• adam bir düşüncesini ya da kendince doğru bildiği bir şey yazıyor twitter'da aman allahım o da ne! alttaki yazılanlara bakıyorum ve cidden içim kararıyor. adama cehapeli muamelesi yapan mı dersin, dinsiz diyen mi dersin. çıldırıyorum ve üzülüyorum. özgür hoca da üzülüyordur benim gibi eminim ama hep bir umudu var. pes etmiyor. ülkenin yarınlarından hep bir umudu var.

ailesini özledi diye kalkmış gelmiş amerikadan. amerika ajanı diyen var, amerikancı diyen var. herkes anlamak istediği gibi algılıyor adamı ama kimse anlamaya çalışmıyor! işte bütün mesele bu memlekette.

özgür hocamı üzmeyin :( beni de üzüyorsunuz. ayrıca bir kaç programa çıksa da bilgilerinden nemalansak.
  • twitterda futurism.com ortağı gibi takılıyor. sitenin hazırladığı çoğu proje aşamasında dahi olmayan kurgu videolarını paylaşıp, " bunu da yaptılar, şöyle de olacak" tarzı yorumları beni benden alıyor. dayı iyi hoş da sen ekonomi bilen adamsın. o paylaştıkların yapılamaz değil ama yapılmaz. günlük kullanımda sıradanlaşmış ürünler gibi tanıtıyorsun ediyosun, 2050 yılının olası icatlarını grafiklemek çok kolay, asıl mesele bu ideaları realiteye dökebilmekte. bunun için biraz fikir versen daha faydalı olursun ülke gençlerine.
  • yakinda twitter biosuna "sosyal medya uzmani" yazacak kisi. oo bak millet neler yapiyor adli videolarindan fenalık gelmeye başladı artık.
  • kendisi iktisatçı değildir sadece finanscidir ama nedense anlamayan millet kendisini iktisatçı sanat çünkü kendisi uzmanı olmadığı halde kendini iktisatçı gibi gösterir.

bundan bir kaç yıl önce akp seviciligi yaparken özgür bey bir tweet atmıştı. o tweette polonya işsizlik oranı ile türkiye karşılaştırması yapıp türkiye daha iyi diyerek akp başarılı demeye getirmişti. bu iktisatçı olmayan ama iktisatçı gibi davranan arkadaşa ben sadece polonya işgücü katılım oranı ile türkiye'yi karşılaştır önce demiştim. eğer türkiye'deki katılım oranı polonya gibi olsa türkiye'deki işsizlik yüzde 22 olur demiştim. beni arkadaş banladi anında.

işte öyle birisidir. uzman olmadığı konuda uzmanmis gibi görünür ve foyasi ortaya çıkınca kaçar. şimdi de habire işte şu teknoloji bu teknoloji diye tweet atıp duruyor. aklı olan zaten dünyanın gelecek teknolojileri için eski hollywood filmlerine bakar o yeter. 50 yılın sonrası 30 yıl öncesinin filmlerinde.
  • katıldığı programlardan derleme bir videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim
    ufkunuzu açabilir

https://www.facebook.com/…598472496/?type=2&theater
  • milli robot partisini kurmasini istedigimiz gurudur.
  • eyvallah çok vizyoner adam, ilime, bilime inanıyor, bize böyleleri lazım da abi gözünü seveyim her gördüğün konsept videoya atlama ya.

twitter'daki mütemadiyen süren "eyvah yandık bittik öldük eller aya biz yaya" tarzı paylaşımların iyiden iyiye can sıkmaya başladı.

her gördüğün prototipi, her bahsi geçen tasarımsal konsept çalışmayı yarın hemen ticarileşip hayatımızın tam orta yerine girecekmiş gibi sunmanın ne alemi var?
  • "artık dana, koyun değil yazılım ve robot kesmeliyiz"

-özgür demirtaş
  • bilgili ve saygın bir akademisyen olmasına rağmen kendisine yakışacak misyon ve vizyonerlikten uzak bir tavırla tıpkı bir spekülatör gibi takılmaktadır. yakışmıyor sevgili hocam.
  • sürekli aforizma kasmaya çalışan, bu uğurda sığ paylaşımlar yapan ve bazen çalıntı, çevrilmiş paylaşımlarını da gördüğüm, ilgi odağı olma izlemini veren prof.
hesabın var mı? giriş yap