şükela:  tümü | bugün soru sor
  • benim de dikkatimi çeken olay. hatta bunlar gece su kenarında yürürken ayakları ters dönmüş beyefendiler veya hanımefendiler tarafından zorla düğünlere de götürülmezler. ne ilginç yahu.
  • cinler norveçlilerden çekinir abi derler.
    bulaşmaya götleri yemez.
  • belki de içe kaçan cin ulaştığı refah seviyesinde mutlu mesut yaşıyor, ses etmiyordur. şimdi okutur üfletirler evimizden yurdumuzdan olmayalım diyordur. neden bu kadar eminiz acaba?*
  • cinler ateştendir. norveç buz gibidir. buz ateşi sönümler.

buz cini çarpar. norveçli rahatlıkla balık tutar.
  • kaciyor da kardes piskoloklar tehsis koyamadan intihar ediyorlar

not: iskandinavya ülkeleri yüksek intihar oranlari ile meşurdur.
  • el kremi yüzünden olabilir. norveçli balıkçıların el kremi bütün vücutlarını bir zırh gibi sarar ve cin bu zırhı asla delip geçemez.
  • elf olmalarından ötürüdür.
  • kısa süre önce benim de düşündüğüm tespit. tabi norveç diye düşünmedim ama bu olayların neden hiç zengin muhitlerinde cereyan etmediğini düşünmüştüm.

mesela ben hiç bebekte yada bir plazada cinci hocaya rastlamadım. oralarda konuşulmadığı için mi acaba oralara uğramıyorlar.

bizim buralarda bakkaldan eti cin bile isterken eti üç harfli diye isteyin diye tavsiyede bulunanlar bile var. şaka tabi.
  • birinin burada "benim norveçli bir arkadaşım vardı ve içine cin kaçtığını söyledi" şeklinde edeceği ifadenin bile yalanlayabileceği basit bir iddiadır.