şükela:  tümü | bugün
  • bir anadolu şehrinde, deli gibi tipi olan ve her yerin donduğu bir günde, titreye titreye otobüs beklenmektedir.
    yazar kişisi elleri çok üşüdüğü için eldiven takmak ister. cepte para yoktur, elindeki bilet son bilettir. tipi de coştuğundan, bilet uçmasın diye dudaklarının arasına alır, eldivenleri çıkarır, ilkini takar, sonra ikincisi, sonra bileti dudaklarından almak ister ama bilet dudağa yapışmış çıkmamaktadır.
    otobüs uzaktan görünür, hışımla çekilen bilet ikiye bölünür, yarısı dudakta yarısı elimde.
    ağlamak istemiştim, onun yerine kendimi şöförün vicdanına bıraktım, en son ben bindim, yarım bileti attım, kalan yarısı da burda diye dudağımı gösterdim.
    adam yüzüme bakakalmıştı. yol boyunca yeşil bilet alt dudağımda seyahat ettim.
  • bursumu aldığım ziraat banka kartımdan menemen yapmak için 4 adet domates, 4 adet sivri biber, 1 adet soğan olarak 42 kuruş ödemeyi çektirmiştim markette
    edit: üniversite zamanlarımın ilk yılı olan 2007-2008 eğitim-öğretim dönemiydi.
    hatırladığım kadarıyla kyk bursu 180-200 tl idi
  • bir litre biricik ile bir paket makarna
  • bir ara 1-2 hafta babama ulaşamadım.. annemle konuştum hep. her seferinde babanın telefonu bozuldu, tamirde, şarjı yok gibi açıklamalar yaptılar.

çooook sonradan öğrendim ki babam telefonunu bana para gönderebilmek için satmış.. daha önce evlilik yüzüklerini de olduğu gibi..

canım babam, canım annem.. sizleri bi ömür sırtımda taşısam hakkınızı ödeyemem.

edit: telefon dediğim de o dönem 5110.. 30 liraya satmış. yani bugünün iphone 11i gibi 10 bin tl değil :)
  • cebimizdeki son parayı birleştirince bir simit bir şişe de su alınıyordu. 2 kişi paylaşmıştık. mevsim yaz şehir adana.. buram buram kebab kokusu ve sıcağın ortasında kıymeti daha da artmıştı o bölüşmenin..
  • acil bir işim vardı. gerizekalı vakıfbank kartım bozulmuş para çekemiyorum. 5km yürüyüp bir şube buldum. içerden çekerken baya bir para kesti. ek kart mıydı hesabım mı yoktu niye öyle olduysa. şimdi olsa şubeyi yıkarım.. sağolsun annem de parayı 50 tl 100 tl gibi düşük meblağlarda yollardı. anneme mi kızayım bankaya mı kızayım o kadar yürüdüğüme mi kızayım, kart 1 hafta da geliyormuş zırt pırt bankaya gideceğime mi yanayım. bi ufak sinirlenmiştim.
  • ilkokul 2.sınıftayken sıra arkadaşım reyhan'ın hindistan cevizi kokulu silgisini yemiştim. hergün buram buram hindistan cevizi kokusu bütün sınıfı sarardı. ben de işte garibanlık, gözüm döndü bir gün ve arkadaşım tenefüsteyken silgiyi kıtladım. tabi beklediğim tad yoktu hemen tükürdüm, silgiyi de kabına geri :)
  • msn vardı o zamanlar takılıyoruz, öğle sıcağında evde, yaz günü, arada yaz okuluna gidiyoruz, bir kız var uzunnnn zamanlardır gözüme kestirdiğim, kız acayip sexy ve zengin, arada fotograf atıyor msn'den evinin havuzundan, of çok sıkıldım bunaldım ayaklarına. neyse o gün oturuyorum, kız online oldu, direk kıza yazıp atlamayayım dedim şak kız yazdı naaapıoosunnn? evdeyim arkadaşlarla bira içiyoruz bu sıcakta ne yapılır ki yazdım, yalanımı sikiyim evde mal gibi oturuyorum. yaaaaa canımmm, benimde canım çok sıkılıyor, annem yazlığa gitti, burcu vardı biliyorsun oda erkek arkadaşına gitti 3 saat boşum istiyorsan gel hem havuzda serinleriz hemde sana sürprizim var dedi, gelirken de alkol al dedi, arabayı da düzgün kullan 3 saatimiz var dedi. içimde kızın beni beğenmesine karşılık büyük bir gurur oluştu, oturduğum yerde ayağa kalkıp kendi etrafımda bir tur döndüm, ardından da bir panik oluştu, şimdi sıçtım diye.

şimdi gelelim garibanlığımıza, arabam yok o zamanlar meteliğe kurşun atıyoruz, hiç araba fotosu koyamadığım gibi, arabam olduğu yalanını da hiç atmazdım, kız nerden çıkardı arabamın olduğunu anlamadım, şimdi ki gibi herkeste araba yoktu o zamanlar eşten dosttan istiyelim, metrobüs te yok aq zamanında otobüs bir topluyor kardeşim e5 'ten insanları üsküdara gitmem zaten 2 saat, cebimde 10 lira var ancak 3 bira alınıyor, garibanlığıma haykırdım o gün aq. neler yapabileceğime şöyle bir baktım aklımdan neler neler geçti ama nafile yok olmuyor garibanlık iliklerimize işlemiş resmen, 15 dakika içinde pes ettim zaten,bu sefer kıza ne söylicem diye paniklemeye başladım. bunu hangi erkek değerlendiremez abi, bunu değerlendiremeyen erkek ya gay'dir ya da gariban. neyse 30 dakika içinde kızı aradım, ya otoparktan çıkarken arabayı sürttüm şöyle oldu böyle oldu şuan çok sinirliyim, sesimde ki volümde yüksek inandırıcılığı olsun diye. bu arada otoparklı evimde yok. kız artık şansına küs dedi. bir daha kız çağırmadı, o günden sonra fazlada konuşmadı.
  • üç kişi, üç arkadaş yemek yiyecek paramız yokken koskoca denizli sokaklarında kadir gecesi diye mevlit aramıştık. belki yemek dağıtan vardır diye.
  • şofbenimiz yoktu, banyoya bir kettle almıştık; suyu ısıtıp ısıtıp kovaya döker üzerine de soğuk su ilave edip maşrapa ile yıkanırdık. hem boşa su da israf olmazdı. mutfaktaki ile de makarna haşladığımız olmuştu tüpümüz bittiğinde. yemin ediyorum football manager'da mersin idmanyurdu'nu yönettiğimde daha zengin hissediyordum kendimi. hey gidi...