• (bkz: irmscher)
  • almanyada bir bira markası. reklam yapmadan, düşük fiyatla ve çok satmaktadır. bierexpressonline.de de yazdığına göre 20 tanesi 8,19 euroya satılmakta imiş.
  • bir ara turkiye de satilmis olan almanya oettingen de uretilen bira markasi. http://www.oettinger-bier.de/frame2.htm
  • abt'ye kıyasla sanat eseri gibi modifikasyonlar yapan firma. motordan girip kaportadan çıkabiliyorlar. fiyat olarak biraz üzüyor ama araca orijinal parçaları kadar yakışan ve sırıtmayan ürünlerini görünce olur o kadar diyip geçiyorsunuz. kesinlikle kaliteli.
  • genel merkezi almanyanın oettingen şehrinde olan ve üretimlerini oettingen,gotha, schwerin, dessow ve mönchengladbach şehirlerinde gerçekleştiren bira markası.
    21 çeşit bira üretmektedirler.
    vollbier hell,pils,urytpexport,leicht (light),hefeweißbier,dunkles hefeweißbier,kristallweizen,leichte hefeweißbier,alkoholfrei,
    radler,alt,schwarzbier,winterbier,malz,mixed,gold,bockbier,alkoholfreies weißbier,weizen & grapefruit,weizen & erdbeere.
  • kendisiyle geçenlerde moda sahilinde tanıştık. içer içmez bana taps'in lagerini anımsattı. gerçekten de %100 malttan yapılmış, katıksız karışıksız, özellikle şerbetçi otunun tadını yoğun aldığınız uygun fiyatlı alman birası. güzel tüketilir bu.
  • el memleketlerinde ilk yudumladığım biradır.

güzel bir içimi var. zaten o gazla ne içsem beğenecektim ya neyse. alman birası olup, memleketini güzel temsil ediyor. ama bak gene söylüyorum, efes güzel bira hacı. bu efesin rafına yandan yandan ancak girer benim gözümde.

kırk yıllık göz ağrımı satacak değilim ya lan. duygusal bir bağ var sonuçta. velhasıl güzeldir, için. ama öyle çok da içmeyin lan.
  • rahat bir icimi vardır.
  • tam birayı bırakacağım dereceli alkollere ne bileyim votkadır viskidir geçiş yapacağım derken deneme şansını bulduğum, kapıldığım gittiğim şerbet.
  • artık mahalle marketlerine de girmiş olan ucuz biradır.2,50 lira bayılıyorsun tanesine , beş on takılıyorsun sonra bakıyorsun bön bön.
hesabın var mı? giriş yap