şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bütün yurtlardaki insanların stress atma adı altında camlara çıkıp "acaba ne kadar sesli böğürebilirim?" die düşündüğü ve ardından bunu denemeye koydukları etrafın doğal olarak zifir karanlık olduğu zaman dilimi.her calculus sınavından önce insanlar stress atsın die bilerek böle bi olay yapıldığıda söylentiler arasındadır.
 • her nasilsa her final doneminde olur. insanlarin bagirmamasinin elektrigin kesik olmamasiyla dogrudan iliskisinin ispatidir. ilani ask icin de son derece uygun bir ortam olusturur.

  mekan: odtu yurtlar bolgesi.
  zaman: elektrigin kesik, karanligin zifiri oldugu herhangi bir zaman.
  ayrica (bkz: in stereo where available)

  bir kiz sesi: ahmeeet*, seni seviyorum!!
  bir erkek sesi: beni seven yok muuu?
  bir baska erkek sesi: ben, geeel...
 • uc bes yil once bi kere okulun tatil olmasina kadar giden hadise.. cok manyak kar yagdigi bir zaman bilkent ve odtu taraflarinda elektrik toptan gittiydi.. insanlar kar tatili oldugunu sandi ama olayin sorumlusu elektrik kesintisi idi.. alakali olarak (bkz: universitede kar tatili olur mu sorunsali)..
 • genelde midterm ya da final zamanina denk geldigi icin, genclerin calismaya fazla kaptirip kafayi kirmalarini engellemek amaciyla kasitli yapildigini dusundugum hadise. nitekim, karanlik bosluga bagirmak iyi bi desarj yontemidir.
 • odtüde olunduğu sürece yurtlarda kalmak için nedenlerden sadece biridir bu olay. ilk başımıza geldiğinde gülmekten karnıma ağrılar girmişti ama artık alıştık camını açıp"hectoooooooorrr" diye bağıranlara.
 • (bkz: 4 ocak 2003)
 • kişiler bilinç altındakileri dışarı vursunlar, daha fazla içerde kalmasın amacı ile yapılması muhtemel kesinti. veya gizli bir operasyon gerçekleştiriliyordur odtü'de, o yüzden özel tim elektriği kesmiş, gece görüş gözlükleri ile işlerini bitirmişlerdir...

  (bkz: üç nokta)
 • bu aralar heyecanla bekledigimiz, sayesinde bir nebze olsun, efendim, bir soluk olsun kafayi dagittimiz olay..
 • bugün amfideki finalimiz esnasinda bir kez daha yasamis oldugumuz olay. karanlikta insanlar nasil soru cozer onu gorduk.
 • sene 1992, güz dönemi, bütün herkesi aynı anda sınav yapabilmek için ders saatleri dışında, akşam saatlerinde yapılan bir sınav... odtü'de elektrik kesilir ve gözetmenlerdan ilahi emir gelir; "kimse yerinden kalkmasın ve aranızda konuşmayın".

  bir süre beklenir ancak kesinti devam eder. doğal olarak homurtular ve fısıldaşmalar başlar. beklenen olur ve ali rıza günbak th8'e girer, sınavın iptal edildiğini söyler. kimse sınavın iptalini istememektedir, çünkü sınav kolaydır. fısıldaşanlara tepki gösterilir. ali rıza günbak ta iptal etmeyi istememektedir. soruları hazırlamak ve hiç kimsenin başka dersi ve başka sınavı olmadığı bir boşluğu ve bu boşlukta o kadar insanı aynı anda sınav yapacak kadar yer bulmak hiç kolay olmamıştır.

  bir kaç gün sonraki ilk derste yeni sınav tarihi açıklanır; ertesi hafta, sıradan bir öğleden sonrası saatidir. çoğu öğrencinin başka sınavı vardır. itirazlar yükselir, sınavın yine akşam saatlerinde yapılması önerilmektedir.

  ve ali rıza günbak oradaki potansiyel mühendis güruhuna bütün karizması ve sertliği ile bir yaşam düsturu olacak veczini söyler:

  ben mühendisim, aynı hatayı ikinci kez yapmam, bu sınav gündüz saatlerinde yapılacaktır. herkes susar ve kabullenir