• pek sahane super bir atmosfere sahip 3d adventure/rpg kivaminda bir oyundur bu biraz eski tabii
  • usde odium ismi ile piyasaya sürülen avrupa'da gorki17 ismi ile satılan sağlam bir oyun. fa*sınavı öncesi demosunu sabaha kadar oynamıştım. rusların bilimsel deneyler adı altında polonya'da bir şehirde yaptığı üçkağıtları araştırmak için oraya yollanan ikinci nato birliğindeki takımı yönetmek idi olay. asıl tipler pragmatist amerikalı, tırsık kanadalı, denyo polonyalı komandolar idi. en zor kısımlardan biri de rus komandoları* ile kapışılan bölümdür.
    less talking more shooting...
  • morgoth un ikinci albümüne ismini veren enstrumental parca.albümde cok saglam parcalar vardir ve drowning sun mükemmeldir.
    ayrietten odium latince bir kelimedir ve nefret anlamina gelir.
  • norvecli baska bir blackmetal grubu.
  • monolith firmasının en güzel oyunlarından biridir.fallout tarzı ekranı ve oyun tarzıyla bizleri ekran başına bağlamış saatlerimizi çalmıştır.
  • monolith firmasının 1999 yılında gorky17 adıyla da piyasaya sürdüğü rpg oyunu.biyolojik
    deneylerin yapıldığı bir bölgeye bir kommando ekibi gönderilir.bu kommando ekibinden uzun
    süre haber alınamaz ve aynı bölgeye kayıp ekibi bulmak için 3 uzman asker daha gönderilir.
    bu 3 askerin bölgeye vardıklarında karşılaştıkları manzara tam bir felakettir.deneyler amacından saparak ortaya iri ebatlı conavarların çıkmasına neden olmuştur ve hayatta kalan tek tük insan da bu canavarlara karşı yaşam savaşı vermektedir.hayatta kalan az sayıda insanın arasında bu deneylerin sorumlusu olan pirifösörler de vardır.amacımız bu insanları bulup,onlarla birlikte bölgeyi sağ salim terketmektir.oynanış biçimi fallout'un hemen hemen aynısı olmakla birlikte yine fallout a nazaran çok daha zordur.

http://www.game-revolution.com/…ad/pc/rpg/odium.htm adresinden indirilebilir.
    edit: demoymuş lan bu .
  • hayatimda incelemesini yaptigim ilk ve tek oyun (bkz: 7 dungeons) (bkz: #1908907), belki de bu yuzden onemli bir yeri var benim icin.

ama yine de bu oyunun adiyla fallout'un adini yan yana koyanlari kiniyorum.

en sacma ozelligini de soyleyeyim aklima gelmi$ken, oyuna "uff super bi taktik havasi var" tribi olsun diye yandan ve arkadan vuru$lara bonus vermi$ler. yani kar$i taraf daha savunmasiz, hazirliksiz olacak hesabi. oyuna ba$liyoruz, ta$, sopa falan bu tur geri kalmi$ silahlarla akrep benzeri yaratiklari dovmeye ba$liyoruz ve goruyoruz ki yandan saldirilar +2, arkadan saldirilar +4 vuruyor. iyi guzel madem ilerleyelim diyoruz ve goruyoruz ki oyunun sonuna kadar bu boyle. yani $oyle diyim, sopayla vurdugumuz 10 hp'li canli arkadan vuruldugunda 5+4 dmg yiyor diyelim ki, ilerde kar$imiza cikan 200hp'li yaki$ikli devlerin de gotunde roket patlatiyoruz ve goruyoruz ki bunlar da 75+4 yiyor. niye 4 karde$im ya bu kadar mi mantiksiz olur, insan bi yuzde hesabi yapar $una.
  • kelime olarak da tiksinti ile karisik nefret anlami tasir
    hate coupled with disgust, pek hos...
  • (bkz: opium)
  • şu an steamde 2 tl (evet 2 türk lirası) fiyat ile satılan 1999 çıkışlı sürükleyici bir hikayeye sahip sıra tabanlı tactical combattır.

geçmişten habersiz olan bu türün seveni yeni nesil (ki kaldı mı var mı böyle gençler bilmiyorum. çevremdeki düşük eğitim ve zekalı ergenlerin hepsi para delisi oyun firmalarının ağına düşmüş ve niteliksiz ve değersiz fps'ler karşısında beyinlerini klavyelerine akıtmaktalar.) oyuncular keyif alarak oynayacaklardır.

genişletilmiş bir senaryo ile bir remake'i hak ettiğini düşünüyorum. hazır herkes chernobyl gazındayken, iyi bir satış grafiği bile yakalayabilir.

klasik esas oğlanımız takım lideri amerikan cole sullivan, kel ve panik fransızımız thiery tarantigne ve koyu katolik polonyalı şapşik jarek owicz'e selam olsun. (medusa rulezzzz!)
hesabın var mı? giriş yap