şükela:  tümü | bugün soru sor
 • programina orhan gencebay'in enstrumental parcasi 'gencebay oryantal' ile başlayan, akabinde "kral fm saatlerinin 23.05'i gösterdigi su dakikalarda bizi dinlemekte olan mehmetcik, polis, söfor esnafinin degerli uyeleri, sevgili damar dostlari, kader mahkumlari az laf cok damar sloganini dustur edinen nobetci erdem'in sizlerle olan birlikteligi baslamis bulunuyor" diyerek programa giren, 'müslüm baba söylesin kralcilar dinlesin' ve 'damar bizim olayimiz damar bizim guzelligimiz' gibi sloganlara sahip radyo dj'i
 • radyo sahin de damara devam eden erdem abimizin kraldan ayrilmasinin,taninmamis sanatcilarin parcalarini calmak icin para almasi falan gibi tatsiz hadiseler oldugu soylensede tahti sarsilmiyor,nobetci,uykusuzlara her daim taze kan enjeksiyonunda hastabakici rolunu ustlenmekte geri kalmiyor.
 • http://www.nobetcierdem.com/

  damara buradan da devam edilebiliyor.
 • hafta içi her gün 22:00-01:00 arasında radyo turkuvaz'da yayın yapıyor. (istanbul 90.2 fm)

  hani derler ya yaratılanı severim yaradandan ötürü; bende nöbetçi erdem'i severim, müslüm baba'dan ötürü.
 • daha önce değindik sanıyordum ama arada kaynamış galiba.

  bilmeyenler için söylüyorum, arabesk radyolarında gündüz alabildiğine geyik, gece alabildiğine damar olur. nöbetçi erdem gece tayfasındadır, öyle fazla konuşmaz. gelir 3 baba'dan üçer şarkı çalar, babalar resitali yapar. sonra biraz kelam edip çalmaya devam eder. bu haliyle 90'lık kasetler için ideal yapıdadır. bazen süper şarkıları da piç ettiği olur ama insan zerre sinirlenmez bu adama.

  arabesk sevmeyenleri enterese etmez ama azıcık seviyorsanız nöbetçi erdem'in gönül nikahı anonsunu bir dinleyin derim naçizane.
 • en çok eyvah eyvah deyişiyle aklımda yer eden, bir zamanlar her gece, son ses ve tabiki severek dinlediğimiz radyo programcısı.
 • kral yıllarından bu yana programa 3 adet müslüm gürses çalarak başlamak gibi bir takıntısı vardır. ardından patlatır orhan baba, ferdi, kibariye ve babalar resitali. hiç değişmez. genelde kapanışı da müslüm ile yapar. annesinin kalbini söken genç hikayesi meşhurdur. ne zaman anne temalı şarkı çalsa hemen bu hikayeyi patlatır. sonra da eyvah eyvah diye verir ayarı. bugüne dek gördüğüm en hırpani arabesk dj'idir. gecelerin adamıdır. gün yüzü görmemiş parçalar dinletir.

  ergenlik yıllarımda çok dinlerdim gece yayınını ilaç gibi radyo'da. bana arabesk'i sevdiren adam idi kendisi. o zamanlar gezegen memet vardı bir de hatırladığım dj olarak çalışıyordu eskiden. afrikalı ali vardı gündüz yayınlarında. afrikalı ali, ferdi ile açılış yapardı. erdem abi müslümcüydü. gezegen mehmet ise daha çok orhan baba, ali tekintüre falan gibi daha mülayim takılırdı. melih'in sevgi çemberi vardı bir de soft takılırdı..tatlısesçiydi o yanlış hatırlamıyorsam..
  kral fm o dönemler daha boyut değiştirmemişti. en efsane ve zirve döneminde idi. sonra cem uzan siyasete atıldı ve kirlendi dünya.

  o zamanlar facebook yok, internet yok, sosyal hayat yok. sabahtan açardık radyoyu, gece uyuyana kadar sırasıyla tüm djleri dinlerdik. sabah okul yolunda walkmeni takardım kulağıma, okul sırasında derslerde bile kulakta gizli kulaklıkla kral flm dinlerdik. akşam dönüş yolunda keza ve eve varıp uyuyana kadar... allahım ne günlerdi..

  fakat bu nöbetçi erdem ayrydı herkesten farklıydı.
  kendisinde hep kendimden bulduğum bir özellik vardır.
  şarkıların belli pik noktalarına, çoğu insanın çıplak kulakla dinlerken anlayamadığı, kendini veremediği kopma anlarına, ses titremelerine, nağme iniş çıkışlarına müptela olmuşumdur ben de onun gibi. hep o şarkının o saniyesini winamp'de geri sarıp baştan dinlemişimdir üst üste 30 kez bağıra bağıra... içimdeki coşkuyu kelimelerle tarif edemediğim anlar olurdu özellikle müslüm baba eserlerinde. hani tarif edemiyorsunuz. keman öyle bir yaylanıyor ki, baba öyle bir nağme veriyor ki, jiletçiler niye jiletçi olur anlıyorsunuz.. işte bu hissi ben bugüne dek iki kişide gördüm ve paylaştım. biri nöbetçi erdem abimiz idi. nara atana kadar delirmeyi bu adamla paylaştım ben. kendisinin haberi yok lakin..

  bu özelliği başkasında gördüğüm ilk kişi kendisidir. allah yolunu açık etsin.

  damar bizim olayımız, damar bizim tarzımız, damar bizim güzelliğimiz,
  müslüm baba söylesin, damarcılar dinlesin..... nöbetçi erdem.
 • aynı zamanda bacanağım olan radyocudur. bazen teyzeoğlu, bazen de kuzen olur ayrı mesele..
 • radyo sektörüne ömrünün büyük bir bölümünü adamış ve yıllardır çizgisini bozmadan devam eden duayen radyocu. akşamları sadece onun için kral fm'i açıp dinliyorum.programında fazla konuşmaz.seçtiği leziz şarkılarla bizleri müziğe doyurur.onun program süresi bittikten sonra bedirhan gökçe çıkıyor gece yarısına yakın. ve bence akışı bozuyor.kendisini severim ama çok konuştuğu için dinlemeyip es geçiyorum.şiir severim ama her şarkıdan sonra,şarkıdan daha uzunca bir şiir patlatıyorsunuz çok bayıyor.bedirhan gökçe tanıtım gecesi gibi birşey oluyor.erdem abi geceye daha çok yakışır ama bir bildikleri var demek ki.nöbetçi erdem'in bir gün program süresinin uzadığı haberini alır isem , o gün aldığım en iyi haber olacak kesinlikle.
 • 1993 yılında özel radyolarda çalışmaya başlayan, 1998 de kral fm'e transfer olan, 2004 yılında asker dönüşü radyo 34, radyo ilaç ve radyo turkuvazda görev yapmış sonrasında tekrar kral fm'e dönen radyo emektarıdır.

  arabesk müzik tarihi hakkında geniş bir bilgiye sahiptir, şarkı aralarında verdiği detaylar hoştur, sizi o tarihlere alıp götürür. şarkı listesi sağlamdır, programında aynı şarkıya kolay kolay denk gelmezsiniz. çoğu zaman pek bilinmedik eski arabesk eserleri çekip çıkarır arşivden. arabesk müziğe ciddi hayranlığı olan bünyeme "aaaa ben bu eseri nasıl bilmiyormuşum" dedirtir.

  kısacası dolu dolu değerli bir abimizdir. ayrıca ekşi sözlüğü takip ediyormuş kendisi, saygılar.

  sol şeritte bekleme yapan kalmasın.