• ınsan olması .
  • ölen ve öldürenin allahu akbar demesi.
  • empati yapamamasıdır. kalan tüm sorunlar bundan ileri gelir.
  • barbar olması
  • hiç kimse mi iyi bi şey yazmaz arkadaş.
    başlığı ortadoğu insanının en karaktersiz özelliği diye okudum, bir saniye sonra karakteristik özelliğinden bahsettiğini farkettim.
    anlaşılan herkes karaktersiz olarak algılamak istemiş, nasıl inandırıldıysak böyle olduğumuza..
    çok ilginç.
  • birçoğunun kendini 600-700 yılları arasında yaşıyor sandığı için medeniyet, eğitim, birey hakları, hoşgörü gibi çağın getirdiklerinden ve gerekliliklerinden bihaber olması
  • bildikleri ve bildiğini zannettiği konularda ısrarcı olması.
  • aslında ortadoğu değil doğu insanının ortak özelliği birey olamamasıdır. inisiyatif almaz, herşeyi babadan bekler. baba ise gün gelir öz baba olur, gün gelir devlet baba, gün olur allah baba olur ama doğu insanı hep bekler. batıda insanlar 18 yaşına bastığı gün adam olur kendi hayatını yönetir, doğuda insan yetmişine de gelse hala -ailesinin gözünde- çocuktur.

binaenaleyh doğu insanın "adam" olması için önce "birey" olması lazım.
  • ölmek, öldürmek.
  • hic öyle ahim sahim bir ülkeleri, kültürleri olmadigi halde ülkeleriyle, kültürleriyle gurur duymalari. bir ögrenci sehrinde yasiyorum ve burada cok fazla tunuslu, afgan, fas, misirli var. istisnasiz hepsi kültürlerinden ülkelerinden övgüyle söz ediyor. pakistanli, suriyeli bile ülkesine toz kondurmuyor. neyin cabasi bu anlamiyorum. ülkesine dönmemek icin bir taraflarini yirtiyorlar. ama ortamlarda en milliyetci onlar.
hesabın var mı? giriş yap