• işte böyle güzel kardeşim.
    işte bu amına koyduğumun dünyası böyle. iyi olan hiçbir şeyi bize reva görmüyor.

seni çok sevdik kardeşim. güzel uyu.
  • onur can’im, kimseye yazamadiklarimi soylemeyemediklerimi buraya yazmaya calisacagim. kayip haberini aldigimdan beri guclu durmaya calisiyorum. o lanet haberi alana kadar icimde hep bir umut vardi, sanki cikip gelecek gibiydin. hatta dun aksama kadar “ulan onur can cok iyi yuzer. belki bir yere cikmis, yorgunluktan bayginlik gecirmis ve uyandiginda yolunu bulamamistir.” falan diye dusunuyordum. haberini alinca da okul-aile meseleri gibi yogunlasmak zorunda oldugum bazi meseleler en azindan daha az dusunmem konusunda bana yardimci oldu. ama geriye dusunmemeye yardimci bir sey kalmayinca, aksam hayatimda ilk defa hungur hungur aglayarak araba surdum, sarkilarini dinleyerek. yoklugunun, artik olamayacaginin gercekligi iste o anlarda vuruldu yuzume. nasil gittin lan? uzun zaman olmustu gorusmeyeli. en azindan son bir kez sarilip, saclarinla oynayabilseydim.

seni cocuklugundan beri taniyorum, samimi degildik o zamanlar tabi. bunu sana da soylemistim sonradan, bir turlu isinamamisim sana o donem. ama asil tanismamiz 4-5 sene once, belki daha yeni ya da eski bilmiyorum, o yilbasi gecesi senin nasil biri oldugunu anladigimda oldu. kafam muazzam guzelken senin muazzam guzel olan kafani acmak icin bahceye indirmistim hava almaya. :) bak buralari yazarlen gozlerim doluyor. yaramizda kalsin sarkisinda name yaptigin yeri cok begendimi soyledigimde de “ben de bir tek orayi begenmedim” demistin. ben simdi o kismi her dinledigimde seneler gecse de mahvolacagim onur can. dusundugumden cok daha guzelmis orasi simdi anliyorum.

kardesim, senle sarhos olup sacma sapan muhabbetler etmeyi, sana asik oldugum kizdan bahsetmeyi, hatta sarkilari onun adina besteleyip soylemeni, sana sarilmayi, sizin sitedeki havuzun altinda sarhos olup sarki soylemen icin israr etmeyi ozledim. zaten ozlemistim, simdi bir daha bunlari senle
    yapamayacak olmak o kadar acitiyor ki tarif edemem. keske ruya olsa ama degil.

umarim cennet vardir ve umarim oradan, hakkinda yazilan guzel seylerle gurur duyuyorsundur. keske degerini yanimizdayken de bilselerdi. bak buraya (bkz: #63105234) ne yazmisim zamaninda. degerinin boyle anlasilacagini bilseydim yemin ederim yazmazdim.

sana soz, unutmayacagiz.
  • umarım iyi haber alırız dediğim şarkıcı. bir de abi şile'de tekneyle açılacak kadar neyin kafasına girdiniz allah aşkına? yazın daha yarım boy görmeden boğulan insanlardan ders almıyor mu kimse?

yapmayın abi allah aşkına yitip giden canlara üzülüyorum. girmeyin şu şile'ye. biz de zamanında açıldık ama caddebostan'da bile tehlike yaşadık. siz nasıl güvenip şile'de açılabiliyorsunuz?

umarım yetkililer buna bir çare bulur. plajı mı kapatırlar ne yaparlar bilmem ama yazın serinlemek için duşa girin şile'ye gitmeyin.

bu çocuğun şarkılarını geçen yazdan beri dinliyoruz hep. yazık oldu gerçekten.

edit: vefat etmiştir. mavilikleri çektiği foto gibi gitti. allah rahmet eylesin. ne desek boş.
  • vefat ettiğini duymuştum ama ilk defa dinleme şansım oldu bugün. yaramızda kalsın şarkısı malum site youtube'un ilgili videolarında karşıma çıktı. söylemeden edemeyeceğim 'söz ettiğim mavilere içimdeki yaralardan' sözlerini yazıp mavilerde ebediyete kavuşmak çok yakışıklı durmuş. rahat uyusun.
  • ah be çocuk diyesim var.
    niye binersin ki o tekneye, niye açılırsın ki maviliklere,
    21 yaşındasın, ölüm yakıştı mı sana.
    hiç bir ölüm zamansız değildir elbet bizim inanışımızda,

sesin biraz kırık, sesin biraz "mükemmel olmayanın güzelliği" gibiydi, söylediğin şarkıdaki acıyı duyduğunu, yaşadığını hissettiriyordu.
    peki ya yazdığın sözlere, kelimeler ile yaptığın dansa, insanın içine işleyen zeka dolu kıvraklıklara ne demeli, dinledikçe insana "ya evet aynen öyle" dedirten ifadelere,
    21 yaşında ne yaşadın da hayat seni, insanı-duygularını-acılarını-hüzünlerini vedalarını bu kadar anlayabilir, içselleştirebilir yaptı ki.
    çok sevip de kavuşamadığın bir kız mı, kaybettiğin bir yakının mı?
    keşke, "onur'da bozdu"dedirtseydin bize, "nerde o gençliğinde yaptığı şarkılar" dedirtseydin ama yaşasaydın be çocuk.

ah be çocuk ah.
  • dinleyin bu adamı, hakediyor.

(bkz: buralar değerlenir)
  • artık şarkılarını dinleyemediğim. aslında artık değil de uzun süredir dinleyemiyorum.

sıkıldığımdan falan değil, ne zaman dinlemek istesem daha söze girmedem göğsüme bir yumru oturuyor, ağlamaklı oluyorum. çok özledim canım kardeşim, dinleyemesem de kafamda dönüp dolaşıyor o güzel sözlerin. bedenin rahat uyusun, ruhun benimle, bizimle yaşıyor.
  • yaramızda kalsın adındaki şarkısını ve üzerine aynı şarkının merve özbey coverını dinledikten sonra ilk defa hiç tanımadığım bir gencin ölümüne ağlamamı sağlamıştır.

ah be kardeşim o nasıl bir edebiyat parçalamaktır, o nasıl bir yürektir. nur içinde yat...
  • piyasaya meze olmayıp hakikaten kaliteli işler yapmaya çalışan insanlardan biri daha eksilmiş, şarkılarını çok severek dinliyordum. malesef göçüp gitmiş aramızdan. az önce ekşide adına girilmiş entry'leri kurcalarken gördüm vefat ettiğini.

cidden çok üzüldüm, hoşçakal kardeşim, ailene, sevdiklerine, sevenlerine sabırlar dilerim.
    şöylede bir şey vardı sanırım ; "iyi insanlar cennete gider değil, iyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

dipnot : hayatın bir adaleti varsa buradan kendisine sesleniyorum "adaletini sikeyim"
  • “hırka” isimli şarkısıyla her defasında beni derin bi kedere sürükleyen şair kardeşim. her dinlediğimde ‘ulan be çocuk’ diyorum. bu arada her şarkısı harikadır. dinledikçe sözlerinde kaybolursun. ritim orospusu olmuş olan şu müzik piyasasında pek fazla şarkıcıda görebildiğimiz bir şey değildir bu. çok iyi bir kalemi varmış çok yazık olmuş. huzur içinde yatsın...
hesabın var mı? giriş yap