• istanbul üniversitesi makina mühendisliği bölümü öğretim görevlisi.* son iki yıldır aynı bölümün, bölüm başkanlığı görevini de sürdürmektedir. lisans ve yüksek lisansını odtü'de, doktorasını istanbul üniversitesi'nde tamamlamıştır. özellikle sistem dinamiği ve kontrol alanında yaptığı çalışmalarla tanınır. yurtiçi ve yurtdışında bir çok saygın dergide makaleleri yayınlanmıştır.
  • internette kendi hakkında yazılan elestirileri derste ogrencileri ile paylasan istanbul üniversitesi makina mühendisliği bölümü öğretim görevlisi.
    derslerinden gecmek cok zordur kendisinin.sınavlarda 40 puanlık bir soru için gidis yolu 5 puan,sonuc 35 puan olmakla birlikte sonuc yanlissa gidis yoluna,gidis yolu yanlissa sonuca puan vermez.
    bu yaptiginin zalimlik oldugunu kabul eder,arada sırada bundan gurur duydugunu her daim hatırlatır.
    genelde ogrenciler tarafindan sevilir, bölüm başkanımızdır başka çaremiz yoktur...
  • aynı zamanda, bitirme projesi için beni reddetmiş olan öğretim üyesidir.
    (bkz: hatasız kul olmaz)
  • 4 soruluk bir sınava 3 dakika süre veren kişi.
  • verdiği 3 dakikalık süreye itiraz eder yada beğenmediğinizi belli ederseniz 3 dakikalık süreyi azaltır.
  • istanbul üniversitesi rektör yardımcılığı görevini 1 yılı aşkın süredir sürdürmektedir.
  • 4 soruluk bir sınava 3 dakika verir doğrudur. ama o sorular zaten kolaydır, sizin 30 saniyede çözebileceğinizi bilir. bilmeyen adam için isterse 3 saat versin, yine yapamaz o soruyu. cevaplar genel olarak "1,-1,0" şeklinde çıkar.

anlattığına göre ilk akademisyenlik çalışmalarına başladığında öğrencileri zayıf aldığında yemeden içmeden kesilirmiş. sonrasında o kadar alışmış ki 150 kişi aynı anda dersinden kaldığında çıkıp samatya sahilinde yürüyüş yaparmış, keyfinden.

beliyle ilgili problemi olduğundan ayakta çok durmasından vicdan azabı duyduğum eski hocam. ayrıca karizma sahibi ender bulunan hocalardan biridir.

ps : bütün derslerinden alnımın akıyla geçtim, doğrudur.
  • hala dilimden dusmez kendisi. yanlis hatirlamiyorsam akiskanlar mekanigi konusunda cidden deli, ruh hastasi bilgileri vardir. umarim saglik sorunlarindan kurtulmus, sukela bir hayat surmektedir.
hesabın var mı? giriş yap