• 'panam 103' sefer sayılı uçuş libya hükümeti tarafından (ki resmi olarak kabul edilmiştir. ölen yakınlarına libya hükümeti tarafından yaklaşık toplam 2.7 milyar dolar ödeme yapılmıştır.) uçağa bomba yerleştirmek sureti ile lockerbie'ye düşürülmüştür. bu olayda panam şirketinin güvenlik protokolüne dikkat etmemesi, yolcu bavul eşleşmesini yapmaması nedeni ile bomba yüklü bavulu aslında tespit edebilecekken ihmal nedeni ile bu faciaya yol açması sebebi ile yüklü miktarda ceza kesilmiştir. akabinde şirket iflasını açıklamıştır.
  • james bonda ilk filmlerinde havayolu sponsoru olmus olabilir. sean conneryli ve roger moorelu hemen her bond filminde en az 1 kere pan am ucaklarinin kalkis ve inis cekimleri yer aliyor.
  • bu havayolunun sahibi 50lerin sonuna dogru 707'leri begenmeyip , boeing'in baskani ile ocakbasinda muhabbet ederken "bana bunun uc kati lazim amina koim" deyiverir. yaparsindi yapamazsindi derken *boeing bi sekilde 747'i yapar, pan am da bunlari bi guzel doldurur, tek buyuk haline geliverir.
    olaylar gelisir.
  • 2011-2012 sezonunda abc'de pazar akşamları yayınlanmaya başlayacak olan yeni bir seri. 1960'lı yıllarda dünyanın en büyük havayolu şirketi olan pan am'den bol hostesli pilotlu aksiyonlar sunacak kanımca.

oyuncular:
    christina ricci
    kelli garner
    karine vanasse
    margot robbie
    jonah lotan
    michael mosley
  • mad men'siz geçen günlerimize az da olsa merhem olmasını umduğum , beklediğim , olsa çok iyi olur yeni dizisi.
  • christia ricci bücürüğünün (155cm) hostes olarak karşımıza çıkacağı yeni dizi. 1960 civarında olabiliyormuş böyle şeyler demek ki.

10 yıl sonra gelen edit: niye böyle bücürük mücürük demişim yaa ben zaten 160'ım. 5 santimle neyin hırsını çıkartmışım kadından. o dönem hosteslik mülakatına girip elenmiştim. sanırım onun hırsıydı. özür dilerim christina ricci
  • cekimleri halen brooklyn de devam eden, kritiklerin pek begendigi ve ilk acilis sahnesinde neredeyse don draper cikacakmis gibi hissiyat verdigi soylenen dizi. dizi ayrica mad man gibi, soguk savas donemi, kuba kirizi, o donemlerin feminist ayaklanmalari vs yi konu alacak. bu arada pan am o donemlerde en itibarli sirketmis, pilotlari pek bir havali, 5 yildizli otellerde krallar gibi hizmet gorurler hostesleri de ha keza cok ragbet gorurmus. dizi de zaten posterine bakilirsa 4 hostes kizimizin hikayesine benziyor.
  • an itibari ile erişilebilir ortamlara düşmüş dizidir.

mad men siz dönemler için umarım iyi çıkar.
  • yuksek beklenti, dusuk kalite bir dizi... adini aldigi ulkenin havayollarinin simdiki durumunu en iyi ozetleyen durum...
  • uçakları, 50'leri ve tarihi sevenler için birebir bi dizi. imdb 5.3 vermiş ama imdb'nin çoğu puanı gibi buna da itibar etmemek lazım diye düşünüyorum. izleyin bence.
hesabın var mı? giriş yap