• öğretmen maaşına göre daha geç bitiyor.
  • beni "yeryuzunde yoktur olmaz turk'e denk" kadar irrite eden bir diger misra ise "nura dogru can atan turk genciyiz"dir. hangi nur? ne nuru???

gordum ki bu entry'm nurcu kitlenin dikkatini cekip hakettigi onura kavusmus, en kotu entry'm secilmis... boylece kendisinden en gurur duydugum entry'm payesini de haketmis, kutlu olsun..
  • ben istedim ki hep kitaplar bu marsla bitsin, o cosku her kitabin sonunda yasansin. hep aradim kitaplarin sonunda ogretmen marsini. hep index cikiyor artik en son sayfayi cevirince karsima.
  • "aydınlığa doğru can atan türk genciyiz" deyince hece ölçüsü bozulacağı için "nura doğru..." diyen marştır.
    ırkçı, etnisist bilmemne olduğu tartışmaya açık olsa bile dinci olduğu ileri sürülemeyecek olan marştır.
    belirtmek gerekir ki nurcular hiçbir kişi, kuruluş isminde, slogan ve dahi güftede "nur" kelimesini kullanmazlar.
  • aziz kedi ogrenci andi icin ara$tirmi$: (bkz: #578634)
    bo$ durmadik, bizde ara$tirdik..(calma cirpma kitipiyozlugu yaptik)

alnimizda bilgilerden bir celenk
    refaha ko$an kolombiya genciyiz
    pasaport kontrolüdür tek derdimiz
    denklik konusunda uzla$maci tavir aliriz

güzeldir yurdumuz, turistik ögeler bulunur,
    gelin görün..
  • öğrenci halimle

alnımızda bilgilerden bir çe-lenk
    nura doğru can atan türk genciyiz
    yeryüzünde yoktur olmaz türke denk
    korku bilmez soyumuz

yurdum her yanın şanla dolsun
    vücudum seni yüceltmeye armağan olsuuun

şeklinde aklımda kalmış bir marştır. öğretmen marşına konu olan "denksiz" öğretmen alnında bilgilerden bir çelenkle neden "nur" a doğru can atmaktadır? bunu seneler sonra mırıldanırken düşündüm, tevbe etim.
  • öğretmenlere ait bir marş olduğu halde, öğrenciler için hazırlanmış ders kitaplarının en arka sayfasında yer alan marş. her sabah mini mini ilkokul çocuklarını andımızdiye diyebağırtmasını biliyorlar ama ben hiç toplanıp da bu marşı söyleyen bir yurttan öğretmenler korosu görmedim.
  • öğretmen okullarının öğretmen lisesi olduğu döneme yetişmiş ve o okullardan birinde okuma şansına nail olmuş * biri olarak beni yıllar ötesine götüren bir marşın adı.
    başka türlüsü olmazdı sanki.
    başka türlüsü hiç olmazdı.
    dağ, bayır, dere, tepe demeden kendini öğrencilere adayacak birer çalıkuşu ya da mahmut hoca olabilme hayaliyle bir mesleğe kendini adamak.
    evet "gaza getirici" tarafı vardır, biraz sert kaçmış sözleri vardır ama kendi çocuğunun burnundaki sümüğü silmekte tereddüt gösterecek bünyelerin * başka çocukların saçlarındaki bitleri bile ayıklamayı seve seve kabul etmesinin başka açıklaması olabilir miydi ki?
  • her 16 mart gururla söylenir. yıllar geçtikçe iyi ki öğretmen liseliydim denir. öğretmen liseli birinin kalitesiz olma ihtimali çok azdır. adam gibi öğretmen yetiştirmenin yanında adam gibi doktor, avukat , mühendis yetiştirir. mesleği ne olursa olsun öğretmen liseli biri öğretmen marşını duyunca coşar, istemsizce marşa katılıp gururla okur marşını. kuruluşu kutlu olsun.asıl efsane nesil öğretmen liseli nesildir. kapatıldı yazık oldu.
    edit:öğretmen marşı
  • türk düşmanı sürüngenleri rahatsız eden efsane marştır.

ortaokulda müzik dersinde flütle çalıp söylerdik. hem ezgisi hem sözleriyle muhteşemdir. ara ara aklıma gelir, dilime dolanır. (bkz: yeryüzünde yoktur olmaz türk’e denk)

bugün kendisi kadar güzel bir başka öğretmen marşı için de (bkz: benim adım öğretmen)

kolum kanadım lafım bilgi,
    bende bitmez coşar sevgi,
    başöğretmen izinde,
    yılmaz yürür bu türk genci.
hesabın var mı? giriş yap