• sahneye göre mi beste, besteye göre mi sahne çekilir yoksa her ikiside mi? sorusunu akıllara getiren muhteşem hanz zimmer bestesi.
  • uzun zamandır dinlemediğim, dinlemekten çekindiğim, açıkçası korktuğum bu besteyi, nihayet dün gece 3 civarlarında uyandığım uykumdan, gördüğüm rüyanın etkisiyle dinledim. belki de bugüne kadar almadığım tadı aldım evet, çünkü gerçekliğin olmadığı bir andı, çünkü herkes uyuyordu ve etrafta zifiri bir sessizlik mevcuttu. gökyüzüne bakarak dinledim, önce çok üzüldüm, geçip giden zamana, çünkü bir yerlerde bırakılan güzel günler vardı. sonra bir den... içimi tarifsiz bir mutluluk sardı, çünkü evet bir yerlerde yaşadığım güzel günler vardı. buna sahiptim.. ve gözlerimin önünden akıp geçti.. sonra.. bu en mutlu anda uyudum. çünkü ölmeyi beceremezdim.
  • eğer bir gün insanlığın istiklâli ve istikbali için kendimi feda etme mecburiyetine düşersem, vazifeye atılmak için içinde bulunacağım vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmemek için dinleyeceğim yegâne şey olan olağanüstü güzellikteki hans zimmer eseri.
  • bir üstteki entry ile nick uyumu 5/5
  • hans zimmer‘in yaptığı enfes işlerden biri daha. bu parçayı dinlerken konsantrasyon seviyem en az 2 tık artıyor.
  • az önce vivaldi concerto in a minor 2nd movement dinlerken, parçanın başının(aşırı küçük bir kısım olsa da) neye benzediğini düşünüp durdum ve buldum. bir dönem reddit'te de tartışılmış bu konu sanırım. küçücük bir benzerlik ama esinlenme yoksa dahi güzel tesadüf olmuş.
  • sinema salonunda iliklerime kadar sahnenin heyecanini, atmosferini yasatmis, tum gercekligi ile sahnenin icinde hissetmeme neden olmus, harika filmin harika bir sahnesinde kullanilan hans zimmer bestesi.

sahne bittiginde dislerimi sikmaktan basimin agridigini hissettim. muzigin sinemada ne kadar onemli oldugunun altini bir kez daha cizen bu muhtesem saheseri ara ara acip dinliyorum.
  • interstellar'a değer kattığına inandığım olağanüstü eser. eğer gerçekten bir şeye odaklanmak istiyorsanız harika bir etkisi var. baktığınız yer dışında hiçbir şey görmezsiniz ta ki 3. dk. 54 sn'ye gelinceye dek. tam o an her şey bir anda yok olur. bu da hans zimmer'in harika işçiliğidir.
  • sizi alır başka bir boyuta taşır. o tarz bir bestedir kendisi. diğer bir emsalide stay'dir.
hesabın var mı? giriş yap