• benzetmek gibi olmasın, kızımdan 2 yaş küçük bu çocukcağız.
    küçükmüş daha doğrusu...

bu yapılanın (canilik bile tam ifade etmiyor), cehaletle ilgisi elbette var; ama sadece cehaletle açıklanabilir mi? merhamet eksikliği yok mu bu ve benzeri olaylarda? bu insanlar ne zaman bu kadar merhametsiz canlılar oldular?

15 yaşında bir kız, seni başkasına yâr etmem diyen biriyle gönül ilişkisi içinde ve ailesindeki baba ve ağabey dediği erkekler tarafından başında oklava kırılarak öldürülüyor.
    düşünemiyorum bile o anı. elleriyle başını korumaya çalışırken, parmakları kırılmış.

her tarafı erkeklerle çevrili, bir yavrucağız bu ya hu.
    bir yanında seni başkasına yâr etmem diye höyküren biri, belki de onunla evlenip babaevinden kurtulma planları yapıyordu.
    diğer yanında babası, ağabeyi.

nasıl bir çukurdaymış düşünemiyorum bile.

kimsenin âhını kimsenin yanında koma yarabbi...
  • ellerinde kadınların kanı var bu ülkenin. öldüren kadar koruyan da suçlu. ölüm 15 yaşında bir kız çocuğunu seçti. yarın belki de bizi. kim katilleri koruyorsa, kim kışkırtıyorsa, kim görmezden geliyorsa bilsinler ki hesap verecekleri günler gelecek. öyle öbür dünyada filan değil bu dünyada.
  • (bkz: konya)
    mevlana şehri hoşgörü başkentine yakışan insan kalitesinin yine damga vurduğu olay.
  • "kızın telefonuna gelen mesaj" ayrıntısından anladığım kadarıyla aile; batının sadece teknolojisini almış, kendi kültürüne sıkı sıkı sahip çıkmış. yıllardır tartışılan mevzu batıdan neyi alalım, neyi yok sayalım mevzuu yine başımıza bela oldu. arkadaş madem bu kadar yobaz bir ailesin o kız niye çalıştırılıyor? kapat eve, geçimini sen sağla. niye telefon alıyorsun? borç harç içindesin ama herkesin elinde bir telefon ve bunca teknolojiklik üzerine sen tut, geleneksel üretim pratikleriyle yaşıyormuşçasına kızın bireyselliğini yok sayarak onu kendi istediğin biriyle evlendir. olmazsa döverek öldür. çok güzel maşallah.
    şaşıramadığım haber.
  • inanamıyorum bu nasıl babadır nasıl abidir, içim parçalandı. ciddi ciddi milletce cinnet geçiriyoruz.
  • beni esas uzen detay; insanlarin bu olayi da "allah'a havale etmesi".
  • ne genç kızı? dövülerek öldürülen köledir. iyi bir de sikmemiş şerefsizler. ben bu adamların da bu adamları yetiştirenlerin de buna ön ayak olan kadınlarında ta amına koyayım.
  • akıl almaz bir cinayete kurban gitmiştir.

gerçekten aklım almıyor, nasıl ya? bir insan kendi öz evladını nasıl döverek öldürebilir? hem de sırf başka birisiyle görüşüyor diye... ne yazık ki, işte bunlar hep din.

- ama onlar islam'ı yanlış anlamışlar. gerçek islam bu değil.
    - e nur suresi 2. ayet?
    - iyi de bu kızın zina yaptığını bilmiyoruz ki.
    - zina yapmış olsa iyi ki öldürmüşler mi diyeceksin?

- onlar islam'ı yanlış anlamışlar.
    - evet, çünkü doğru islam'ı bir tek sen biliyorsun.
    - cahil ve aptal insanların yaptıklarından koca dini sorumlu tutamazsın.
    - bu din, cahil ve aptal insanları canavara dönüştürüyorsa tutarım (http://www.pewglobal.org/…/12/2010-muslim-01-13.png). günümüzde hala, namus cinayetleri işleniyorsa ve bunlar neredeyse sadece islam ülkelerinde ve diğer ülkelerdeki müslüman azınlıklarda görülüyorsa, bal gibi de bu zavallı kadınların ölümlerinden bu dini sorumlu tutarım. (http://en.wikipedia.org/wiki/honor_killing)
  • burçin'in öldürülmesinden sonra, yıllar önce ölen karısının da katilinin baba olabileceğiyle ilgili soruşturma başlamış.

ihtimal de kuvvetli gözüküyor çünkü bu herif, 3,5 yaşındaki oğlu veli'nin yanlışlıkla av tüfeğiyle annesini vurduğunu söylemiş fakat çocuk: ''annemi ben öldürmedim, babam öldürdü'' demiş. ettafındakiler, çocuktur deyip inanmamışlar.

http://gundem.milliyet.com.tr/…/1809680/default.htm

bu psikopat herif iddiaya göre küçücük bir çocukken annesinin katliyle suçladığı oğlunu, büyüyünce kız kardeşini döve döve öldürmesine yardımcı olacak bir katile dönüştümeyi becermiş.

umarım hem zavallı kızının hem de yıllar önce kanı yerde kalan annenin cezasını çeker ve bir daha toplum arasına karışarak başka hayatları mahvetmez.

zavallı kadın öldüğünde ikiz bebeklere hamileymiş bir de.... zamanında bu olayın peşinden gidilseydi masum bir genç kızın hayatı kurtulabilirdi. kanımca ailenin elinde psikopata dönüşmüş olan abi veli'nin de bir farkı yok, onun da hayatı kaymış durumda. o sadece nefes alıyor, kız kardeşinden farklı olarak.

yusuf denen pislik, 5 hayatı; kendi beş para etmeyen ciğerinin keyfine heba etmiş.
hesabın var mı? giriş yap