• uber'in yeni rakibiymiş. üye olmaya çalıştım üye olamadım amk, kendimi sorguluyorum şuan en fazla ne kadar beceriksiz olabilirim. anlamadım ama olamadım.:d
  • uygulaması oldukça güzel.

görebildiğim kadarıyla tek eksiği soför bulunamaması*

şimdilik pek işe yarar durmuyor haliyle*
  • yakınlarda araç bulunamaması
  • birebir aynı işi yapan uber'in illegal olduğu ortamda kendisi nasıl legal olabiliyor?

ciddi bir hukuki çıkmaza konu olmuş olabilir.
  • sadece havalimanı transferlerine odaklansa bile pazarda çok önemli pay kapacak bir iş modeli kurgulamışlar. yeni havaalanıyla birlikte coşmaları olası.
  • 500 startups'tan yatırım almıştır.
  • az önce yolladıkları maile göre 1 haziran itibariyle izmir ve çeşme'de de hizmet vermeye başlayacak olan uygulama.
  • securedrive havaalanı 47tl olev 180tl . (sanırım) 2 gün önceden rezervasyon yapınca %25 indirim varmış. yani 135tl. bunu görünce önce hesabı kapama menüsü aradım. bulamayınca chat kutusunu açtım. hesabı nasıl kapatacağımı sorduğumda "uygulamayı sildiğinizde arkadaşlarımız hesabınızı kapatır" cevabı aldım. kapatılmış hesabıma şu ana kadar 2 sms ve 3 mail geldi. bence hiç denemeyin (şehir içi taksi ücretleri de neredeyse 3 katı. konforlu araçlar filan diyor. ben izmir'de taksiyi 3-4 kmlik yol için kullanıyorum bana bmw x bilmem kaç getirsen ne olur? sen git taksitle ayfon alanlara sat 3 katı fiyatlı hizmetini.
  • rezalet bir firma. bunu aslında rezalet başlığıyla açmak istedim ama rezalet başlığıyla açarsam muhatabı göremez diye başlığının altına yazıyorum.

5.8.17 saat 23.45 için kadıköy iskele iett durağından alınmak üzere parasını önceden ödeyerek yolculuk satın aldım. internet sitesinde 6 saat önceden şoför bilgileri vs sms ile iletilecektir denmesine rağmen hiçbir bilgi verilmedi. hadi bilgi verilmedi uberde bazen araç çağırınca şoför arayıp çağrınız düştü şuan geliyorum diye bilgilendiriyor ben de evet ben söyledim bekliyoruz sizi diyorum kapatıyoruz. ne arama var ne sms var. çağrı merkezini arıyorum operatör falan yok. yolcuysanız 1'i tuşlayın diyor tuşluyorum. aradığınız aboneye şu anda ulaşılamıyor diyor. neyse geldik kadıköy'deki alım yerine. trafik sıkışıktı 23.45 te bekliyoruz durakta. arayıp ''x bey trafik şuanda sıkışık yoldayız tahminen 10 dk içinde orda oluruz ya da siz bilmemnereye gelebilir misiniz orası rahat oradan alalım sizi'' gibisinden bişeyler bekliyosun. yok arkadaş parayı aldılar hizmet falan yok. uber dışında bişey kullanmam artık.

ama sarı taksilerin de bu mercedes vito benzeri bir araca geçmeleri gerekiyor. klasik sarı taksiler her zaman yeterli olmayabiliyor. ben mesela bugün uçan harf balonla binmek zorundaydım taksiye binemezsin büyük bişey. minibüslerin yakıtı mı çok gidiyo o zaman ona göre ücret alırsın. tahmini ücret hesaplama diye bi olay var aplikasyonlarda. taksixl yaparsın uberxl gibi. normal taksiye 20 lira dedim taksixl ile 24 lira yazar mesela.

ya da banane ya ben zaten terk edicem ülkeyi. naparlarsa yapsınlar sadece dişimi sıkıyorum.

not: paramı vereceksin olev. öyle hem parayı alayım hem iş yapmayım aramayım sormayım yok.

edit: meyille iletişime geçtiler ve ödememin tarafıma aktarılacağını söylediler. 4 gün oldu hala bekliyorum

edit2: edit2 geç geldi okuyanlar kusura bakmasınlar. hatırladığım kadarıyla 9-10 gün sonra ''hala paramı yollamadınız ne zaman yollayacaksınız?'' temalı meyilimden sonra gün içinde hesabıma yatırdılar. paramı aldım ama biraz lakayt bi firma ben söylemesem hiç yatırmayacaklardı heralde.
hesabın var mı? giriş yap