• iyidir hoştur da envai çeşit dizi var, ismi ile karşılaşınca "aa evet" diye hatırlanan diziler var; gel gelelim cheers ve frasier'dan eser yok.
    bir türk sitesi de şunları koyup, fark yaratsın.

*dizimag.com sitesinde mevcut frasier.
  • yalvarıyorum, bunu yaparken imdb veya benzeri bir siteden bölüm ve sezon isimlerini doğrulayın, öyle yapın.
    ondan sonra benim gibi gecenin bu saatinde günlerdir deli gibi izlediğiniz dizinin 2 sezon gerisinde izlemediğiniz "özel" ve site sahibi tarafından gözden kaçırılmış veya "önemsiz" addedilmiş bölümleri olduğunu öğrenmeyin.
    arada bir "ne alaka?" ya da "bunu hatırlamıyorum..." diye söyleniyorsanız gözardı etmeyin!
    ya dvd alın ya da bölüm isimlerini doğrulayın!
    sinirden ağlayabilirim...
  • (bkz: netflix)
  • bu kadar tartışılması, saldırı-savunma yapılması gereksiz, gayet sıradan tercih.

bunu geç, online dizi izleme sitelerindeki bazı yorumlar ve yorum sahipleri youtube tayfası ile kapışırlar. gerçi üç aşağı beş yukarı aynı yolun yolcusu bu tipler. sırf beğendiği adam/kadın için diziyi izleyenler, aşk meşk mevzusundan dizinin ana konusunu pas geçenler, alt metne asla vakıf olamayanlar, türkçe ve mantık katili yorum yazanlar piuuvv dolu! hani çok bok atmak istemiyorum, hepimiz insanız sonuçta da yav sanki castin bibır, demet akalın konserleri aynı anda bitmiş, bizler de konserlerin dağılma saatlerine denk gelmişiz gibi. neyse dert değil ama yazayım kalsın kenarda.

şu yaz dizileri de o kadar çıtır çerez ki bunları izlemek, gecenin köründe son kullanma tarihi geçmiş peynire veyahut form değiştirmiş makarnaya muhtaç kalmışım hissi veriyor. hep diyorum, ekran karşısına geçiyoruz bari uyuştuğumuza değsin.
  • bunu yapan bazı saftorikler kotalarını aşınca "ama neden ki, ben bir şey indirmedim ki" diye diye hayıflanıp dururlar.
    leptopunda iki tuşa basıp sistemi fabrika ayarlarına geri yüklemek için gittiğiniz yakınınıza bir de bunun olası sebeplerini anlatmak zorunda kalırsınız.

hatta hepsine ikna olup kabul etmiş gibi görünseler bile her gece web cam açık karşılıklı uyuyakalmanın da kotadan yediği gerçeğini pek şeyetmek istemez, size sanki uzaydan gelmiş gibi bakarlar.
  • bunu mümkün kılan siteler "reklamı kapat, tanıtımı geç" gibi yazılara tıklaya tıklaya bu sevimsiz cümleleri size adeta ezberletirler.
    aslında merak edilip de izlemek istenilen ama indirip arşivlenmeye de değmeyeceğini düşündüğünüz dizileri televizyondan izlemeye gerçek bir alternatiftir. çoktan gösterimden kalkmış dizileri izleme şansını sunmaları ise olayın ballı böreğidir. ben mesela battlestar galactica yardırıyorum günlerdir.
  • http://yabancidiziizle.com/index.html adresinden şimdilik hiç bi arıza ile karşılaşmadan house md'yi izleyebiliyorum. diğer sitelerde- yukarda bi kısmı yazıyor- hem diziyi izlemeye başlamadan yarım saat öncesinden fırına atmak (anladınız işte), hemde yanlış alt yazı, senkronu bozuk altyazı, aslında hiç olmayan ancak varmış gibi yapılan video, ya da 15 dk.'dan sonrası olmayan video gibi türlü çeşitli adamı sinir edecek arizayla karşılaştıktan sonra şu an için house md'yi düşük çözünürlükte ve baytta izlemek için uygun bi yer olduğunu söyleyebilirim.
  • (bkz: #15957711)
  • dizileri yayımlayan sitelerin 50 puntoyla vidyoların altına üstüne kendi reklamlarını koyması sonucu kriz geçirten bir aktiviteye dönüşmektedir çoğu zaman. ama bilmezler ki reklamlarını benim gözüme sokup eğlencemin içine etmeseler daha bi ısınacam sitelerine, daha bi sempati duyacam.
  • (bkz: nar.tv)
hesabın var mı? giriş yap