• antrenör içeriğinin cok iyi oldugu uygulama. uzun zamandir kullaniyorum kendilerini, toplamda bugün itibariyle 850 km'den fazla kosmusum kendileri ile.

bir suru program tamamladik, antreman tamamladik. aramizdaki bu sicak iliski sonucunda 700 kusur km'lerde iken mesaj attilar bana, sana ayakkabi hediye etmek istiyoruz elini cabuk tut diye. elimize cabuk tuttuk guzel bir nike react ınfinity run verdiler.

tam bu pandemi sureci oncesiydi 1 ay once falan. sonra mart dedik, nisan dedik, mayis dedik ayakkabi yok. yani okyanusu yuzse gelir dedik neyse nike'a yazmaya basladim, sayin abiler boyle boyle ben bir heves ettim bir de ozel seri hediye ettiniz gelmedi ne yapayim dedim bi bakin.

mayis ayi boyunca baktilar, ettiler, adim sanim alindi, yok ayakkabi yolda olmali diyor, depodan cikmis diyor ama yok. mayisi bitirdik boyle.

haziran geldi bunlar haftada bir yaziyorlar bana, bakiyoruz, seni seviyoruz, magdur olmayacaksin, kosmaya kusme, uygulamamiza kusme falan konustuk ettik mesajlastik. haziran da bitti.

temmuza geldik mesaj attilar iki gun once, bak senin ayakkabi gelmeyecek galiba umidi keselim. al sana şu promosyon kodu, gir internet sitesine oradan begen bi nike react ınfinity run, odemeye bu kodu yaz al ayakkabini diye.

verdik siparisi, hayatimdaki ilk nike ayakkabim olacak kendisi ki uygulamaya da zaten halihazirda kullandiginiz ayakkabiyi markasini falan giriyorsunuz yani zaten nikeci olmadigimi biliyorlar. ezelden beridir adidasciyim, marka takintim baska hic bir giyim kusam parcasinda yoktur sadece adidas takintiliyim. adidas olsun canta, ayakkabi, hirka, forma her seyi kullanirim ama iste bu yaptiklari beni nikeci yapacak.

adidas'in da kosu appsini kullandik, onda boyle bir sey goremedim. o kadar alisveris yaptik, karti var, adimiz var en ufak bir hediye goremedik. sadece uygulamasini kullaniyorum kilometrelerce diye 1000 liralik ayakkabi hediye ediyorlar. musteri iliskisi mi diyim pazarlama departmani basarisi mi diyim artik neyse tebrik ve tesekkur ediyorum kendilerine.
  • bir buçuk yıldan fazladır spor yapmıyorum. ondan öncesinde kesintisiz üç yıl spor yapmıştım. araya pandemi de girince üstüne sigarayı bırakıp, başlayıp, tekrar bırakıp tekrar başlayınca bünyem "nerel oluyor" dedi ve gitti kilo almayı seçti. epeydir düşünüyordum, ama bugüne kısmetmiş. kızımın önerisiyle indirdim programı, açtım spotify'dan tempolu bir şarkı ve 45 dakika yürürüm ben ya diye gaza gelerek 36 dakika yürüdüm. 3.20 kilometre tutmus. son 9 dakikayı oturarak tamamladım. kızım bana iki kere tur bindirdi. şimdi de içeride yoga yapıyor. gençlik başka şey canım.

ben kişisel antrenör kullanmadım, ama program bana ara ara kaç kilometreyi ortalama kaç km/h hızla yürüdüğümü söyledi. şimdilik sevdim bakalım. akşamları iyi oluyor yürümek, özlemişim.
  • çok etkili ve güzel bir koşu aplikasyonudur. insanı koşmaya teşvik eden rozet ve kupa sistemi var. ayrıntılı istatistiksel takip sistemi, gelişimi takip etmek açısından çok faydalı. ayrıca çeşitli koşu antrenörleri eşliğinde ve her ihtiyaç ve talebe göre hazırlanmış koşu programları sportif gelişim için yardımcı oluyor.
  • 30 dakikalık koşuyu 3 saat olarak algılatma özelliği ile dikkat çeken zaman bükücü.
  • görsel
    motive edici bir uygulama. ancak kotuye kullananlar da var. uygulamadaki her challenge’in zirvesindeki kisiler ayni, hatta ingilizce forumlarda biraz isyan bile var, iki profiliyle masami nakada’nin nasil bu kadar cok kosamayacagi, fake hesap oldugu hakkinda falan. uygulamayi acip butun gun uber suruculugu yapan biri bile olabilir.

bizim okul aylardir karantinada evde oturuyoruz haydi kaldirin popolari nike run app uzerinden challenge yapiyoruz dedi, e dedim katilayim. aylardir kosmadigim icin hemen zirt diye kosmaya baslayamasam da her sabah 5:30-6 arasi cikip yaklasik 1:30 saat kadar yuruyorum, bazi gunler biraz kosuyorum da... bacaklarimin agriyip agrimamasina ve ruh halime gore degisiyor... bir de yururken/kosarken podcast dinliyorum, zaten pek bir severim podcast dinlemeyi...

bu ara biriken the moth podcast’lerini dinliyorum, bazi hikayeler oyle duygusal ki gozlerimden yaslar suzuluyor bazen... bizim burada nehir var, bana bogazi hatirlatan, gunes tam yukselmeden oraya varip gunesin yukselmesini orada izleyebilirsem de inanilmaz mutlu oluyorum. gune cok guzel basliyorum, gunum guzel geciyor. daha fazla genelleme yapamayacagim cunku daha bir hafta oldu uygulamayi kullanmaya baslayali ama kolay kolay birakmam gibi duruyor.

not: bahsettigim manzara anlasilsin diye cektigim bir fotografi ekliyorum. fotografta dikkatinizi cekecek yapilar washington monument ve lincoln memorial.
  • km hesabını neye göre yaptığını anlamadığım uygulama. aynı mesafeyi yapan iki kişiyiz, birimizin * 7.17 km, diğerimizin * 8.89 km yol yaptığını iddia ediyor.
  • antrenörün programına olarak yaptığım koşuyu senkronize etmeme rağmen antrenmanlara dahil etmeyen uygulama. güncelleme vs sorun çözülse iyi olacak.
  • antrenör bölümü son güncellemeler ile kalkmış olan uygulama. üzmüştür.
  • bu programın kalori hesabında bir yanlışlık olduğunu bir tek mi düşünüyorum acaba?

750 mt. %20 eğimle yürüdüm, 30 kalori yaktın diyor.
  • beraber 181 km koştuğum bir uygulamadır. kendi içerisinde haftalık ve aylık yarışmaların olduğu ve apple watch ile güzel çalışan bir uygulama. koşu seviyeleri bulunmaktadır. koşu planlama ve koşu eğitmenleri ile koşabilirsiniz. uygulamayı apple watch ile kullanıyorsanız eğer lütfen airpods da almayı ihmal etmeyiniz.
hesabın var mı? giriş yap