şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çok tatlı bir animasyon karakteri. şarkıları ve çocuk dublajıyla diğer yapımlarda tam halledilemeyen bir mesele hakkıyla başarılmıştır, tebrik etmek lazım.

  konusu;

  nehir kenarında, neşeli kuşların şarkı söylediği şirin bir köyde dünyaya gelen niloya, ismini mutluluktan alıyor. annesi kızının adının nil olmasını, babası oya olmasını istiyor. nil mi? oya’mı? derken ton ton dedemiz ikiniz de mutlu olun, adı niloya olsun diyerek sevimli kahramanımızın adını koyuyor. böylece herkes mutlu oluyor. niloya mutlu bir ailede büyüyerek dünyanın en neşeli çocuklarından biri oluyor.

  künye;
  senaryo: arzu demirel birinci
  yönetmen: metin çamurcu
  yapımcılar: emirhan emre & ömer özdemir
  yapımcı firma: beeandbird
  kanal: yumurcak tv
  web sitesi: http://www.niloya.com/
 • görüp görebileceğiniz en kaliteli grafik animasyonları barındıran türk yapımıdır. seslendirmeler de bir o kadar başarılı.
 • özellikle şarkıları çok başarılı. ama bi pepe değil, içinde fazla mesaj var.

  pepe gibi daha gerzek olsa daha iyi olabilir.
 • bazı kendi bilmez vatan hainlerinin, insanlıktan nasibini almamış insan müsvettelerinin sevimsiz bulduğu çizgi filmdir. ülkenin eğitim seviyesi göz önünde bulundurulduğunda bunu tabii normal de karşılamak lazım. cahil cühela çizgi film izlerse olacağı budur. yav, herkes çizgi film izlemek zorunda mı? izleyemiyorsan, izlemeyi, değerlendirmeyi bilmiyorsan izleme! bu nedir ya! ya bu niloya daha ne yapacak sorarım size? ya bırak allah aşkına ya!

  gerçek: çok tatlı bir kız. şarkıları pepee'ye 598552980298 çeker. bi tane "do re mi"li var bak, bi de "fındık toplayalım." geçen bi şarkı var. konuşması çok sevimli. olsa da izlesek la.

  not: 2.5 yaşındaki çocuğuyla ilgilene ilgilene beyni sulanan bir yazarın sevdiği bir çizgi film karakteri.
 • şu ana kadar gördüğüm türk yapımı çizgi filmler içerisinde açık ara en kaliteli olanı.
 • şarkıları merve ıhlamur isminde bir çocuk tarafından seslendiriliyormuş. (yaşı kaç acap?)
  böyle "coşkulu hazin" diyeceğim de tam tarif edemeyeceğim.

  http://www.youtube.com/watch?v=drwis5g7xr0#t=2m29s
  http://www.youtube.com/watch?v=4xs1sc8ustm
 • calliou'yla birlikte, 2 yas kizimin gozdesidir.
  gercekten can veya pepe'de filan zerresi yok niloya'nin sirinliginin.
  benim de gozum takiliyo arada, bayiliyorum
 • küçük denizyıldızı şarkısındaki nameler insana bir büyük içirtir. kesinlikle en iyi türk yapımı animasyon dizi.
 • yapımcılarının 14 aralık 2014 paralel devlet operasyonu kapsamında gözaltına alınıp alınmayacağını merak ediyorum. ona göre seyrettireceğim oğluma. sonra, büyüyünce "anarşik" olmasın yavcucak.
 • gerek seslendirme gerekse animasyonları ile muadillerinden çok daha önde olan çizgi film. benim (2.5 yaş) ufaklığın favorisi. şarkıları dile pelesenk oluyor bir de...karadeniz ve tospik en iyileri.