• bugün asliye hukuk mahkemesindeki duruşmada, katip ablanın microsoft word yerine kullandığını görünce bir an duygulandıran edavat. bişeyler değişiyor dedim içimden.

- nen var yavrum? niye ağlıyosun?
    - gözüme toz kaçtı hakim bey.
  • şirketimizdeki 100 küsür kullanıcı bilgisayarına yüklediğimiz ve kullanıcıların yüzde sekseninin aradaki farkı anlamadığı bu sayede şirkete 50 bin dolar tasarruf sağlayan ücretsiz ofis paketi.

ms office daha iyiydi, şuydu buydu diye şikayet edenler var demiyorum bak. adamların yüzde sekseni kullandığı şeyin word ya da excel olmadığını bile anlamadı diyorum. tabi bunda masaüstündeki kısa yolların adını word, excel olarak değiştirmiş olmamızın payı büyük.
  • 12mb lık excel dosyasını 220mb ram yediği halde açamayan at yarrağı.
  • programı ilk defa kurduktan sonra online registration işlemi için cevaplanılan sorulardan birisi şu;

"why did you select and install openoffice.org?" evet gayet klasik bir anket sorusu. ama esas güzel kısmı şıklardan birisinin şu olması;

"it is not microsoft."

hayır benim için farketmiyor microsoft veya başka bişey olması ama böyle ilgilisini rahatsız edici şeyler koymaktan çekinmemelerini sırıtarak karşılıyorum.
  • download süresi office 2007'yi kaldırmaktan daha kısa.
  • bir yerli mali haftasi $iiri:

ne de guzeldir openoffice.org!
    sanki bir synthesizer sanki korg!
    star trek evreninin atasidir borg!
    internet'le herhangi bir alakasi olmayan bir yazilima verilebilecek en guzel isimdir openoffice.org, hey!
  • elemanın biri tarafından e-mail yoluyla satılmaya çalışılan program. geçen bana da atmış e-mail. 14,9ytl'ye satıyo bi de not düşmüş kargo masrafı bana ait diye. kardeşim bu zaten beleş, enayi avına mı çıktın internette...
  • ciktigi ilk gunlerden beridir 20 kadar is istasyonunda kullandigimiz, hicbir memnuniyetsizligimiz olmayan program. yok doc yok xls diye giciklik cikaranlara dayiyoruz pdfi , print et bak diyoruz, saglikli bir yasam ogutluyoruz. hali durumu ortalamanin uzerinde olan bir sirket olarak ms'ye vermedigimiz parayi da gidip kanser ile ilgili arastirmalar yapan bir vakifa bagisliyoruz.
  • hiçbir zaman microsoft office'in yaptıklarını ücretsiz olarak yapmayı garantilemiş bir program değildir. belgeyi doc olarak kaydedip "aaa bu ne yaa amı götü dağıttı bu" deyip open office'i kötüleyen hemzemindir, pespayedir, maldır.
  • 2 aylık emeğimi silen süpüren yazılım. sağolsun writer kısmında tez yazalım dedik baya bir yazdık grafikler ekledik uğraştık sonra ne oldu beyfendi bir gece kitlendi belge kurtulamadı kurtuldu derken bana ters yüz bir tez bıraktı üstüne doc yada pdf olarak export seçeneğinde de kitlendi kullanmayın arkadaşım bunu gidin ms office kullanın yada libre office kullanın ama ne yazık ki ms office kadar stabil değil libre office.

sabah erken kalkmam lazım gece vakti 3.5 bir şekilde bekliyorum. ne yapıcam diye odt'yi doc yapma gibi bir fantezim var bakıcaz. hadi windows kullansam bir hal yol bulunur belki ama mac osx'de durum daha komplike bir hale geliyor. bakıcaz artık şemsiye açılmıyor malum bölgede.

edit: libre office ile çözdüm sorunu ms office fayda etmedi eğer ms office ile sorunlarınız varsa libre office güzel bir alternatif
hesabın var mı? giriş yap