• normalin ne olduğu konusunda tanımları tersine çevirip, yağmurun ıslatmasından, güneşin ısıtmasından huylanmak, kıllanmak...

(bkz: normalin tanımı)
    bu başlığın sebeb i vücudu: (bkz: türbanın normalleşmesi)

edit: (bkz: kötülenecegini bile bile entry girmek)
  • normalin az görüldüğü topluluklar için geçerlidir.
    herkes katilse, insan öldürmeyen anormal olur mesela..

tdkdan alıntıdır: anormal: genel olana, alışılmışa ve kurala aykırı olan, normal olmayan.
  • anormali normal zannetmeye alışmış olmak kaynaklıdır. içgüdüsel bir biçimde normal olduğunu bal gibi bildiğimiz şeyler, insanların yaşantısına bakınca sanki biraz standart sapmaya dönmüş gibi. yani şu ulu orta sıçan teyzeler falan mesela, ne kadar anormal değil mi? peki ya herkes ulu orta sıçmaya başlar da böyle boklu bir sosyal inşaya sebep verirse, tuvalete gitmek anormal mi bulunacak? vallahi de anormal bulunacak. insanların özel yaşamına dönüp dönüp baktıkça, o boklu sosyal inşayı görüyorum. örnek vermem gerekiyorsa, en hafifinden vereyim. bireysel olma hali normal şu an ama ne hikmetse biriyle beraber, iki kişilik düşünebilme yeteneği felaket ezik, feci anormal. şu aralar olması gereken, herkesin kendi yoluna bakması. ne diyeyim bilemedim, ben götümün medeniyet görmesini inatla tercih ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap