şükela:  tümü | bugün
  • atp sayfası

stepanek maçının ardından " bugün hissettiklerinin avustralya açık'taki junior şampiyonluğundan 10 kat daha güzelé demiş
    (bkz: #34128212)
  • roland garros'a 2. turda marin cilic'e yenilerek veda etmiştir. geleceğin süper yıldızlarında biri olması beklenmekte.
  • nick kyrgios'u dogru duzgun izleyemedigim icin hafife almisim.muthis bir potansiyel. avustralya açık 2. tur maçında paire karşısında avustralyalıları mest etti,artik atp turda boy gostermeli
    "gelecegin 1 numarasi" denen 90'lıların hepsinden daha iyi/potansiyelli: raonic, dimitrov, nişikori, tomic, janowicz, üstelik daha genç (19).
  • azmış durumda, paso challenger oynuyor ve önüne geleni yeniyor. iki tane toprak (gerçi yeşil toprak ama topraktan sayılıyor) turnuvasını üst üste kazandı, iki turnuvada da ilk yüzden birer oyuncuyu yendi (donald young ve diğerinde finalde griden gelip jack sock'u).
    atık atp tour zamanı, yeter ısındın!
  • rg'de ilk turda elendi. kyrgios'un maça sert kortlardaki gibi iyi gireceğini ve raonic'in zorlanacağını düşünüyordum. 3-0'la elendi. suçlusu ekibidir! çocuk atp turda yok ki...
    büyük maçlar oynamadan, zorlu rakiplerle karşılaşmadan nasıl gelişecek bu adam?
    şöyle bir bakayım dedim maç karnesine, grand slamlere katılmasa büyük maç oynamamış, durum ortada. aşağıya ilk 100'ü yazıyorum. bu şekilde nasıl gelişebilirsin ki?
    jack sock (usa) 88, savannah challenger finali
    donald young (usa) 81, sarasota challenger çeyrek finali
    1'er tane davis cup oynadı monfils ve gasquet ile.
    2013'teyse (yine grand slamler hariç) tek bir ilk 100 içinden oyuncuyla oynamamış.
    evladım, bu eleştirileri senin ilerlemen için yapıyorum, kişisel algılama. sen benim ileride 1 numara adayımsın, ama böyle olmaz...
  • kariyerinin en büyük başarısı
    kyrgios (dünya 1 numarası adayım) gasquet'ye 0-2 geriye düşüp 5.sette yaşının 7/3'ü kadar maç puanı çevirdikten sonra 10-8 aldı son seti.
    (bkz: #43768805)
  • wimbledon ikinci turunda richard gasquet karsisinda tam 9 mac puanini kurtarmis ardindanda maci kazanmistir.. hatta kurtardigi mac puanlarinin birinde cift hata yapmis fakat challenge yaparak hawkeye sistemiyle topun cizgiye ucundan dokundugu gorulup tekrar oynanan puanla oyunu kazanmistir..
  • az evvel destansı bir maç sonunda gasquet'i 2-0 geriden gelerek 3-2 yenmeyi başaran genç tenisçi. son seti 10-8 kazandı. şimdi bir başka 5 setlik maçta gael monfils'i devirmeyi başaran çek raket jiri vesely ile 3.tur maçına çıkacak. kazanan muhtemelen nadal'la oynama şansına erişecek.
  • 2013 rolang garros'ta hem büyükler hem de gençlerde mücadele etmiş, çok ilginç
  • müstakbel dünya 1 numarası (bkz: #39717251) vesely'yi yenip wimnbledon 4. turunda nadal'ın rakibi oldu. yine kütür kütür ace'ler ama hepsinden önemlisi çok sağlam ralliler.
    böylece ilk kez 100'e girmeyi garantiledi (144'tü). 18 ay önce 840. sırada olan biri için büyük başarı. http://www.couriermail.com.au/…03a65d1f8052e9a73ad3
    ama lütfen artık atp tur oyna, lütfen.