• (bkz: aşk)
  • yaşamın ta kendisidir, çoğu zaman herkesin unuttuğunun aksine. zira zamanınızın sınırlı olduğunu bilip de bu sınırlılığın ne zaman gerçekleşeceğini bilmediğiniz için yaşam ölüm kalım meselesidir.

kırdığınız kalpler, tebessüm yarattığınız dudaklar, içlerini parlattığınız gözler. yaşam ölüm kalım meselesidir. kimi zaman söylediğiniz sözün son sözünüz olduğunu nerden bilecekseniz ki diye soracaksınız belki ama, belki insanca olan yaşamın ölüm kalım meselesi olduğunu hatırlayıp da, son sözlerinizin gerçekten son sözünüz olduğunu ihtimalini unutmamaktadır.

iş denen, güç denen, internet denen yaratılmış, üzerinizde muazzam illüzyon etkisi gösteren şeyleri unutup gerçekten de değerli olanlara zaman ayırabilmek gerekir. bazen tüm kırgınlıkları, incilmişlikleri unutup öze yüzümüzü dönmek gerekir, son sözlerinizin kimi zaman son sözlerini olduğunu idrak etmeden evvel.
  • emre aydın ve yaprak çamlıca‘nın beraber seslendirdikleri çok güzel bir şarkı.

loop: yaprak çamlıca (emre aydın zaten bildiğimiz gibi)
  • emre aydın'ın yeni single'ı. yaprak çamlıca'yla birlikte söylüyor. çok güzel olmuş, hit olmaması imkansız.

klip
  • verse ve bridge'i harika chorus'u çok gürültülü ve sıradan güzel şarkı. yaprak hanım'ın sesi de çok hisli. sağolsunlar.
  • söz müziği yaprak çamlıca'ya ait olan ve emre aydın ile düet yaptığı şarkı. kadının sesini ayrıca beğendim şarkıyı da güzel yazmış.
    sözleri de ilave edelim.

yok yetmiyor bir veda onca zamana
    söz geçmiyor kalbe onsuz olmuyor
    yok bitmiyor öyle bir tek sözünle
    aşk yetmiyor gidene her yol bahane

anlamalıydım belki
    görmeliydim aşk bitti
    zorladım mı kalmaya
    geç anladım bağışla

ah ben mühürlü kapıların müdavimi
    sessizliğinin dinleyeni
    hiç gelmeyenin bekleyeniydim
    öyle olsun

ah sen bir ölüm kalım meselesi
    bir ölüm kalım meselesi
    bir ölüm kalım meselesiydin
    uzak dursun

ah sen virane hayallerin sebebi
    çıkmaz yolların gölgesi
    uzak dursun

ah sen, bir ölüm kalım meselesi
    bir ölüm kalım meselesi
    uzak dursun
  • tesadüfen denk geldiğim ve ayrılamadığım şarkı. sevdim bunu.
hesabın var mı? giriş yap