• facebook sayfalarında ipad ödüllü bir yarışma düzenlemekteler

"kazanmak istediğin üniversiteyi tasarla, en çok öğrenciyi okuluna topla.
    özyeğin üniversitesinin hediyesi ipad ile okumaya başla." diyor.

http://www.facebook.com/ozyeginuniversitesi
  • son yarışmaları facebook'ta okulun reklamı yapmaya dayalı. halbuki dünya kupası oyunu ne güzeldi..
  • altunizade civarlarında küçücük bir tabelası var "özyeğin üniversitesi -->" yazıyor sadece. hah işte o tabela artık kaybolmak üzere, sarmaşıkları sarmış her bir yanını, haber vereyim dedim. zaten tabelayı görmesem böyle bir üniversitenin varlığından da haberim olmayacaktı ya neyse.
  • veritabanında barındırdığı binlerce e-kitap, dergi, makale şu bu gibi şeylerden (sanırım) haberdar olmayanların "kitap bile almayan okul" diye yaftaladığı üniversite. okulun binası belli, yapılabilecek en uygun boyutlarda bir kütüphane yapılmış, barındırabileceği kitap sayısı da belli buna göre. ha keza, öğrencilerin istediği kitapları da en geç 1 hafta içinde tedarik ediyorlar zaten. onu da geçtim, okulun benimsediği bir çevrecilik ilkesi var. yeni kampüsü de buna göre yapıyorlar, geri kalan şeyleri de. dolayısıyla gerekli gereksiz (kitabın gereksizi olur mu demeyin, olur işte) binlerce kitabı basılı halde alıp, yer ve göz dolduracağına, internet üzerinden bu kitaplara ücretsiz erişim hakkı tanımıştır. bence mantıklıdır da.
  • dün ve bugün itibariyle sis diye adlandırılan ders seçimlerinde kullanılan sistemi çökmüştür.bu kadar öğrenciyi bile kaldıramıyorsa ilerde ne sorunlar yaşayacağız acaba.
  • tek section'ı (britanya köpekliği değil, türkçesi nedir bilemedim) olan bir dersin - ki bu dersin ilk seneki bölümünü veren herkes alabiliyor - kotasını, alabilecek öğrenci sayısından çok daha az tutmasıyla gönüllerimizi fetheden okul.
  • bu üniversite ilk açıldığında baya bi dalga geçmiştim. o ne lan öyle üniversite mi olur diye de, işte böyle pişman oluyor insan. şu an gittiğim tırt üniversite ve bu üniversite bana mektup yollamıştı. işte burslu olarak puanınız yetiyor bölümlerimize gelin görüşelim diye. buna gitmeye bile tenezzül etmemiştim. keşke gitseymişim. akademisyenleri, şu an bulunduğum okulunkine ''sen git köşede oyna'' der. öğrencisine sundukları imkan ise cabası. ah özyeğin üniversitesi. şu gün de gel bizim üniversite'ye yatay geç, bursun devam edecek. 1 dakika düşünmem he.
  • beklentilerimi şu ana kadar yeterince karşılayan okulumdur. işletme öğrencisi olduğumdan kaynaklanmakta olduğunu da zannetmiyorum. zira hazırlık sınıfında daha hiç bir profösörün dersine girmemiş bünyelerin çok pişman olması olayını anlamakta güçlük çekmekteyim. evet okulun işletme alanında kendini gösterme çabası var bu da hüsnü özyeğin'den kaynaklanıyor.

ancak okulun istanbul'da olmasından dolayı etkinlik arayıp ta bulamamak gibi bir durum söz konusu olamaz asla.

söylemeden geçmek istemiyorum. okulda fiba holding gayet iyi part-time iş fırsatları da sunuyor bir öğrenci için.

ve gerçekten azimli, çalışkan bir öğrenci iseniz bu okula gelip fırsatları değerlendirdikten sonra, bir de işletme veya endüstri mühendisligi bölümünü istiyorsanız, size kapılar sonuna kadar açılıyor.
    örneğin bir odtü işletmede okuyan arkadaştan çok daha fazla fırsat eline geçeceği su götürmez bir gerçek. daha 3. senesi okulun ( ve yeni bir üniversite olmasından dolayı taban puanlar düşük, yani eldeki öğrencilerin kapasitesi düşük olmasına rağmen ) yurt dışına staja gönderdiği bir çok arkadaş bulunmakta. işletme ve endüstri mühendisliklerinin taban puanlarında patlamalar yaşanacağını düşünmekteyim önümüzdeki 3-4 sene içinde.

haziran ayında yeni izlenimleri siz összedeler için aktaracağım.
    beni izlemeye devam edin.*
  • 8-14 kasım arası global girişimcilik haftası içinde , özü iş planı yarışması adında okul içi bir yarışma başlatan okul. "altunizade kampüsünde eksikliğini gördüğünüz, “şu da olsa” dediğiniz; yeni kampüsümüzde işletmesine aday olacağınız, “bu tutar, bu olmalı” dediğiniz iş fikirleriniz varsa, işte size fırsat!
    fikir ve plan sizden, destek bizden, uygulama yine sizden." sloganı altında başlıyıcak yarışmadır. yeni bir okul olmasına rağmen öğrencilerini girişimcilik konusunda desteklemeleri ve cesaretlendirmeleri büyük bir artı.
  • www.campusrazzi.com adında yeni bir siteyle karşımıza çımıştır.
hesabın var mı? giriş yap