isteyen herkese parasını geri vereceğini söyleyip, parasını isteyen bir adama , isimsiz bir şekilde sabahın 7'sinde yani eft işlemleri kapalıyken eft gönderdiğini iddia edip, "al işte paranı verdim" diyen , yardım isteyen birinden yol parası hariç harçlık talep eden, yardım isteyen kişi 1000 lira verecek olmasına rağmen "ben yatağı başkasına verdim" deyip de "önce bana güveneceksin" diye kendini savunan birine "dolandırıcı"dan başka bir şey denebilir mi?
  • bu şahsın olayından sonra bir başlık açmıştım: ekşi sözlük tarihinin en yüzsüz yardım kampanyası. sonra baktım ulan yoksa dedim bu başlığı boşuna mı açtık. ekşi sözlük linç ekibinin gazına mı geldim dedim. vicdan yaptım. silmedim ama vicdanen rahatsızlık duydum yani. tekrar son gelişen olaylarla pişmanlığım geçti.

her şey bir yana şundan dolayı geçti: yaptığı açıklamada "sana yardım yaptım haram olsun diyene siktir git diyorum" yazmış ya. işte sadece ondan dolayı.

düşünün bir yardım toplamışsınız. birileri size verdiği parayı haram ediyor. inançlı insansanız bu çok kötü bir şey. günah falan. inançsız insansanız da sonuçta bir insan size yaptığı yardımdan dolayı içi rahat değil ve siz ona siktir git diyorsunuz. ne olursa olsun arkadaş bana birisi 3 kuruşluk bir iyiliği dokunsa ve onu haram ediyorum dese kafayı yerim herhalde. hele ki "bana göre" karşıdaki kişi hatalı olduğu için haram ettiğini düşünüyorsam karşıdaki kişinin hatalı olduğunu ispatlamakla geçiririm bütün ömrümü. ya da siktir git diyeceksem illa veririm parasını geri öyle siktir git derim. parasını veremeyecek durumdaysam siktir deme lüksüm yoktur. ama bu eleman böyle değil işte.
  • sanal jet fadıl.
    sözlük tarihinin en büyük dolandiricisi olarak tarihe gececek muhtemelen. isin asli astari nedir bilmiyorum ama yardim kampanyasi basladigindan bir kez girdim okudum. o donem yilmaz kartal bebek organ bagis listesine girebilsin diye para toplaniyordu galiba ayni tarih olmayabilir ama benim denk geldigim tarihler ortusuyor. bir yanda kalbi olmayan bi bebek vardi, diger tarafta “ev yenilemek”. hasta annenizi mutlu etmenin baska bir cok yolu varken.

yilmaz kartal bebege kalp bulundu, gecen gece ameliyata girdi. sevincten agladik.

anneye alinan hasta yatagi baskasina satilmis. sozluk kahrindan agliyor.
  • malum ilk yardım olayında da aklım ermemişti çoğu şeye ama arada anne hatırı var diyordum içimden.. ama şu an okuduğum ve kelime anlamıyla igrenc bulduğum son gelişmeleri hayretle karşıladım.. yazıklar olsun gerçekten.. kemikleri sızlıyordur kadincagizin..
    terbiyesiz, onursuz, yüzsüz, en kutsalı * kullanarak insanları aldatıp paralarını dolaylı yoldan ç/almakta beis görmeyen kişilik/siz..

temiz yürekli yardımsever birilerinin yardımlarını kendi çıkarına hizmet için paraya dönüştürüp, "ihtiyaci olana yardım edeceğim" diyerek, yardım dileyenlere "siktir" çeken, haysiyetsizliğin vücut bulmuş sözlük terimi..

onemliuyarilar degil de, önemli uyarı var burada.. bu yüzsüz dolandırıcıya inanmayın..

tanım: dolaylı yol dolandırıcısı..
  • unutulmuştur.
  • kankasıyla birlikte entry girmeye devam eden üçkağıtçı yazar. helal reis porselen dişlerine hastayım patlatın bir kampanya icabında altın diş yaptıralım.
    annesine bedavaya alınan hasta yatağını başka birine satmak isteyen, yatağı götürmek için yol parası harici harçlık isteyen, karşı tarafın bu isteğini kabul etmesine rağmen sözünde durmayıp yatağı daha yüksek paraya başkasına satan kişinin yorum yaptığı başlık da çok manidar.
  • adam herkesi dolandırdı ama bu da insanlar için unutulan kerizlikler arasına girdi.
  • sözlükte ne denli keriz kaynadığının canlı kanıtı.
  • (bkz: #81354825)

şimdi de gelinin kız kardeşi kılığında milletten para tırtıklamaya kalkmıştır. huyu bu demek ki.

ekleme: entry silinmiş, bugünleri öngören devilred de durur mu, yapıştırmış ekran görüntüsünü;

https://eksiup.com/52f1b1a68766
hesabın var mı? giriş yap