• yıldırım aktuna'nın oğlu. bakırköy belediye başkanlığı için adı geçiyor sağda solda şu sıralar. gördüğüm, duyduğum kadarıyla babası gibi temiz ve dürüst bir insan.

umarım bakırköylülerin eskimiş dinazorlardan kurtulmasına vesile olur.
  • biraz önce arabaların sileceklerinde broşürünü gördüğüm, bakırköy belediye başkan adayı.
    biraz araştırayım bakayım, (bkz: ateş ünal erzen)'i tahtından edebilitesi var mı.
  • aboooov ben bu adamın adını hilmi, mustafa gibi bir şey de, sırf aktuna'nın oğlu olduğunu belli etmek için broşürlerde "oğul aktuna" diye yazdırdığını düşünüp kendi kafamca aşağılamıştım adamı, meğerse adı oğul'muş onu da sözlükten öğreniyorum.
    gelelim düşüncelerime. sağa sola etiketler yapıştırılmış ismine, çare sarıgül gibi sprey boyalarla oraya buraya ismi yazılmış. bence bakırköy gibi görece nezih gibi bir yerde, böylesine çevreyi kirleterek ve çirkin görüntüler oluşturarak reklam yapmak çok yanlış. daha baştan puan kaybediyor.
  • hakkında çok bir şey bilmiyorum ama nedense chp'den bu adamın aday olmasını istiyor ve bekliyorum bir bakırköylü olarak. dürüst birine benziyor ve -kimse pek sallamaz ama- seçim bildirgesinde güzel şeyler yazıyor. aday olan direk kazanacak zaten.

bir de şu sloganını sevdim;
    (bkz: elbette aktuna)
  • büyük bir ihtimalle bir kaç gün içinde chp'nin bakırköy belediye başkan adayı olduğu resmen açıklanacak. aday adayları arasında bakırköy'lülerin aklına yatan tek isim kendisi olduğu için farklı bir sürpriz beklemiyorum.
  • geçen gün tv'de gözüm takıldı, kendisi projelerini açıklıyordu ve ilk kez bir belediye başkan adayının dünya çapında bir kütüphane vadettiğini gördüm. başına ilber ortaylı'yı geçirecekmiş. 5 milyon kitap olacakmış filan. şu sikko ülkedeki sikko gündemde çölde vaha bulmuş gibi oldum. kendisini tanımam etmem ama bizim insanımıza fazla gibi.
  • iyi parti'den aday adayı olmuş politikacı.
  • krt tv'deki son programda epey saçmalayan ekonomist. 3gen'i türkiye'nin gerçeklerinin konuşulması sebebiyle izliyoruz ama gel gör ki oğul reyiz a haber'e dönderdi programı ve kanalı. ''insanımız için fakir diyemeyiz'' diyor. en sık kullandığı argüman ise araba vs satışları. yahu yoldan geçene kredi verdi bankalar. araba alanları kaçı parası ile aldı? bankalar kredi dağıtmayı kesti. şimdi bak bakalım kaç araba satılıyor? iyi pati aday göstermedi diye çok üzülmştüm ama parti haklıymış.
hesabın var mı? giriş yap