şükela:  tümü | bugün
 • öğretmenlik mesleğinin bu ülkede ne derece yozlaştığını gösteren bir diğer durumdur. genç nesilleri yetiştiren öğretmenler okuduklarını anlamıyor. ne kadar vahim, farkında mısın?
 • hashtag'ler, "ekşi sözlük'ün kellesi tiz vurula " fermanlari brehh brehh brehh ...

  ama tabii iş ahlakı, etik değerler , meslek adabı vs. iflas ettigi gunlerde, empati mi bekleyecektik.

  ne kadar dumur olurduk hmm ?

  dusunsenize ;

  genc, comez bir ogretmen is hayati ile ilgili travma yasiyor. bunu sosyal medya'ya yansitiyor. ve durumla ilgili en yuksek yetki sahibi sahis , kalkip diyor ki ;

  "evladim ! senin bu davranisin pek normal degil. seni dinlememi ister misin ?

  bilfiil icra ettigin bir meslek dali hakkinda bu denli galiz bir dil, boylesine sunturlu bir ifade kullanman icin, cok ciddi bir durum soz konusu olmali.

  sorun nedir ? belki birlikte soruna bir care bulabiliriz ? "

  dusunebiliyor musunuz ? boyle bir olayin gercek olabilecegini ?

  hmm ? (bazen insan aci aci guler ya hani. bu o iste ! )

  evet, utopik , asla ve kata gerceklesmeyecek bir hayal bu ...

  zaten boyle bir anlayisin, empatisine, insanlik melekelerinin kalitelisine rast gelmis bir halkin cocugu bu duruma getirilip delirtilmezdi !
 • olmasi gerekendir.

  uzun zamandir, haksizliga ugrayan, magdur edilen bir "insanin " daha fazla dayanamayip isyan etmesi sonucu, actigi baslikla hak etmedigi korkunc bir linçe maruz kalmis. ve yalniz birakilmistir !

  twitter yobazlarinin actigi hastag'e, yazdiklarina bakilirsa, gorunen o ki, maksat "uzum yemek degil, bagciyi dovmek " onculugunu yapan da zamaninda olmadik rezilligi yapan ve yaptigi butun pisligi eksi platformda ortaya dokulen kuyruk acili bir organizma !

  kuduz gibi saldiriyor ! tabii kimse bilmiyor kim oldugunu. sutten cikma ak kasik gibi, costurmus. " eksi sozluk kapatilsin " diye diye got bas yirtiyor.

  once yazmis oldugu basligi bir kenara birakiyoruz. bu bireyin, neden bu sekilde isyan ettigini. yillarini verip diplomasini aldigi ve icra ettigi meslegini bir anda yerden yere vurarak , gercekte hakareti bilfiil kendisine etme nedenini onemsiyor ve anlamaya calisiyoruz.

  tabii insanlik elementlerimiz yeterli ise ...
 • tam da tahmin ettigim gibi "tık " yok. kalibiniza da bu yakisir !
 • mevzu bahis söylem sivridir ancak bir hakaret amaci gütmedigi kesinlikle ortadadir.
 • benim de verdiğim destektir.

  başlıktaki silinen entry'sinde öğretmenlerin ezildiğini ifade etmek istemiş. (bkz: #90166345)

  bu arkadaşın kendisi de öğretmenmiş zaten. ama bizim okuduğunu anlayamayan öğretmenlerimiz her zamanki gibi bu geleneklerini sürdürüp meslektaşları hakkında linç kampanyası başlatmışlar.

  bu genç arkadaş, öğretmenlerin daha insani koşullarda çalışması gerektiğini, öğretmenlerin veli baskıaın a maruz bırakılmaması gerektiğini ifade etmiş. ama dedim ya, bunu okuyan öğretmenlerin okuduklarını anlamama sıkıntısı var. anlayamamışlar.. linç kampanyası başlatmışlar.

  olm o adam orada senin hakkını savunmuş. neyse bir şey demiyorum.

  pisa testinden öğrenciler sıfır çekiyor diye eleştiriyorsunuz ya.. bu öğretmenlerin yetiştirdiği öğrencininin okuduğu soruyu anlamamasından daha normal ne olabilir? gayet normal bir durum.

  yönetim tarafından uçurulan bu yazar arkadaşa sözlük üyeliği geri verilmelidir.