şükela:  tümü | bugün
 • mukemmeligindayanilmazhafifligi rumuzlu sözlük yazarının ardından aynı sebeple tutuklanan ikinci yazardır. terörü öven kim varsa tek tek içeri alınması dileğiyle. terör kim kaynaklı ya da kim mağdurlu olursa olsun öven ve alkış tutan herkes suçludur.

  --- spoiler ---

  alınan bilgiye göre, il emniyet müdürlüğü ekipleri, yeni zelanda'nın christchurch kentindeki 2 camiye, cuma namazı sırasında düzenlenen ve 50 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı öven, islam dinine ve müslümanlara hakaret içeren yazıların, sosyal medyada paylaşıldığı ihbarı üzerine çalışma başlattı. siber suçlarla mücadele şube müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmada, ekşi sözlükte "no ceiling" kullanıcı adıyla yaptığı paylaşımda, saldırıyı öven, islam'a ve müslümanlara hakarette bulunan kişinin eren a. (24) olduğu tespit edildi. zanlı, ikametine düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen eren a, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.
  --- spoiler ---

  kaynak 1
  kaynak 2
  kaynak 3

  kelam i kibarın derlemesiyle
  mukemmeligindayanilmazhafifligi 'in entrysi şu: https://eksiup.com/f38a662e2195
  no ceiling 'in entrysi ise şu: https://eksiup.com/95eb6af89367
 • yazmayın. tuttuğunu sikiyorlar. şaka bir yana bu olayları desteklemiyorum. ancak bu olay ekseniyle sözlüğe bayağı yükleniyor. sanki bu olay tuz-biber ilişkisi oldu. bugün takvim gazetesinin öfke dolu haberinden bahsetmiyorum bile.
  takvim gazetesi
  edit: ülker link
 • konudan bağımsız dikkatimi bir şey çekti bu iki yazarın tutuklanmasına tepki gösterenler pkklı arkadaşlar oluyor niyeyse.

  hayır yani bu olaylardan sonra yazdıklarınızı silmediğinizi bilmiyoruz sanki.*

  memleketin neredeyse tamamının ölmesini dileyen bir yazı yazarsan alırlar içeri. kem küm etmenin bir anlamı yok. adamın ölmesini istediği kişiler de burdakilerin anası babası halası amcası. oturduğu taburesinden anasını babasını öldürmek isteyen adamı savunup duyar kasıyor.

  bu zamana kadar neler yazıldı neler. kimseye dokunmadılar da birden mi akıllarına geldi sanki. kantarın topuzunu kaçırmayın oğlum.

  peşinen not: yeşillenen kutumda akpli olduğuma dair bir mesaj görürsem yiyeceğiniz küfürlerden sorumlu değilim. zira profilime girip iki entry aşağı bakmanız kafi.

  edit: tahmin ettiğim üzre pkk tayfa çok seri eksi basıyor. alışığım ben devam.

  bi de yanlışı yanlışla savunmak tipik orta doğulu insan özelliğidir. yapmayın yani. elbet bir gün o bahsettiğiniz yanlışları yapanlar da hesabını verecek. furki dahil.
 • nefret söyleminde bulunan ve terörü destekleyen herkesin başına gelmesini ümit ederim.

  ek: ayrıca konu ekşici konusu değildir, twitter’da da yazsa büyük ihtimalle, bu kadar gündem olması durumunda, aynı şekilde sonuçlanırdı.

  ek2: gelen mesajlara toplu yanıt vereyim; devletin siber suçlar diye koca bir birimi var. bugün herhangi biri bile iki stalkla kimin aslında kim olduğunu bulabiliyor.
 • alevilerden şehit olmaz diyenlerin, atatürk’ün annesine o..pu diyenlerin tutuklanmayıp gününü gün ettiği ülkede ikinci paketleme vakası.

  edit: ülkenin kurucusu büyük lidere “ayyaş”, balkan göçmeni türklere “ahlaksız” diyen şerefsizleri unutmuşum. buraya not: birçok mesaj geldi, onlara da söylediğim gibi burada kastettiğim lord at bilmem ne adlı atatürk düşmanı yazar ile mısırlıoğlu denen şerefsizlerdi.
 • ben şunu yine bırakmak istiyorum bakın bu da ağır suçtur ve sanırım hala alınmadı!

  böyle böyle temizlenecek sanırım sözlük!

  günlerdir katliamın gerçekleştiği ülke başta olmak üzere birçok ülkede, inançlı/inançsız kimseler yas ilan edip anmalar gerçekleştirirken ne yazık ki yine en çok bizim ülkemizde belli bir kesim hedef gösterilmektedir.
  şu (bkz: #87806427) meczup mesela girdilerine bakındığımız zaman tamamen bir potansiyel suçlu olarak görebiliyoruz.
  silerse
 • fetonun siyasi ayağı tutuklanmadigi sürece ve aynı şekilde " bizde kilise ve cem evlerini yakalım, yıkalım " diyen insanları da tutuklanmadigi sürece leş hukuk mahkemeleri olmaktan ilereye gidemezsiniz.
  zavallısınız, gücünüzün yettigine ancak hukuk sisteminiz işler.
 • atatürk'e devletin bütünlüğüne ve bayrağa hakaret edenlerle devam etmesini temenni ettiğim.

  ayrıca bazı yazarların da ahlak polisleri tarafından alınması lazım.