• x isimli arkadaşın doğum gününde, sınav kağıdının altına kurdeleli süslü püslü bir hediye paketi çizip
    "hocam bugün x'in doğum günü, sınav sonucumdan 5 puanı kendisine hediye ediyorum" yazılabilir, yazılmıştır, yazılmalıdır.
  • bölüm: turizm (ağırlama hizmetleri)
    ders: ingilizce

soru: how to make wine?
    cevap: (türkçe olarak) hocam öncelikle dersi alttan aldığımı belirteyim. erkek adam şarapla falan uğraşmaz. ben size en iyisi öğrenci usülü makarna anlatayım. önce suyu kaynatacaksın...blablablabla...

önümüzdeki sınavlara bakacağız.
  • fenerbahçe logosu çizmek. not ötesi oldu ama lisede fizik sınavlarında yapardım. bir tanesinde +5 puan bile almıştım.
  • bölüm: elektrik elektronik mühendisliği
    ders: sayısal analiz

ayrıntı: 2004 yılında ders (bkz: güz yarıyılı)nda iken (bkz: bahar yarıyılı)na alınmıştır.

bbbnos: hocam, 2003 güz yarıyılı, 2003 yaz okulu, 2004 güz yarıyılı, 2004 bahar yarıyılı, 2004 yaz okulu ve şuan 2005 bahar yarıyılı olmak üzere dersinizi altıncıya almış bulunmaktayım. bugüne kadar girdiğim tüm vize ve final sınavlarının not ortalaması 100 üzerinden 05'tir. görüldüğü üzere bu sınavın sonucu da ortalamayı yükseltmeyecektir. tüm bu verilerin göz önünde tutularak gereğinin yapılmasını arz ederim.

imza, bbbnos.

sonuç: dd

(bkz: allah razı olsun)
  • ben elimden geleni yaptım, takdir sizin hocam.

meali : ben senden daha iyi ..................* biliyorum aslında tamam mı, ama sen anlaşılmaz tuhaf bi insansın, ne yazsam beğenmiyosun, eğer hakettiğim notu vermezsen allah belanı versin emi, mal karı ya da mal herif
  • üniversitede aslen yazılım mühendisi olan ingilizce hocamızın salak sulak, grameri bozuk sorularını düzeltme amaçlı yapardım hep. "hocam bak şunu şunu sormuşsun ama şurda bu anlaşılıyor burda bu. hani ben anladım aslında senin şu demek istediğini ama diğer çocuklar anlamamıştır. sınavda da ses etmedim milletin konsantresi bozulmasın diye. neyse öptüm bye" şeklinde...
  • bir tık ötesi sınav kağıdına resim çizmek olan notlardır.

--- bu da böyle bir anımdır ---

ortaokul yıllarımda ismi lazım değil fatima diye bir sıra arkadaşım vardı. çok enteresan bir kızceğizdi.
    her şey onun ingilizce sınavında hocaya masum sevgi sözcükleri karalamasıyla başlamıştı..
    ingilizce dersini, ve hocayı tabii ki de, o kadar çok severdi ki sınavda bile bu sevgisini ifade etmeye çalışırdı.
    bir gün tamamen tesadüf eseri "i <3 u" şeklinde özetlenebilecek bir not gördüm sınav kağıdında. gülen yüz falan da vardı (o zaman smiley yok tabi, gülen yüz diyoruz).
    "aa sen neler yazdın böyle" dedim, garipsedim. ama hocanın hoşuna gitmiş. ki bu belki de en büyük hatasıydı...
    bunun üzerine "sınav kağıdına resim döşeme" furyası başladı. (furya dedim ama sınıfa yayıldı mı bu virüs hatırlamıyorum).
    tahmin edileceği üzere en sonunda hoca yasakladı sınav kağıdına not düşmeyi.

--- bu da böyle bir anımdır ---
  • şahsım tarafından lisede gerçekleştirilmiş olup, ingilizce sınavında başarılı bir süreç geçirdikten sonra kağıdın sonundaki başarılar dilerim notuna teşekkürlerin bir çiçek resmi ile birlikte sunulmasıdır.

meali: ingilizcem çok iyidir.
  • din sınav kağıdının dört bir yanını el yazısıyla yazılmak suretiyle "bismillahirrahmanirrahim" ile kaplamak.
  • envanter bilanço sınavında hocaya yazdığım not:
    hocam bu sınava çok çalıştım fakat süreyi yetiremedim. bu yüzden son soruyu tamamen tahmini değerler yaparak yazıyorum. sadece gidiş yoluna puan verseniz yeter.

ve bu sınavdan tam 60 la geçmiştim. o hocayı gerçekten çok seviyorum :) bu sınavla alaklı değil.
hesabın var mı? giriş yap