şükela:  tümü | bugün
 • erkek nidoran'ın son evrimidir.nidorinodan evrimleşir.bölgesini çok iyi korur ve saldırgandır.
 • semih cumhuriyetinde bile kral olamayacak olan sikko pokemon. spiederman'ın rhino diye eblek bi düşmanı vardı spidermanı dövecem diye kendini duvardan duvara vururdu ha o bile bu ibnenin yanında bi tesla bi einstein kalıyor.
 • esasen sahip olduğu gizli yeteneği yüzünden efsanevi olmayan en güçlü pokémon'lar arasında yer alabilir... peki nedir bu gizli yetenek; sheer force!

  sheer force, ikincil etkisi olan hareketlerin ikincil etkisini yok ederek %30 oranında o hareketin baz gücünü artırır. aynı zamanda 'life orb' isimli, tutan pokémon'un atağını %30 oranında artıran ancak bunu yaparken oluşturduğu geri tepme etkisinde yüzünde de o pokémon'un hp'sini %10'unu düşüren nesnenin geri tepme etkisini yok eder.

  kısaca eğer elinde life orb tutan sheer force yetenekli bir nidoking ikincil etkisi olan bir hareket ile rakibine saldırdığı zaman önce sheer force yüzünden yaptığı atak hareketinin baz gücü %30 oranında artıyor ve son olarak da life orb yüzünden rakibe verilecek olan hasar %30 oranında artırılıyor... bu da rakip ne kadar defansif olursa olsun nidoking'in tek atakta ya da ikinci atakta rakibini düşürebileceği anlamına geliyor.

  peki... her şey bu kadar güzelse niçin nidoking'i maçlarda fazlasıyla göremiyoruz? sebebi basit, o da nidoking'in iğrenç baz istatistiklere sahip olması... buradan game freak'e sevgilerimi gönderiyorum...

  nidoking öğrenebileceği ve ikincil etkisi olan atakların güçlüleri, özel atak kategorisi içinde yer alıyor yani hasar hesaplanırken nidoking'in özel atak istatistiği göz önüne alınıyor! asıl kötü olan durum, nidoking'in özel atak istatistiğinin, atak istatistiğinden düşük olması ve dahası 6'ncı jenerasyonda atak istatistiğinin daha da fazla -10 puan kadar- artırılması?

  oysa ki atak yerine özel atak istatistiği artırılsaydı...

  neden nintendo, neden? neden nidoking ve nidoqueen'e acı çektiriyorsun...
 • tek eksiği hızdır bu abimizin. oyundaki en iyi hamle havuzlarından birine sahiptir hem fiziksel, hem de özel olarak. elemental atakları öğrenebilir ki aslında herkese bahşedilmeyen bi durumdur.

  zehir/yer türü bir pokemon olarak psişiğe hayalet, suya elektrik, yere buz, buza ise ateş ile karşılık verebilir mesela. haa karanlık, kaya, dövüş, çelik, böcek, ejder... dayının on parmağında on marifet. ama işte 85 hız ou'da geçinmesi için yeterli değil. sucker punch ile psişik tipi pokemonlar dışında neredeyse her baş düşmanı kendisinden hızlı ve de güçlü atak istatistiklerine sahip. uu'da takılıyor. olsun.

  ve maalesef ki gizli özelliği ile varolabilen bi pokemon. mega evrim bekleniyordu oras ile birlikte; ama life orb ile o denli özdeşleştiler ki, game freak olası bi mega evrimde onu sheer force'dan mahrum bırakır gibi geliyor insana. hatta sableye gibi bu yeni özellik onun kullanım sıklığını dahi arttırsa, gözler bi prankster aradığı gibi sheer force arar. bi rock polish'e bakar aslında ya, çok mu şey istiyoruz ki. dragon dance de olur. verin quiver dance verin. o her şeyin en iyilerine leğağyık.

  serinin en güzel tasarımlarından da birine sahiptir bu arada. mor iyidir iyi. aggron, heatran ve nidoking ile ayrı eve çıkıp bakkala gidecek kişiyi fifa atarak belirlemek istiyorum. ben gitmem.
 • hakkı yenen pokemon. güzel değildir ama çok güçlüdür, verdiğiniz her işi yapar, surf öğretirsin sırtına binip denizlere yelken açarsın, thunder öğretirsin uçan kuşa elektrik çarptırırsın. düşük baz istatistiklerden dolayı ranked, competitive oyunlarda kullanılmaz ama single player oyunda benim kadromda mutlaka bulunur. pokemon gibi pokemondur yani, herkesin kadrosunda aynı pokemonların bulunduğu turnuvalara inat severiz, sayarız kendisini.
 • ilk 151 pokemon arasındaki gizli kahramandır. sikik sokuk "ilk 151 yeeeaa" geyiği çevirenlerin çoğu tarafından da bilinmez. nidoking'siz bir pokemon blue red green yellow takımı düşünülemez. nidoking adamdır.