şükela:  tümü | bugün
 • türk'ün gücü olsa kafasına çuval geçirilirken görürdük sanırım, devletin gücüyle kendi insanına bu muameleyi yapan yarın bir gün başına bir şey gelse ''şehit'' diye pazarlanır. neyse ben bir şey demiyorum.
 • bir araba hamasi laf söyleyip en sonunda yere yatırdıklarından biri yüzüne bakınca tırsan bir tabansızın işi.

  adam her haliyle devlet olmuş haberi yok.
 • adamları yüzüstü yatırıp silahların gölgesinde ne yaptı lan bu devlet diye bağırırken farkında değil, bölge insanına devletin ne yaptıgını gayet iyi biliyor yerde yatanlar.

  bölge insanını işssizlikle, kürt kimligi, ekonomik nedenlerle dağa cıktıgını ilişkilendirmek aptallıgın sınırlarını zorlamak gibi geliyor. aslında son cümlesi insanların neden dağa cıktıgının göstergesi, ''göreceksiniz türk'ün gücünü''

  madem korkun yok kürtlerden, neden bana bakma yere bak diyorsun serefli türk polisi, ifşa mı olmaktan korkuyorsun.
 • öfke öfkeyi doğuruyor. bu öfke şiddete dönüşüyor. sonra ülkemiz kan gölü oluyor.
  her şeyin başı bu öfke. asıl bu öfke yılanın başını ezeceksin yoksa sorun çözülmez
 • o özel hareket amirinin yaşadıklarının onda birini yaşayanlar şu an dağlarda askerlere saldırıyor, şehirlerde karakol önlerinde kendini patlatıyor.

  yerde yatanlar melek, devlet gene şeytan. yerde elleri bağlı yatanları görünce, bu yerdekilerin öldürdüğü vatan evlatlarını anında unutuyorsunuz. katil devlet moduna giriyorsunuz. bu kafayla bir iş olmaz.

  edit: bu yere yatırma olaylarını savunduğum sanılmasın ama öfke öfke doğuruyor ve arada gerçekten bu olayları misliyle hak edecek pislikler yapanlar var, onu da unutmayalım. sen birisine yumruk atarsan o da sana bir şeyler sallar illa ki. görünen o ki bu yumruklaşma daha çok devam eder bu ülkede.
 • "türk'ün gücü" değil de sadece "türkiye cumhuriyeti'nin gücü" deseymiş anlardım. konuşma bu haliyle faşist ve çocukça. türklerin dışındaki bütün ırkları ötekileştiriyor.

  öte yandan adamlar özel hareket polisi. her gün en az bir polis/asker ölüyor. içindeki siniri ve tepkiyi anlayabiliyorum. yerdeki adamların terörle bir bağlantısı varsa yere de yatırır, psikolojik baskı da yapar; bundan doğal ne olabilir.
 • yuh!

  adam bizatihi kendi teröristini kendi üretiyor, bilinçlendiriyor farkında değil.

  (bkz: pkk'nın varlık hikmeti/#53667408)
 • ne güzel dünya be. o gezici onu ezebiliriz, diğeri akpli herşey müstehak, öbürü cemaatçi ne hali varsa görsün vs. diye diye götürelim ülkeyi. hepsi bir yana ırkçılığı sa sokalım işin içine ve gücü aldığımız an direk kesin yargıyı verip "hepiniz hainsiniz, hepiniz göreceksiniz!" diye tehditler savurabilelim. sebep? senin gibi değil çünkü karşındakiler.

  peki ya hak, hukuk, insan hakları, adil yargılanma, temel haklar, insan onuru gibi olgular? ne gerek var canım bu tür şeylere. karşıdaki suçlu olabilir. belki, bir ihtimal. insan olmanın getirdiği kazanımlar, haklar kimsenin umrumda olmamalı mı yani karşındakinin suçluluk ihtimali varsa? onlarca insanı yüzüstü yere yatırıp tehdit etmenin, vatan hainliği konusunda kesin yargıya varmanın, bir nev'i işkence etmenin neresi normal anlam veremiyorum.

  bir de bunu normal karşılayıp gurur duyabilenler var ki, onların olduğunu bilmek ayrı bir umutsuzluk veriyor insana. karşındaki suçlu olsun veya olmasın bir insan ve ona karşı nasıl davranman gerektiği tüm dünya tarafından belirlenmiş temel kurallarla belirtiliyor. hadi tamam zaten hak, hukuk gibi kavramlar ülkede geçerliliğini çoktan yitirdi de senin de insan olmandan kaynaklı, nasıl davranman gerektiğini bilmen gereken onurun, şerefin, namusun olmalı az biraz.

  sen elini kolunu bağlayıp yere yatıracaksın, sonra tehdit edeceksin ve ayak üstü yargılama yapıp karar vereceksin. ne güzel iş be. o kadar güçlü, kudretli isen bu insanlar suçlu ise alırsın mahkemelere çıkarır cezasını verip ıslah eedilmelerini sağlarsın. bunun dışında hangi yol var elinde de "göreceksiniz!" diye tehdit ediyorsun. işkence mi yoksa öldürme mi yoksa başkaca birşey mi?

  herkesin birbirinden nefret ettiği, en ufak gücü elinde bulanın hukuk dışına çıkmaya hazır olduğu, insan olmanın hiçbir değeri ve anlamı olmadığı bir ülke olduk maşallah. sırf düşünce, dil, din, ırk, parti, şu, bu dahi yeterli insanların haksızlığa uğraması, eziyet görmesi, daha beter durumlara düşmesi için görülen o ki. yazık, günah...