şükela:  tümü | bugün
 • milli eğitim bakanlığı tarafından uygulanan angaryadır. (bkz: pys), (bkz: iks), (bkz: ridef), (bkz: tefbis) araçları kullanılarak yapılır efendim bu angarya. sadece öğretmenleri değil, evinde internet olmayan velilerden, bilgisayar kullanmayı bilmeyen velilere kadar geniş bir katılımla milli eğitim için gerekli(!) zaten ellerinde olmayan, tamamen doğru(!), hayati(!) bilgileri bir çırpıda(!) alır. bence okullara artık bir de anketör öğretmen kadrosonun açılmasının vakti gelmiştir.
 • 2016 yılında değişik şekilde devam eden angaryalardır. asıl ilginç olan, bu angaryaların okuldan okula farklılık göstermesidir. bir okulda olan angarya başka bir okulda olmayabiliyor. yönetmeliklerde keskin bir şekilde belirtilmeyen hususlar, okul müdürüne inisiyatif alma yetkisi yaratıyor ve öğretmenler üzerinde ilginç angaryalar oluşuyor.

  şahsımın gördüğü ya da arkadaşlarından duyduğu ilginç angaryalar:
  1- tam gün okullarda, öğle arasında nöbetçi öğretmen bulundurulması
  2- yıllık planların çıktı olarak teslim edilmesi
  3- öğrenci devamsızlıklarını öğretmenlerin sisteme girmesi
  4- sosyal kulüpler
  5- eğitim öğretimin devlet okullarında parasız olduğu açıkça belirtilmesine rağmen sınıfların fiziki durumlarının düzeltilmesi için velilerden yardım istenmesi (askılık, dolap, pc, perde, projeksiyon, örtü, ıvır zıvır)

  moody90 yazarın eklemeleri
  6- okul çıkışından başlayıp bazen saat 21.00'a kadar süren toplantılar
  7- idarenin girmesi gereken lakin öğretmene yıkılan, e-okula öğrenci bilgilerinin girilmesi meselesi

  yazarlardan gelen mesajlara göre ekleme yapılabilir.

  dertlendim gece gece.