• --- spoiler ---

bu filmde bir saçmalık var ki o da; filmin gidişatına hiç yakışmayacak saçma bir şekilde kızın uyuşturucu kaçırıyor olması.ve birlikte olduğu adamın selkie değil de normal insan olması.hadi selkie olsa adetlere göre peşinden gelsin bırakmasın filan ama bildiğin insan bu amca.uyuşturucu kaçakçısı filan.

onun dışında güzel bi hikaye.fantastikimsi.ama tam değil.
    colin farrell bütün yeteneğini sergilemiş yine.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

ben sevmedim bu filmi. güzel başlamıştı oysa. mistik bir hali vardı. gizem vardı. kız çok güzeldi herşeyden önce. şarkı falan söylüyordu. sonra salak irlandalı çıktı. anlamsız hareketler. hızlı ilerleyen ama pek çok kere aksayan filme eski aile falan girdi. sıkıntılı kız. mucize veren peygamberimsi kadının isteğiyle iyileşti.lan noluyo derken bir baktık uyuşturucu çetesi ve onlardan kurtulmak için hınzırca plan yapan bir velet. mal irlandalı baba kızının iyileşmesini bile anlamadı. gitti peygamber gibi kadını tepti. beni uyuz ettin. evet filmin içine girebiliyorum bazen. iyi olmasa da.

ama bombamız ise. saçma bir şekilde içip gerçekten saçmalayan colin farrell karakteri. adını hatırlamıyorum karakterin. gerek yok. izlemeyin zaten filmi.

--- spoiler ---

öyle kötü desem romantik duygusal çiftler sevgileriyle boğarlar beni. evet burdan benim sevgisiz duygusuz olduğumu çıkartabiliriz.

sigur ros bile kurtaramamış filmi bence.

*
  • --- spoiler ---

çok beğendiğim bir colin farrell işi. özellikle kaza sahnesinde olay mahaline ulaştığında polis ile çarpışıp onu fırlatıp yere atışı o ana ayrı bir hava katmış. sigur ros çalışması filme ayrı bir tat vermiş... ayrıca in bruges ile yükselttiği çıta aynı seviyede devam ediyor helal olsun bu adama.
    sigur ros - all alright

--- spoiler ---
  • fena film de değil hani. özellikle alicja bachleda'yı izlemek hoştu. aynısından ben de bir tane istiyorum mümkünse.

http://www.imdb.com/media/rm3306720256/nm0045461
  • --- spoiler ---

filmi izlerken in bruges filmi aklıma geldi sürekli. colin farrell abinin irish aksanından olsa gerek. sahildeki ev de çok güzeldi açıkçası. manzarası da on numara. her akşam mangal, her akşam rakı sofrası orda.

--- spoiler ---
  • dandik türkçe ismi ilahların aşkı olması sebebiyle az seyredilmiş, dikkat çekmemiş film.
    böyle k-pax gibi uzaylı değil mi, peri mi yok canım insandır hikayesi.
  • (bkz: odin)
  • filmin oldukça geçlerine değin izleyiciyi masaldan koparmayan, hatta bittikten sonra bile aslında masal mı değil mi karar veremediğiniz iki yüzlü bir senaryosu vardır, şekildir.
  • neil jordan tarzına uzak kimseler için tatminkar bir film olmayabilir ondine; ama yönetmenin işlerini takip edenler için keyifli bir deneyim sunuyor. adeta bir kent masalı gibi akıp giden mona lisa, kırmızı başlıklı kızın modern irlanda uyarlaması gibi duran the company of wolves ve en iyi vampir yapımlarından biri olan interview with the vampire hep aynı ismin eserleridir oysa. bu filmi de söz konusu bağlamda değerlendirdiğinizde yadırgayamıyorsunuz. neil jordan böyle bir yönetmen işte. sizi gerçeklikten mümkün olduğunca koparmamaya özen göstererek bir masalın içine çekmeyi çok iyi başarıyor.

gerçeklik ve masal alemi. birbirine zıt gibi duran bu iki olgu, jordan'ın potasında öyle bir eriyor ki, ne tarafa eğilim göstereceğinize bir türlü karar veremiyorsunuz. çünkü: iki taraf da sert ve keskin, iki taraf da baskın... ondine bu gözle seyredilmeli kanımca. işte o zaman keyif alabilirsiniz belki. gerçeklikten uzaklaşmadan; ama masal aleminden de kopmadan. "çok zor" diye telaşlanmayın, jordan size elinden geldiğince yardımcı oluyor zaten.
  • jules verne romanlarıyla büyüyen şu bünyeye çok iyi gelen bir filmdir. masal ile başlar, gerçek ile biter. ayrıca irlanda kıyılarının muhteşem manzaraları da filmin yanında bedava. filmin sonunda akla gelen soru da tabi ki şudur:

(bkz: balıkçı mı olsak acaba)
hesabın var mı? giriş yap