şükela:  tümü | bugün
 • tarihçi doçent. karadeniz araştırma merkezi başkan yardımcısı. balkanlar üzerine kapsamlı çalışmaları var. son çalışması hazarlarla ilgili. birçok çevirisinin bulunduğunu da belirtelim.

  ukteyi unbeknown the black vermiş.
 • normal hayatta hayli tutuk bir yapısı olmasına karşın an itibariyle habertürk'teki yeni bakışlar adlı programda çalışma alanları arasında yer alan hazarlar konusunda yardırmakta, ortalığı cayır cayır yakmaktadır. moderatör nevzat çiçeğin de katkısıyla kendisi dışında hemen kimseye söz düşmemektedir.
 • geçtiğimiz yıl içerisinde profesör olan ve peter goldenın türk halkları tarihine giriş kitabını türkçeye kazandıran tarihçidir. kendisi ege üniversitesi türk dünyası araştırmaları enstitüsünde görev yapmaktadır.
 • corumludur. bogazici tarih mezunudur. yaklasik 13 yildir ege uni turk dunyasi arastirmalari enstitusunde calismaktadir. 2015/2016'da prof. olmustur. hazarlar konusunda ulkenin onde gelen birkac akademisyeninden biridir. yanlis hatirlamiyorsam turk dunyasi hizmet odulu de sahibidir.

  kendisinin ve yuksek lisans-doktora ogrencilerinin turkiye ortalamasinin uzerinde kalitede calismalari vardir.
  orijinal ve onemli eserler kaleme almistir.

  turkler ansiklopedisi, balkanlar el kitabi, dogu avrupa turk tarihi kitaplarinin editorlugunu yapmistir.
  an itibariyla:
  hirvat ulusunun olusumu,
  hazarlar,
  turklerin kokeni,
  iran ile turan,
  bey ile buyucu,
  ba'de harabil bosna
  kitaplarinin yazaridir.
 • mürdüm'de adalet, ordu, maliye ve hariciyenin devletin dirliği ve milletin birliği için olmazsa olmaz olduğunu anlatan türk akademisyen.