şükela:  tümü | bugün
 • tuzla'da, ha açıldı ha açılacak olan hastanedir. şu sıralar yoğun olarak iş görüşmeleri yapılmaktadır. adresi internette yok şu anda. bir çok inan yanlışlıkla üniversitenin tuzla kampüsüne gidiyor ki hastane ile arası yaklaşık 20km.dir.

  gidecek olan arkadaşlar için yazıyorum:

  aydınlı yolu caddesi, aydemir sokak
  içmeler, 34947 tuzla/istanbul

  maps
 • acıbadem polikliniği'ne gidilmemesi gereken hastane. kadın doğum polikliniği'nde muayene sırasında haberiniz olmadan farklı bir operasyon geçirebilirsiniz. operasyona uygun musunuz, operasyonu karşılayacak sigortanız veya ödeme yapacak durumunuz var mı sorulmaz.

  09.06.2017'de muayene sırasında haberim ve onayım olmadan biyopsi işlemi yapıldı. operasyon sırasında aşırı kan kaybından baygınlık geçirdim. baygınlık geçirene kadar yanında refakatçın var mı, sana biyopsi yapmamız gerekiyor sigortan yada 1.500 tl paran var mı? diye sorulmadı. tansiyonum hep düşüktü ertesi güne kadar kendime gelemedim. o haldeyken hastanede 1 saat bile yatırılmadan işlem biter bitmez masadan kaldırıldım. bir de çat diye 1800 tl ödeme yapmam gerektiğini söylediler. (300 tl muayene ücreti. fakat ben kontrole gittiğim için alınmaması gerekiyordu. bunu daha sonra şikayetim üzerine geri ödeyeceklerini söylediler.) ödeme için de eft-havale kabul etmediler. kartım yanımda olmadığı için bankamatikten para çekmem gerekiyordu. yine o halde 1 km yol yürüyerek bankamatik aradım. o halde hiçbir şey düşünemediğim için ödemeyi yapıp çıktım.
  ödeme işlemleriyle uğraşırken taksi çağırmalarını istemiştim ama çağırmamışlardı. kapıya çıkıp 10-15 dk bekleyerek kendim taksi çevirdim.

  kesinlikle bir tanıdığınız ve özel sağlık sigortanız yoksa gidilmemesi gereken hastane. çalışanlar güleryüzlü fakat hiç bir şekilde bilgi vermiyorlar. muayeneye girdiğinizde başınıza ne geleceğini bilemiyorsunuz. doktor uygun görürse size sormadan ameliyata bile alabilir.
 • tuzla hastanesindeki 2 katlı dev otoparkı paralı olan hastane. tamam özel kuruluş ama ne gerek var insanları dakika 1 uyuz etmeye.
 • yaptıkları tıbbi hatayı örtbas etmek adına hastanın geleceğini ve sağlığını tehlikeye atan maalesef "hastane" sıfatı taşıyan ticarethane.
  ablamın ameliyatında yapılan patoloji incelemesinin hatalı olduğunu ve acilen tekrar ameliyat olması gerektiğini aylarca örtbas edip hem tıbben hem de hukuken bir faciaya imza atmış bu -güya- üniversite hastanesi hakkınızı arayıp hesap sorduğunuzda " e tekrarlarsa nasılsa gelirsiniz diye düşündük, o zaman ücretsiz ameliyat etme kararı almıştık" diyebiliyor.
  adamların mantığı "hasta yapılan tıbbi hatayı farketmezse boşver gitsin, farkederse boş yere olacağı ikinci ameliyatı ısmarlarız susar".
  buraya üniversite diyene de, üniversite hastanesi diye tabela astırana da, iki mermer birkaç lüks mobilyaya kanıp bu sahtekarlığa ortak olan doktora da neler dilediğimi tahmin edersiniz.
  kaçın, önünden bile geçmeyin...

  yuh abv editi:
  doktorun vicdanı sayesinde tarafımıza yaptığı açıklamada; kendisinin hastane ve üniversite yönetimine verdiği dilekçeler, mailler ve sözlü başvuruları anlattığı ve kanıtladığı rezalettir. adam 5 ayrı dilekçe ve mail iletti kanıtlı olarak ki hastane yönetimi ve dekanlığa "bu yapılan hastaların hayatını tehlikeye atmaktadır, patoloji doktorundan kaynaklanan bu rezaletin üstünü örtmeyin, hastalara bilgi verin ve hata olduğu kanıtlanan yüzlerce hastaya da çağrı yapın" diye yazmış.
  hastane yöneticileri ise ört bas etmiş ve kapatmış konuyu.
  allah belanızı
 • ticarethane
  hem de yapmaya çalıştığı ticareti de beceremeyen ticarethane
  3. sınıf doktor kadrosu ordan burdan "gel sana akademik sıfat satalım" mantığıyla toplanıp yardımcı doçentti, profesördü bol keseden verilip oluşturulmuş bir kadro.

  hemşire kadrosu bizim gidip geldiğimiz 6 ay içinde on defa değişmiş, sürekli istifa edip gidenlerin yerine alınan yeni, genç ve tecrübesiz hemşirelerle muhattap olmuşuzdur.

  hasta hizmetlerindeki sekreterler ve idari personel ise tamamen sahte bir kibarlık ve ilgi içinde, arkanızı döndüğünüzde dedikodunuza başlıyorlar, "şu hasta şöyle bu hasta böyle " diye.

  alınan ücretlere gelirsek tam bir soygun ve dolandırıcılık; sgk geçen bu hastanede sgk nızı kullanırsanız profesör muayenesi 295 tl fark alınıyor, kullanmayıp direk paramla muayene olayım derseniz 300 tl fark alınıyor. e be sahtekarlar sgk sadece 5 tl mi ödüyor muayene başına demeniz bir sonuç sağlamıyor. aynı ameliyat için 3 değişik kişi 3 değişik fiyat verebiliyor, taburcu olurken de mutlaka bir "öpmeye" çalışıyorlar ancak kavga dövüş itiraz ederseniz ve elinizde daha önce verilen fiyatı kanıtlayacak yazılı belge varsa haklı çıkabiliyorsunuz.

  yapılan tetkiklerin çoğu hastane dışında başka yerlerde çalıştırılıyor, basit test ve tetkiklerin bile sonuçları günlerce çıkmıyor.

  çok ilginç bütün personelinde de "geçici süre buradayız" havası hakim
 • nefret ettiğim hastane. hizmetlerini deneme şansımız olmadı çünkü muayene ücretleri özel hastane mantığının bile epey üzerinde.

  nefret etme nedenim bu değil elbette, gidebilen gider tedavisini olur beni ilgilendirmez yalnız bu hastaneyi herkes görsün diye içmeler köprüsünden geçen araçların yolu değiştirildi. 7 8 kmlik tuzla-tavsantepe metro güzergahı trafik olmadığında bile en az yarım saat sürüyor.

  neden? çünkü belediye başkanı tam bir akpli. marina, avm, tuzla port, akvaryum, konser alanı, park, havuz... adam sürekli bir şeyler yapıyor ve hepsi görselliğe hitap ediyor. insanlara gerçekten faydalı olup olmaması önemli değil, tüketimi teşvik etsin, eğleniyorum zanneden kişilerin aslında cebi boşaltılsın yeter.

  bir hastane sahibi belediye başkanına kaç yıllık kavşağı değiştirtebiliyor. işte böyle saçma sapan bir ülkede ruhsal ve fiziksel sağlığımızı koruyarak hayatta kalmaya çalışıyoruz. türkiye insanı ermiş bence. bu kadar sabrın başka bir açıklaması olamaz.
 • önce sağlık dediğin o an, burada ne işin var lan! şeklinde bir slogana sahip ilginç hastanemsi

  etme bulme dünyası editi: ekonomik olarak batmış olduğu haberleri yayılmakta olan ticari kurum
 • çalışanları doğru bilgiyi paylaşmaktan yoksun, üzerine yanlış yönlendiren uzak durulması gereken hastahane.sadece çok iyi bildiğiniz bir doktor varsa uğrayın derim.takdir ederseniz doktorla işiniz bitmiyor.hastanede ameliyat ön onay ,yatış, taburcu olma, rapor alma gibi sorun olmayacağını düşündüğünüz ne konu varsa yapılan hatalar karşısında şaşkınlık geçirebilirsiniz.teşhis tanı konusunda da atlanılan konulara bu süreç içerisinde duyum aldım.çok dikkat edilmesi gereken, içinde dizi çekimi yapılmasının marifet olmadığını anlaması gereken ,yapılan hatalar karşısında telafi yerine inanılmaz yanıtlar alabileceğiniz yönetime sahip hastahane.
 • özel kalitesinde hizmet veren devlet hastanesi var mıdır bilemiyorum ama devlet kalitesinde hizmet veren özel hastane arıyorsanız burası tam size göre. hatta o kadar ki hizmet sözcüğünü bu hastanenin adıyla birlikte kullandığınızda oksimoron yaratmış oluyorsunuz. özetle mazoşizm muzdaripleri ya da hastanede saatlerce beklediği hâlde işlem görememekten hoşlananlar için ideal bir sağlık kurumu. özellikle danışmanlarının ilgisizliği favoriniz olacak.

  edit: yanınıza powerbank almayı unutmayın.