• bu müptezel az önce " falcao frikik atamıyor, frikikte atsa burak'la aynı seviyede diyebilirim." dedi şahidim.
  • okan beşiktaş'ta oynarken sinan engin saat 23 civarı okan'a telefon açar.

- okan, nerdesin?
    + şimdi evin önüne park ediyorum abi
    - çevirsene lan sola kafanı

beşiktaş'tan taksim yönüne orta şeritte giden okan'ın bittiği akşamdır..
  • ingiltere'de oynanan chelsea maçında, gollerden sonra sürekli sergen'in yanına gidip kolundan tutarak "abi bak şurda bizim taraftar" şeklinde köşe gönderine zorla götürmüştü sergen'i. sergen birincisinde ters ters bakarak gitti ses etmedi. ama ikincisinde "ya okan'cığım allahını seversen bırak lan peşimi tüm tadımı aldın" diyerek kolunu silkeledi. isyan etti sergen. bir kişi de çıkıp uyarmadı çocuğu sergen ters adamdır başka bi meşgale bul kendine diye. yazık hasta demek ki...
  • kendisinin eski hocalarından biri, bir davet yemeğinde bunun için "serçe kadar beyni olsa top class oyuncu olur" demişti o geldi aklıma.

ha bence hakikaten olurdu. kendisinin en büyük pişmanlıklarından biri de o hocasını dinlememek olduğu gelmişti kulağıma.

ama üzülme be koç, sen o beyinle o hocanı dinleyip avrupaya gitsen de bi cacık olmazdı. sorun kariyer planlamanda değil tamamen nörolojik yani.
  • kendisini ankara 19 mayıs stadı'nda kanlı canlı çok izlemişliğim var alkaralı formasıyla... lakin, hiç unutamadığım bir maçı var ki, ibret olması açısından bahsetmem gerek:

tarih 1 nisan 2003. yer st james park. avrupa 21 yaş altı futbol şampiyonası eleme müsabakasında rakibimiz 21 yaş altı olsa dahi ingiltere milli futbol takımı. olabilecek en güçlü gruplardan birine düşmüşüz ve puan almamız halinde ingiltere'yi rahatlıkla alt edebileceğimiz avantajla çıkıyoruz maça. işte o müsabakada bugüne kadar karşısında duramadığımız ingilizlerin kanadını e-5'e çeviren, kendisini kontrol etmeye çalışan beki ağır depresyona sokan gencecik bir yetenekti okan koç... o günlerde gençlerbirliği'nin kapısında onlarca kulüp yatıyordu bu yıldız için, öyle ki st james park'ta okan koç için değişiklik tabelası 89. dakikada kalkıyordu ve oyuna o zamanlar sg wattenscheid 09 forması giyen ve adını sadece menejerlik oyunlarından bildiğimiz bir genç giriyordu okan'ın yerine, muhtemelen sadece zaman geçirmek için...

o maç 1-1 bitti ve gruptaki tek puan kaybımız oldu gayet üstün oynamamıza rağmen... golümüzü tuncay şanlı atmıştı ama okan'ın adadaki çalımları onlarca gole bedeldi...

masalın kalanını merak edenler için:

8 maçta 22 puan toplamıştı bizim takım; portekiz 18, ingiltere 11, slovakya 6 puanda kalmıştı... 48 takım içinde en başarılı eleme performansı en çetin gruba düşmesine rağmen bizim çocuklara aitti... bugün ise rakip takımlarda oynamış oyuncuların pek çoğu 2010 güney afrika dünya kupası'nda sahada olacak, biz de özenen gözlerle izleyeceğiz...

bahsettiğim karşılaşmada okan'ın yerine son dakikada oyuna giren genç, şu anda bayern münchen forması giyiyor.

okan koç'a gelirsek, tff oyuncu hareketleri ekranında 11. (yazıyla on birinci) kez sözleşme feshi yazılacak, çünkü altay'dan da kovuldu...
  • --- spoiler ---

+ 2000'lerin başıydı... ülkenin en iyi takımları benim için kapışıyor hıçk... tabii o zamanlar çakı gibiyim, saçlar uzun, vücut sırım gibi...

- ahaha ya bi siktir git allasen...

+ dur gitme, bir gün chelsea'yi deplasm...

- he hee, hadi kaçtım ben...

--- spoiler ---
  • galatasaray-beşiktaş maçı sonrası uğur karakullukçu'yla kagawa'nın yedek kalmasını tartışıyolar.

uğur karakullukçu: kagawa kanatta da oynayabilirdi mariano'yu kitler, terste oynasa nagatomo'yu kitler.
    okan koç: kagawa sol önde oynayamaz.
    u: nasıl oynayamaz ya dortmund'ta yıllarca oynadı.
    o: galatasaray'a karşı arena'da oynayamaz.
    u: ya bayern münih deplasmanlarında bile...
    o: oynayamaz oynayamaz.

jfkdksjfkdlsf. uğur somut şeyler sundukça ezbere konuşuyor. çünkü dortmund'ta kagawa'nın tek bir maçını izlememiştir. orada kanat oynadığından haberi bile yoktur çünkü. boş, bomboş bir yorumcu.
  • türk futbol tarihinin (en azından benim için) en hüzünlü simgelerinden birisi.

serdar özkan, ayhan akman, batuhan karadeniz, sercan yıldırım ve daha sayabileceğimiz belki de yüzlerce beklentileri karşılayamamış, çok büyük gelecek vaat etmesine rağmen beklenen seviyeye ulaşamamış futbol figürüne sahipken okan koç nedense daha büyük bir travma oluşturmuştur bünyemde.

futbola olan ilgimin zirve yaptığı senelerde oynamaya başladığım cm serisinin en çılgın atan yerli futbolcusu olması sebebiyle mi bilinmez ama okan koç bizim mahallenin süper top oynayan ama gittiği kulüp seçmelerinde elenmiş abisi gelir bana hep.

en son federasyonun sitesinde adını arattığımda türkiye bilmem kaçıncı liginde adını dahi hatırlayamadığım bir takımda futbol oynuyordu ama benim için her zaman cm serisinin wonderkid'i olarak kalacak:

okan koc scores from distance!
  • beğenmediği banega'nın bir sezonda kaç maçını izlediğini ciddi ciddi merak ettiğim futbol cahili.

cahil yorumları dışında programdaki performansı şu seyirde genelde;

-abi bir şey sordum abi
    -abi müsade edin bir şey söyleyeyim abi
    -abi beni bir dinle abi
    -siz kısa pantolonla gezerken biz istatistik yapardık abi
    -biz de oynadık abii
    -bize anlatmayın abii
    -abi lütfen abi
    -abi abi abi
  • 3-3-6 / 3-3-5 gibi uber sistemler uzerinde calisan bir adam. allah vermeye takim calistirsa her mac hukmen olur.

abi anladim dort islem zayif eyvallah ama teknik taktik bilgin de mi yok kardesim sorsan oyunun mutfagindan gelmis tosba.
hesabın var mı? giriş yap