• bugün kurduğum cümle, ama içimden, beynimden kurduğum cümledir.

çıkma karşıma durup durup, kendince "ben güçlüyüm" deme durup durup, geyiğe sarma,"uzun zamandır görüşemiyoruz" deme. "seni arkadaş olarak gördüm, ağzına tükürdüm, vurdum kalbini orta yerinden, gelip şimdi vurduğum adam ne durumda diye merak ettim" de...

bana " nasıl gidiyor rejim,kaç kilo oldun?" deme, bana "neler yapıyorsun" deme, bir borusundan bile anlamadığını bildiğim projeleri sorma, seni göt gibi ortada bırakıp defolup giden adamın memleketindeki projenin ne alemde olduğunu sorma. "hayatında bir değişiklik var mı bakayım, 20 kilo vermişin artık kızlar peşinde dolaşıyordur" deme. sözlerinden umutlanıyor muyum sanıyorsun, bende umut bırakmadın artık eşeleme...

"sana bir semiz otu sözüm vardı onuda yerine getiremedim en yakın zamanda bir rakı sofrası kur da semiz otuyla sana eşlik edeyim ben" deme. "sigarayı bırakmadın mı hala, bak o ciğerlerin hesabını vermeyeceksin sonra, kiloyu vermişssin sigarayı da bırak tam olsun" deme. beni düşünürmüş gibi yapma, adımın roberto olduğundan ne kadar eminsem senin vicdansız biri olduğundan o kadar eminim bana numara çekme. bana "boşluktayım, ilgilenim yok doymak bilmeyen süper egom tatmin istiyor hadi bana biraz ilgi gösterde egom götümden yukarıya çıksın" de. en adi insan olayım ki yaparım o vakit moralin düzelsin yeter ki bir an gülümse mutlu ol diye, ama insan gibi dürüst dürüst söyle bana bunu...

zamanında bana "biraz daha uzun olsaydın seni kaçırmazdım" demiştin ya hani, benim boyum hala aynı, ama benden 15 cm kısa boyunla bugün aradığında "boyun da uzun gözüküyordur artık senin keh keh keh" deme. ben insanlıktan çıkartma, bana sana acı çektirme fırsatı verme, eğer biraz daha kaşınırsan serdarın dediği "acıma yetime, döner koyar götüne" vecizesinin gereğini yapıp seni it gibi üzer, sonrada ne bok yedim lan ben diye kendimi kahrederim, beni kahretme."ben de senden gaza geldim spora başladım, gittiğim salonda biscolata erkekleri var hehehe" diye şirinlik yapma, kardeşimin eniştemin sınavını merak ediyormuş gibi yapma...

kısacası sayın cenaze artık beni umursuyormuş gbi yapıp canımı yakma. beni umursamadığını ama öyle sanmamı isteyip, beni umutlandırıp, mutluluktan havaya atıp, geri tutmayacağını adım gibi biliyorum. bunlara kandığımı sanıyorsun, sevindiğimi sanıyorsun ya yemezler be anam, sanma. bana aptal muamelesi yapma, ama sen istersen ben sana aptal taklidi yaparım. telefonu kapatırken "benden bir isteğin var mı? yardımcı olacağın bir konu, beni bir gece meyhaneye götürmeni istiyorum, seninle içmeyi özledim" deme...

evet senden bir isteğim var, herkesin seni birer birer terk ettiği bu dünyada sana sahip çıkmaya niyetli tek adam olarak, ama kıymet bilmeyip topuklu ayakkabınla kalbinin üzerine bastığın tek adam olarak senden bir isteğim var. yalvarırım "öl artık", senden de senin yapmacıklığından da, senin iki yüzlülüğünden de, senin zalimliğinden de, senin kevaşeliğinden de bıktım. lütfen öl artık, öl ben yasını tutarım ama bir daha hortlamazssın en azından, allahını seversen öl artık...

bunun ilk versiyonunu brave heart filminde bruce babasına söylerken duymuş ve şaşırmıştım. insan kendi babasına nasıl söyler ne kadar kötü olursa olsun diye, haklıymışssın bruce abi, haklıymışssın, insan aşağılık olunca bu cümleyi hakediyormuş.

tanım : gerçek anlamda değil ama mecaz anlamda çok hak eden birisine bundan tam 49 dakika önce telefonu kapatıp, sigaramı yaktığımda kurduğum cümledir.
  • her gün 100 kere söylüyorum biri için. ölmüyor sansürcü hırsız pezevenk. beni de gömer bu gidişle.
  • dünya üzerinde zulüm saçan diktatörler için kullanılan temenni.
    artık kim üstüne alınırsa...
  • ölmedin mi len sen! öl artık... öl!
  • (bkz: kafamı siktin) amk
  • diye cümle kurulunca 70 milyonun tamamının aklına olumlu veya olumsuz tek bir kişinin gelmeside ilginç hani he :)

asıl öldüğü günü merak ediyorum. ülkenin yarısı göbek atarken diğer yarısı ne yapacak acaba ?
  • çünkü o ölmedikçe her gün masumlar ölüyor.

en kısa zamanda gebermen dileğiyle.
  • seni seviyorum anne öl artık
    (bkz: sen hiç ateş böceği gördün mü)
  • sadece ölmesi yetmez artık. sadece onun ölmesi de yetmez.
  • itibarsızlaşmadan ölmesin ki böylelerine daha da prim vermesin bu millet. bütün bokları çıksın ortaya hepsinin. sonra ölsün. önce bi saygınlığına kadar her şeyini kaybetsin. böylesine ölmek kurtulmak olur. eminim şu an ölmeyi diliyordur, ediyorsa dualarında en çok onu dile getiriyordur. aman iyi yaşatın şunu. söyleyin gençlerin sorulacak hesapları var diye...
hesabın var mı? giriş yap