hiç çekmedi.

birkaç ay önce işimden artık bunalıma girmiş durumdayım çünkü özel hayatımın önüne geçti gece 10larda işten dönüyorum hiçbir sosyal hayatım yok. haftasonum yok. canıma tak etti. kedimde pencereden düştü veterinere dahi götüremedim.

dedim böyle böyle nick kullanmak istemiyorum ne yapıcam ben. sikerim öyle işi bırak ulan dedi. gitti patronuyla konuştu. kendi şirketine hatta kendi bölümüne aldırdı. masa başı beyaz yaka modeli bir iş.

o artık işyerinde şefim sosyal hayatta kız kardeşim. bir de çoğ seviyoz ya biz birbirimizi. kocasını çok seviyorum iyi ki tanışım onları. bir de beraber çalışmaya başladığımızdan beri resmen evine yerleştim kızın ya.

ulan kalmak istemiyorum ayıp olur diyorum seni durağa bırakalım diyorlar kocişiyle bir olup arabanın kapılarını kilitleyip kemerle bağlıyorlar beni direkt evlerine götürüyorlar. ayyy imdaaak pooliiss.. ahahahahha

evlerinde 3. diş fırçası bir tek bana ait. artık o kadar kaynaştım ki kedileriyle bile, geçende dişlerimi fırçalarken ulan bu ev benim aslında bunlar da ne zaman gidecek evlerine ya misafir dediğin üç gün olur kardeşim diye kendi kendimle kavga ederken buldum asdlaşlsds.

ve gelelim nick kullanmak istemiyorum diyen benim için yeri bambaşka olan bu kadının yaptığı cesaret gerektiren bir olaya.

gazi osmanpaşa'da tecavüze uğrayan kedi müjgan için yaptıklarına.

32 yıllık ömrümde bu kadar dirayetli bu kadar güçlü bir kadın görmedim.

korkmuyor üstüne gidiyor olayın. müjgan için bir canını vermediği kaldı.

geçenlerde ameliyatı vardı müjganın makat fıtığı olmuştu. dışkısını yaparken canı yanıyordu kasılıyordu bağırsakları düğüm olmuş idrar kesesi kordondan sıkışmış ve dolmamış üstelik karın zarında bir fıtık daha.

müjgan operasyon geçirirken beraberdik veterinerde, ağlaması yemek dahi yememesi. bir anneydi çünkü. iki kızı bir de yaramaz oğlu olan bir anne nick kullanmak istemiyorum. çocuklarının gözüne çöp batsa uyumayan insan. varını yoğunu onların yoluna seferber eden.

çok seviyorum onu. iyi ki varsın güzel kardeşim. umarım çocuklarınla beraber mutlu mesut daha nice hoş vakitlerin olur. bir gülüşü var eline şeker tutuşturulan bayram çocuğu yemnediyorum. hahaha. seviyorum kıs seni. muck.
  • bugun 14 subat ve ona bir siir hediye etmek istedim:

s eviyorum ama kimi
    e n tatli birisini
    n asil anlatsam sana
    i mam hatipler kapatilsin
  • olan ya da olmayan, haklı ya da haksız, sevinçli ya da hüzünlü, imkanlı ya da imkansız ne kadar şey varsa bir kenara bırakıp birlikte yolumuza devam ettiğimiz; ben yağmursam o demli çay, o güneşse ben yemyeşil bir ağaç. karanlıkta yıldız, ağaçtaki zeytin, akşamsefası, tarçın kokusu, şiir.

ne demiş şair;

yapraklara dallara
    çiçeklere allara
    nice nice yıllara gülüm
    nice nice yıllara
  • "...

ara sıra yalvarır gözlerle
    bakar gibi olsam da gözlerinize
    değil efendim öyle
    sakın inanmayınız
    bir ilintiye ilişkin
    içli içli inlesem de