• artık öleni ilgilendirmemesidir
  • faydasızca kimseye, hiçbirşeye değer katmadan ölmektir.
  • ölüm güzel şey,budur perde ardından haber...
    hiç güzel olmasaydı ölür müydü peygamber?...

necip fazıl kısakürek
  • bazen geliyor bu duygu, ölüm
    daha doğrusu korkusu, ama canım yanacak diye değil korkum ya da var olamamanın korkusu değil bendeki.
    size de oluyor mu hiç bilemem bana zaman zaman oluyor, halı sahaya giderken bile eşimi bir daha göremem, arkamdan kahrolur bensiz ne yapar diye diye düşürken atmışımdır onlarca pasımı ve evden çıkarken onu hep koklayarak çıkmışımdır evden o farketmese de. anne baba için evlat acısı zordur derler bilirim ki bana bir şey olsa ikisinden birinin kalbi dayanmayacak benle beraber göçecektir buralardan.
    yanımda yatan karımı o kadar çok seviyorum ki ölmemeyi onu ve çocuğumu kahretmemek için istiyorum.
    bazıları yazmış ibadetini yapan korkmaz falan diye kaybedecek ve üzmeyi istemediği birileri olan kime sorarsanız sorun ölüm çok korkunç.
  • arkandan ağlayanlardır. senlik bişi yok oğlum artık. bitti da bitti.
  • kimileri için geç gelmesi, kimileri için ise erken gelmesidir.
  • ardında kayda değer birşey bırakmamış olmaktır.
  • üzmek istemediğiniz insanları üzmek.
  • telafisi yok.
  • herşeyin bitmesidir. yapamadığınız iyiliklerin ve yaptığınız kötülüklerin pişmanlığıdır ölümün en kötü yanı.

ölüm anının en kötü yanı, şimdi mi diye sormaktır. biraz daha ertelemek mümkün değil mi demektir.

ölüm, imtihanın sonudur. kağıdı boş verdiysen sonucun ne olacağını bilirsin.

allah, iman edenleri affetsin. biz istedik bunu, bu hayat bize soruldu, ve bunu kabul ettik. tam bir cahil cesareti malesef. umarım, allah bize rahmetiyle muamele eder.
hesabın var mı? giriş yap