şükela:  tümü | bugün
 • maaş ve çalışma sürelerindeki adaletsizliği gidermek amacıyla yapılması gereken düzenlemedir.

  hepimizin bildiği üzere öğretmenler yılın yarısından fazlasını tatillerle geçirirler. bu tatillerde ne topluma ne de kendilerine faydaları dokunmaz. ama maaş almaya da devam ederler. bu yan gelip yatarak kazanılan haksız kazancı yemek onları hiç rahatsız etmez. işte bu yüzden ya maaş ya da tatil konusunda bir düzenlemenin şart olduğunu düşünüyorum. örneğin tatillerde maaş ödemesi yapılmaz ya da maaş ödemesi yapıldığı taktirde aldıkları maaşın hakkını vermeleri için herhangi bir kamu hizmetinde bulunabilirler. öğretmenler bu önerime muhakkak çok kızacaklardır ama adaletli olan budur.
 • neyse ki senin ne düşündüğünün bir önemi yok.
 • benim düşündüğümün bir önemi var mı bilmesem de gerekli gördüğüm bir önemli düzenleme vardır. pisa'dan çıkan bilimsel sonuçlar ışığında öğretmenlerin yeterliliklerinin sorgulanması ve eğitim verilmesi gerekmektedir. pisa'nın gösterdiği ölçek ile anlaşılan türkiye'de öğretmenlerin tamamına yakınının ana dilinde ve kendi branş'ında ki soruları çözemeyecek nitelikte olduğudur.

  öğretmenlerin ana dilinde ve kendi linide başarı oranı %30'lardadır. maaşı isterse 30.000 olsun umurumda olmaz, tatili 6 ay olsun fark etmez ama kendileri bile başarısız iken çocukları eğitmeye kalkmaları sıkıntıdır. ilgili anket sonuçları en kısa zamanda eklenecektir.

  edit; ilgili entry (bkz: #77874838)

  ilgili sonuç açıklama video'su: tık tık (iyi dinlemekte fayda var, biraz eski bölümleri de izlerseniz suçun sadece öğretmende olmadığını anlarsınız)

  yorumsuz pisa test sonuçları için ise bi zahmet google
 • adalet anlayışının öğretmenlerden öteye geçemeyen bir durumda olduğunu gösteren beyanat.
 • bu güzel kafanızı milletvekilleri için yorsanız ya.
  (bkz: yav he he)