• öğretmenler ankara gibi resmen çok çalışmıyorlar fakat herkesi çok çalıştıklarına ikna etmeye çalışıyorlar.
  • ust edit: başlık değişmiş, eski hali " öğretmenim 30 yılda 17.5 yıl çalışmıyorum" şeklindeydi. keşke degismeseydi de başlık sahibinin negatif tavrını yansıtmaya devam etseydi. niye değiştiriyorsunuz ki, adam format dışı başlığı utanmadan açmış, niye arkasını toparliyorsunuz, pisligiyle dursaydi ibreti alem için...

bir takim hesap kitap işlemleri...
    aşırı subjektif bir başlığa objektif bir tanım nasıl girilir?

baştan bir de "öğretmenim" diye başlık açmış akilliya bak, çalış sen de öğretmen ol laflarını yememek için.
    (bkz: yalancıyı sikmiyolar ya)

sen en iyisi milli eğitim bakani ol, o zaman istediğin gibi çalıştırirsin öğretmenleri. bak artık bakanlar eğitim camiasından atanıyor artık. negzel.

not: öğretmen değilim.
  • adamın nasıl içine dert olmuşsa kalkmış tek tek hesaplamış.
    (bkz: eski sevgilinin öğretmen olması)
  • dangalak hafta sonlarını günlerden düşmüş. lan normal memurların tamamı ve özel sektörde kısmen cumartesi -pazar tatil var. pazar zaten birçok çalışana var .

senin bu gerizekalı hesabına göre, herhangi bir memur, 52 hafta x 2 gün haftasonu 104 gün + 30 gün yıllık izin, 134 gün tatil + milli ve dini bayramlar 12 gün = 146 gün tatil yapar ..

bre embesil , her memur yılın en az 146 günü tatil yapıyor zaten...

t: herkesin tatil yaptığı, memurların yılda 146 gün tatil yaptığı, ama öğretmen tatilinin yanlış hesaplamalarla ( 3 ay yaz tatili ) , öğretmenin ekstradan yaptığı 30 gün tatilin biryerlerine battığı yazar beyanı
  • okulları yurtdışındaki gibi 3 dönem yapmak bence hem öğrenci hem de öğretmen açısından iyi olacaktır.
  • gel buyur gardaş enayi misin sen de öğretmen ol dedirten başlıktır
  • ahahaha öneriye gel. yazın sığınmacılara toplumda nasıl yaşanır dersi verilecekmiş. bir de ölümlere sebep olanlar da öğretmenler tarafınedan tekrar eğitilecekmiş.

ders planlarını hazırla süper zeka sonra konuyu tekrar değerlendirelim. yok ben anlamam diyorsan da mal mal önerilerde bulunmaktan vazgeç.

ahaha. sosyal hayatta yer alma dersi. *

derste başarısız olanı ne yapacağız mesela. sınırdışı mı edeceğiz, yoksa velisine mi soracağız “başarısız oldu sınırdışı edelim mi izin veriyor musunuz ?” diye. izin verilirse de dersi geçmesi için başarısız kişilere özel olarak nasıl bir çalışma yürütüldüğüne dair bir savunma yapıp sonra sınır dışı filan edilir insanlar.

magandalar ise zaten kelle koltukta iş yapan öğretmenleri direk vurur.

herkes herbokolog olmuş, durmadan pisleyip pisleyip tespit yaptım diye dolaşıyor.

derslerin içerikleri ile ilgili adam gibi planlama yapılması lazım. sorun orada. bakın üniversite sınavlarına. her sene daha başarısız bir nesil geliyor. 3 saat ordan 5 saat buradan diye hesaplar hiçbir işe yaramaz. hala nitelik nicelik sorunu var. çalışma saati çok olunca işler iyi anlamına gelmiyor.

aynı şey akademide de var. makale bildiri sayısı çok önemli. sonra bakıyorsunuz içerik bomboş bir ton konferans bir ton bildiri var. neden, çünkü sayı çok olduğu zaman “uu ne çok çalışmış” deniyor. ama belki birinin yazdığı bir makale diğer birinin yazdığı 5 makaleden daha faydalı.

neyse konu dağıldı.

he he , yazın da toplumdaki zararlıları toplayıp öğretmenlerin başına atın.

ulan toplumu şekillendirecek temel elemanlardan biri öğretmen, itin poposuna sokulur.

hayatın için önemli diğer önemli eleman doktor, kafasına taşla vura vura öldürülür.

sonra da örtmenler böyle yapsın doktorlar şöyle yapsın.

he amk he öyle yapsın.

not: öğretmen değilim. bir çocuğum olursa da öğretmen olsun istemem. bu toplumda bok kadar değeri olmayacak ne de olsa.
  • öğretmen olsaydınız o zaman.ne çok dert olmuş öğretmen olamayanlara
    dipnot:sabahı gecesi olmayacak vet. hek. adayı
  • bu mantıkla haftasonu çalışmayan herhangi biri yılda 104 gün tatil yapıyor 20 gün de senelik izni olsa 124 gün tatil yapıyor yani bir yılın %34'ü tatil %66'sı mesai. buna göre ortalama bir çalışan da 30 yılın 19.8 yılını çalışıyor. bu şeye benziyor ayda bir başlık açılıyor ya sözlükte "türkiye yılda 130 günle en çok tatil yapılan ülke" e ulan cumartesi pazar?
  • az daha uğraşılsa öğretmenin 30 yılda 35 yıl çalışmaması şeklinde değiştirilebilir iddia.
    ben ögretmenin tatili ya da kutsal meslek sözlerinin ikisinden de bıkmış biri olarak hesaplayan adam kısmına takıldım. yaz ve sömestr tatilindeki hafta sonlarını iki defa saydığımız yetmedi yazın olan bayram tatillerini de iki kez mi saydık şimdi?
    ne diyeyim bazısı instagramda milletin gezdiği fotoğraflardan ne kadar para harcadığını hesaplar bazısı da oturup milletin tatilini hesaplar.
hesabın var mı? giriş yap