123 entry daha
  • sınıf değiştirme kısmının altında başka nedenler olduğunu düşünsem de olayın gerçekliğinden pek şüphe duymuyorum.

geçen sene oğlumu anasınıfında büyük bir güvenle ve heyecanla eğitiminin çok iyi olduğuna inandığımız ülkenin en köklü zincir okullarından birine verdik. öğretmenler günü yaklaştığında wp veli grubuna annelerden biri şöyle yazdı: “kızlar x sınıf harekete geçti. altın almışlar. biz ne alacağız?” beymen’den çanta vs öneriler havada uçuşurken dedim ki ben bu oyunu bozarım. bu gibi hediyeler yerine bağış yapmayı önerdim ve birkaç velinin de desteğiyle tüm öğretmenler adına (ki branş öğretmenleriyle beraber 13 öğretmeni var çocukların) bağış yapıldı. sertifika gönderdik öğretmenlere.

bu konuyla tamamen bağımsız olarak ikinci dönem okul değişikliği yaptık. daha doğrusu okul sizin oğlunuzun özel ilgiye ihtiyacı var, biz özel ilgi gösteremeyiz diyerek 1. sınıf kaydını almadı. uzatmayacağım ama bunun öncesinde uzun bir pedagog ve psikiyatrist sürecimiz oldu ve biz aşama kaydederken söylendi bu söz bize. ilaç kullansın ve ona ne söylenirse onu yapsın istiyorlardı. psikiyatrist bile bu çocuğa ilaç yazamam derken ilaç kötü bir şey değil korkmayın falan diyorlardı. neticede okul okul gezdikten sonra özel ilgi göstermek bizim işimiz, oğlunuzun hiçbir problemi yok biz her şeyi hallederiz diyen bir okul bulduk ve kaydettik.

yeni okulda ne bir veli grubu ne de sınıf annesi gibi şeyler var. okul diğer velilerin tlfnlarını paylaşmıyor bile. hediye almak falan gibi şeyler yasak. öğretmeni oğlumun farklılıklarını (ki her çocuğun farklı yönleri var) anlıyor ve nasıl davranılması gerektiğini biliyor. sonuçta diyorum ki kayıt almayarak bizi kendilerinden de velilerinden de kurtarmışlar. yaşadığım travmaya rağmen bu yüzden çok müteşekkirim.
427 entry daha
hesabın var mı? giriş yap