• kökü (o) harfi olan, yanmak anlamına gelen türkçe kelime.

o- yanmak
    od- ateş
    odun- ateşte yakılan şey
    odunluk- ateşte yakılan şeyin depolandığı yer.
  • kadın kısmının istediği gibi olmayan erkeklerin tümüne verilen "sıfat".

acıyorum ve dahi üzülüyorum erkeklere bu sebepten ben.
    kadının hoşlandığından hoşlanmak durumundasınız.
    her daim şiirler döktürmek, hediyelere boğmak, aşırı ilgi göstermek vs. vs. zorundasınız.
    zira sizden beklenen, istenen bu!
    kadınların kafasındaki "model" bu şekilde tanımlanmış.
    o kalıba uymadığın vakit "odun" sıfatıyla müsemma.

ben hep böyle beklentiler içinde olan kadınlara sormak istemişimdir "ne ekiyorsun, ne biçmeyi bekliyorsun?"
    sen romantik akşam yemeği beklerken o senden futbol maçına birlikte gitmeyi bekliyorsa mesela?
    yemeğe çıkartmadığı için er kişi "odun" olur iken hatun maça gitmediği için ne olur?

kadın olmama rağmen çoğu kez kadın mantığını anlayamıyorum vesselam!
  • kafaya indirilince tok ve leziz bir ses uretir
  • okuldan böyle lakaplı bir arkadaşımız vardı; yaptığı ağır ve hantal hareketlerden dolayı bu lakabı kazanmıştı.

ve öyle durumlarda kaldı ki lakabı değişmez kaldı,

örnek olarak:
    ercan, rumuz odun, bir gün sırasında oturmuş defterine çapı genişleyen halkalar çizmekteydi, yanına gittiğimizde aramızdan bir arkadaş ' ercan hayrola, yaşını mı hesaplıyorsun ?' demişti ve o günün devamını gülmekten kıvranarak geçirmiştik.
  • sobada yakılınca fakirlik, şöminede yakılınca zenginlik belirtisidir.
  • en sevdiğim sıfat. hem bana söylenmesini, hem de birilerine söylemeyi çok seviyorum. herkese söylenmiyor, ya da herkes tarafından size söylenmiyor tabi. neyse, güzeldir odun. her ne kadar böyle duygusuz, öküz tipler için kullanılıyormuş gibi olsa da, aslında bariz iyi anlamdadır odun. yani odun dediğiniz kişiye cidden sevgi ve saygınız vardır. size karşı boş olmadığını, ya da sizin ona karşı boş olmadığınızı simgeler. pozitif küfürler vardır ya hani ''ulan ne piç adamsın'' gibi, heh işte, aynen böyledir.

odun elde etmek zordur. yaşlanan, artık yıkılmaya yakın olan ağaçlar kesilir, istiflenir, kesilir, sobaya gelir... yıllarca gölgesinde dinlendiğiniz, üzerine isim kazıdığınız ağaçtan yapılır odun. ağacın kesilmesi sizi üzermiş gibi olsa da, diğer taraftan da soğuktan birilerini koruyacağını bilmek içinizi rahatlatır. ne diyorduk, heh odun. odun aslında önemlidir. sobaya girene kadar da işe yarar, sobaya girince de. ama odun olacak ağaçları iyi seçmek lazım. ne her ağaçtan odun olur, ne de her odunla ısınabilirsin. bazılarının yanması umrunda olmaz ama bazılarının külü bile saklarsın. aman diyim, yakmadan önce iyi düşünün.
  • ben pragmatik kelimesini tercih ediyorum tabi, odundan daha sempatik oldugu kesin; ama beni odun diye cagiranlar da var. gerci icinde okuz oturuyor -ya da yatiyor muydu, neyse- diyen de oldu, velhasil odun olmak iyidir.
  • kökü oddan gelen kelime
    (bkz: yakacak)
  • odunlarla dalga geçilmemelidir zira bu bir hastalıkmış. hastalıkla da dalga geçilmez.` :sonra çocuğun öyle olur` bilateral anterior temporal lezyonlarında emosyonel küntlük olduğunu öğrendiğim günden beri kimsenin odunluğunu yüzüne vurmuyorum bu sebepten. *
  • ulkemizde kullanilan unisex bir isim..
hesabın var mı? giriş yap