• öğretmenlere tatil vermesek bu geri zekalılar şunu diyecek:

''ya öğretmenlere boş okul bekletip para veriyoruz.''

öğretmenlere yazın para vermesek bu mallar şunu diyecek:

''ya sanki kışın da bir şey yapıyorlar. haftada 30 saat çalışıyorlar.''

öğretmenlerin maaşını kışın da azaltsak bu dangalaklar şöyle diyecek:

''eh google var, alırım çocuğuma bir ipad öğrensin mevsimleri. ne gerek var öğretmene?''

niye böyle derler? çünkü bunlar aşırı derecede geri zekalı, mal ve dangalak.

çare; fosfor.
  • felsefe öğretmeni olan annemin içinde bulunduğu tatil. uğraşmayın lan kadının tatiliyle evde yemek yapıyor bana hem.
  • yine bazı işsizlere dert olmuştur. allahın ergenleri sanıyor ki tüm öğretmenler istanbul, ankara yada antalya'da öğretmenlik yapıyor.

olmayan beyinlerini siktiğimin beyinsizleri, bu ülkede doğu anadoluda, güneydoğuda türkçe bilmeyen insanlar arasında, ahırlardan bozma yerlerde eğitim vermek için yıl boyunca çabalayan, hergün kelle koltukta servislerle köylere gidip gelen öğretmenler var ve onların da hakkı tatil.

sizin gibi salakları oralara göndersek daha ikinci gün götünüze baka baka kaçarsınız ama lafa gelince ' öğretmenler yatıyooo'

hassiktirin.
  • öğretmen ol o zaman madem bu kadar dertlisin seni tutan ne diye kibarca yorumlayacağım ifade. biz de biliriz sayıp sövmeyi lakin anlamıyorlar arkadaş anlamıyorlar işte. tatlı dili de anlamıyorlar bilim dilini de anlamıyorlar resmi dili de anlamıyorlar ana dili de anlamıyorlar... yatıyormuşuz 6 ay hiç farkında değilim be gülüm hala tatil başlamadı bize mesela onu nasıl yapalım?
  • babamdan görebildiğim kadarıyla her saniyesi hak edilen ve fakat diğer mesleklerle kıyaslandığında "kıskandıran" tatildir. diğer mesleklerde tatil yılda bir hafta vs iken öğretmenlerde resmi tatiller, şubat ve yaz tatilleri bazı kesimlere ilginç ve ilgi çekici gelebiliyor. hadi keşke bizde de olsa lan falan denmesine tamam da burada çekilemeyen şey ne onu anlayamıyorum yalnız. lan zaten gerekli zamanlarda(okul açılışından belli süre önce) tatil önceden bitirilip okula gidilerek yılın planlaması yapılıyor. ama o vakte kadar öğretmenlerin okulda işi ne? duvarlara mı anlatsınlar? ya da maaş mı almasınlar? güvencesiz mi yaşasınlar? bu kadar mı yüreğiniz kurudu amına koyim.
  • sözlükteki ağlamalara bakılacak olursa sanırım başlamış olan tatil.
  • yoktur böyle bir şey, olsa olsa o öğrenci tatilidir.

bak güzel kardeşim tane tane oku; sen 6 yaşındaki bebeyi tüm yıl okula göndermeye razıysan ben zaten dünden razıyım. oturur işimi yaparım zira yaz tatili denilen şey sıkıcı.
  • "bu arkadaşlar 6 ay çalışıp 6 ay yatıyorlar." denmiş öğretmenlerin bu tatiliyle alakalı ama hata var, 9 ay yatıyorlar amk 9 ay. hatta çalıştıkları üç ay da haftada iki gün çalışıp 5 gün tatil yapıyorlar.

abart abartma demiyorum yine abart da hobi olarak, kamuya açık olmayan bir yerde abart.
  • tamı tamına 5 aydır, 5 ay boyunca tüm tatil yörelerini gezeceğim çünkü 4500 lira maaş alıyoruz, çatlayın :))
hesabın var mı? giriş yap