• tanıdık çıktığı takdirde, kişiyi, '' sen kimsin de beni seninle konusmak zorunda bırakıyorsun yarram'' şeklinde hezeyan etmek konusunda kışkırtan numara çeşidi.
  • insana kısa bir duygu dalgalanması yaratan hede.

- kim arıyo ya bu saatte.
    - özel numara mı? hadi ordan, numaranı göstermiyorsan ben de telefonu açmıyorum!
    - acaba önemli birşey olabilir mi ki? açsam mı ki?
    - yok ya ne olabilir ki! gene denyonun biri arıyordur.
    - acaba fi tarihinde ticari sürtüşme yaşadığım max peyn bey mi arıyor.
    - kesin odur. ama ben onun numarasını bilmiyorum ki. niye gizlesin.
    - hastalık falan olmasın. yoksa? yok yok açayım en iyisi.
    - ama yok ya. eski sevgilidir kesin. psikolojim kaldırmaz şimdi benim.
    - ama babam da hastaydı. acaba kötü birşey mi?
    - aaa. sustu telefon. kim arıyodu acaba.
    - dur ben sağı solu arayayım. merak ettim şimdi.
    - annemi bu saatte ararsam şimdi kalpten gider kadın. ama ya arayan oysa?
    - yok ya kesin eski sevgilidir. ne arayacam. ama ya oysa. yoksa?
    - kimdi arayan ya. hadi bi daha ara açacağım, bak söz.
    - aramıyor. kimdi acaba.
    - neyse yaa. önemli birşey olsaydı bi daha arardı.

(bkz: bana bunu yaşatmaya hakkın yok)
  • yıllar yıllar önce arayan kişinin numarasını ekranda görmek imkansızken önce ekranda numarayı gösteren telefonlar icat ettik "oh büyük kolaylık" dedik ardından da arayanın numarasını gizlemesini sağlayacak teknolojiyi geliştirdik.
    (bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
  • - aaa abi nasıl yaptın.
    - bu benim özel numaram olum, söylemem.
  • is gorusmeleri icin arandiginizda telefonunuzun ekraninda gormeniz kuvvetle muhtemel ibare.
  • eğer telefonu duyup açamadıysanız veya derste vs iseniz ve önemli bir telefon bekliyorsanız sonrasında gördüğünüzde insanın sinirini bozan numaralardır. bir de yetmezmiş gibi arayan bir şirket temsilcisiyse daha sonra e-mailınızda "telefonunuzu açmadığınız için mail atıyorum" gibi dokundurmalı bir mesaj görmeniz caizdir. gel gör ki özel numarasaysa geri dönemezsiniz bilemezsiniz kimin aradığını...bence oldukça gereksiz bir hizmettir.
  • eger karsi taraf sizin numaranizi taniyip telefonu acmiyorsa ozel numara sayesinde karsi tarafa ulasabilirsiniz...
  • eger karsi taraf sizin numaranizi taniyip telefonu acmiyorsa, ozel numara sayesinde karsi tarafa ulaşamayabılırsınız... şahsen ben, açmak istemediğim bır telefon sonrası gelen ''ozel numara'' taleplerını de hiç kaale almıyorum... ayrıca cokta uyuz olduğum bir arama çeşididir.
  • rahatsız edici bir operatör uygulaması. özel numaradan telefon çaldırma ve kapatma alışkanlığı olan süper vatandaşlar da vardır. onları ne kadar çok severim ben. ne kadar sevimlidirler. ne kadar da şirindirler.
hesabın var mı? giriş yap