şükela:  tümü | bugün
  • sıcak mı soğuk mu diye kararsız kaldığımız şu günlerde yine kendisini göstermeye başlamış şofördür.
    kendi bölmesindeki camı açıp "kim takar yolcuyu" edasıyla rahatına bakmaktadır. kimsisi de kendisinden klimayı açmasını rica ettiğinizde sanki klimanın yaktığı parayı cebinden ödüyormuş gibi "hava güzel" diye cevap verir. anaç bir şoförse demek. "üşütürsünüz beyefendi. bu havalara aldanılmaz. bakayım? e sen incecik çıkmışsın be beyefendi. sakın soğuk su içme emi?" demek istiyor diye iyi niyetle bakmak istiyorum...
    işin bir diğer ilginç yanı da şapır şapır terleyerek ağzını açmayan yolculardır. birisi tepki verince olaylar gelişir:

a; şoför bey klimayı açar mısınız?
    b: evet piştik burada ya.
    c: gerçekten neden bu ne umursamazlık? ay vallahi bayılacağım!
    d: evet be kardeşim aç şu klimayı.
    e: herkes halinden memnun. şaka gibi ya...

herkes halinden memnun değil. a kişisi tepki vermese sen de ağzını açmayacaktın.
  • ülkemde tüm firmalarda geçerli ana sorunsaldır.
  • bazen iyiki açmıyor diyorum. bazen de açması lazım. sıcaktan durulmuyor. otobüs kliması yüzünden 1 hafta hasta olmuştum.
  • plaza hayatım boyunca bir istisnasını gördüm. adam biz binmedem 10 dakika önce klimayı açıp servisi soğutuyordu. o adamı bizim çomarlar emniyet şeridine girmiyor. eve 10 dakka geç gidiyoruz diye şikayet edip gönderdiler.
    şimdikiler servis kalktıktan en erken 20 dakka sonra açıyorlar klimayı.
  • açtığı zaman da -20 derecede, son hızda açan şofördür, arası yoktur.
  • klimanın üfleme ayarlarını bir türlü beceremediği için, sürekli vurdurmaktan zatürre olmak üzere olan şofördür. gidip klima ayarlarını yapasım gelir..
  • muhtemelen kullandığı aracın klimasının nasıl açıldığını bilmiyordur. çok rastladım çünkü. daha da ötesini söyleyim, öyle şoförler var ki gösterge panelindeki uyarıların anlamlarını bilmiyor, acil bir durumda olayı çakamıyor. kaç tane otobüs yandı gitti öyle.