• (bkz: sorma neden)
  • yanında rahat rahat yemek yiyilebileceğini öğrenme amacı bunlardan biridir.
  • çay almaya giderken, bi' çay daha getirmenin gerekip gerekmediğini anlamak amacı taşıyan nedendir. yani bende öyledir.
  • kişi hac, namaz, zekat olamayacağı gibi oruç da olamaz...hac yapılır, namaz kılınır, zekat verilir, eee oruç da tutulur haliyle...

(bkz: nasıl diyor siz)

(bkz: kendi ana dilini bilmemek)
  • bu soru adamı yollara düşürür, döviz taşıtır. (bkz: hepimiz orucuz)
  • yanında yemek yıyebılırmıyım anlamına gelır
  • ogle yemegi cok kotuyse, disarida yiyelim teklifinde bulunmadan once sorulabilir.
  • sevişmek istemek.

çok güzel bir kadın gördüm, sonra sevişmek istedim. ben ateistim ama kendisi müslüman olabilir. sorayım dedim. oruç musun diye sordum. ki ben böyle bir soru sorsam oruçlu musun diye sorarım, başlıkla uyumlu olsun diye oruç musun şeklinde yazdım. evet dedi. tüh şansına küs öyleyse dedim ve uzaklaştım yavaşça.

gerçi ben ateist olduğum için rahatça tecavüz edebilirdim kendisine ama maksat tatsızlık çıkmasın otobüsün içinde diye kalkışmadım. gerçi ben ateistim ya yine, yanımdaki palayla da etrafımdakileri rahatlıkla dağıtabilirdim ama şimdi kirli kirli eve gitmeyeyim dedim ve uzaklaştım yavaşça.

vicdanım hiç rahat değil şu an. keşke arzularımı bastırmasaydım, ne istiyorsam yapsaydım diyorum. ateistim ya hani o bakımdan. ahlâkım da yok benim hem, ahlâksızım çok. ehehe. ve uzaklaştım yavaşça.
  • kürt-alevi yoğunluğu olan bir komüniti içinde denk geldiğim sorudur, bulunduğum yerde oruç tutanlar yandaş olduğu için, onlara hiç iyi bakılmaz.
hesabın var mı? giriş yap