• düşünce ya da bir yere carpinca avazi ciktigi kadar bağıran ya da ağlayan cocukları susturmak için söylenen söz.

bu lafın bir de şu hali vardır: "hadi öpüşün barışın".

sorunlar büyüse de felsefe degismez, amaç sorunun çözülmesinden çok üzerinin örtülmesi olduğu için toplumun her kesimi bu felsefeyi benimser.

örnek: aile içi şiddet olur, polis devreye girer ve kocasindan dayak yiyen eşi, kocasi tarafindan öpülsün diye eve yollar.
    ya da kız kaçırılır, tecavüze uğrar, zorla alıkonur ama tecavüzcü yakalanınca kız hayatının sonuna kadar tecavüzcüsü tarafından öpülsün diye evlendirilir.

bu açıdan bakınca çocuklara öğretilmemesi, söylenmemesi gereken bir yalandır.
  • öptürmek için bahane cümlesidir. değişik versiyonları da vardır. "yüzde ki sivilcelerin tek ilacı spermdir", "suratına boşalayım sivilcelerin geçer" gibi.
  • insan doğasına default olarak eklenen yalan türü.
  • 2.5 yaşında hala işine gelmediği için konuşmayan bir yeğenim var benim.

ne zaman düşse öptük onu, en çok annesi öptü, düştüğü yerinden.. geçen çok hastalandı, ateşlendi.. bütün gün hayır hayır hayır diye gezdi (sinirlenince, mutsuz olunca hayır diyor), derdini de anlatamıyor yavrum sadece hayır'la isyanlarda. annesi neren acıyor annecim dediğinde de ağzını açtı, boğazını göstererek öp dedi. çünkü anneler öpünce geçer.
  • 2,5 yaşında kızım var benim.

ne zaman düşse, orasını burasını çarpınca, dur öpeyim geçsin dedik. bazen en şımarık yüz ifadesiyle öptürtmek için kollarını uzattı "acıyor diye mahsustan.

geçen kafasını vurdu. eli can havliyle gitti kafasına, öpmeye davrandım yine. "geçmiyor be geçmiyor" diye isyan etti hızla ovuşturmaya devam ederek.

eh be güzelim şimdi ne yapacağız şimdi, öpünce geçdiğine biz gerçekten inanmış ve mutlu oluyorduk kendi kendimize acısını alıyoruz diye.

şimdi ne yapacağız biz.
  • alternatif tıp böyle bir şey olsa gerek dedirten cümle. ilaç falan müsrüflük hem emmoğlu.
  • öpülünce geçmeyendir
  • öpecek olan sevgiliyse tadından yenmeyecek, heyecan verici hadise. tükürüklü tükürüklü oh mis.
  • öpecek birisi olsa geçerdi tabi
hesabın var mı? giriş yap