• "tamam onu en son göndeririz" dediğim suriyelidir.
  • bütün suriyelileri balık istifi, kamyon kasasına doldurup sınır dışı edelim. ödül olarak bu arkadaş şoförün yanında, önde gitsin.
  • ülkesine dönmesi gereken güzel bir davranış sergilemiş insan; suriyeli.
  • her insanın, erdemli ve ahlaklı bir hareket olduğu için yapması gereken eylemin kendisi için övgü sebebine neden dönüştüğünü anlamadığım suriyeli.

gedik bir şeyler var demek ki.
  • aktroll engelle geç.

suriyeli, afgan, paki, afrikalı bilmem hangi üçüncü dünya ülkesinden bizim ülkeye çökenlerin derhal sınır dışı edilmesini istiyorum, yettiler artık.
  • bi 15 yıl önce benimde yaptığım eylem bende polise teslim etmiştim çünkü sahibi polisti.
    içi bayağıda doluydu dolarlarda vardı türk liralarıda.
    sonuç: suriyeli olmadığımız için kimse bizi anlımızdan öpüp şov yapmadı.
  • offff harika bir haber. benim görüşlerim değişti suriyeliler hakkında. bence hepsine hemen vatandaşlık verelim. sonra idlip'tekileri de çağıralım. ne güzel memleket ha. adamların karıştığı suçlar basına yansımıyor ama 40 yılda bir içlerinden birisi cüzdan buldu mu neredeyse flaş haber diye geçecekler.
  • iki şey aklıma takıldı.

birincisi, medeni ülkelerde her 10 kişiden dokuzunun yapacağı bir şeyin türkiye’de haber değeri olması. ülke bu kadar mı şerefsiz doldu da bu olay haber değeri taşıdı?

ikincisi, o kadar kanalın bundan haberdar olup kameralarını oraya nasıl ulaştırabildikleri sorusu. olayın gerçekliğini sorgulamıyorum, ancak gencin parasızlığına, yürüyerek gelmesine vurgu yapılması, tekrar tekrar konu edilmesi, bir elden gerçekleştirilmiş bir pr çalışması olduğunu açık ediyor.

neyse, olayın kahramanı çocuk eli yüzü düzgün birisine benziyor, ancak bütün bu yaygara hem arap göçmenlerin hem de türk halkının dürüstlük standartları hakkında ilginç ipuçları barındırıyor.
  • oha ne kadar güzel bir hareket hemen kapıları açalım 5 milyon daha gelsin.
  • 3 milyonda 100 tanedir onlardan biride bu arkadaş. 40 yaşına gelmeden 8 çocuk barajını aşan bir topluluk çok değil 10 yıl sonra nüfusunun hangi noktalara geleceğini dört işlem bilen herkes tahmin edebilir. ülkenin 3'te 1' i suriyeli olacak, şuanda bile işini daha ucuza yapan suriyeli'ye kaptıran birçok vatandaşımız o zaman geldiğinde hiç iş bulamayacak. bunların hepsini düşünmeden din kardeşimiz deyip üstünü kapatırsan bu vatana yazık edersin.
hesabın var mı? giriş yap