• dizimag'de görünce ''aha la paranormalli bişi'' diyip izlemeye kalktım.

gerçek kesit çıktı.
  • her bölüm 1 veya 2 esrarengiz olayı tanıklar eşliğinde canlandırma ile güçlendirerek anlatan, berbat kamera açılarıyla çekilmiş, gerçek kesit alternatifi paranormal bir dizidir. eğer esrarengiz bir olaya şahit olduysanız programa başvurabiliyorsunuz, onlar da kendilerince bir canlandırma yapıp sizin röportajınızla birlikte izleyiciye sunuyorlar.

başlarda ortalama bir seviyede seyrederken 1. sezon finaliyle doz artırıp daha bir saçmalamıştır. beni de kendi paranormal senaryolarımla katılmaya ikna etmek üzeredir.

--- spoiler ---

how i met your mother'dan marshall'ın inanıp da anlattığı olayları hatırlatmaktadır. özellikle kocaayak bölümünde kendisinin kulaklarını fazlasıyla çınlatmıştım.
    --- spoiler ---
  • ilk altı bölümünü izledim... bazı olayların bire bin katılmış, abartılmış olduğu belli olsa da içinde gerçekten olabilecek olanların olduğuna eminim... küçükken anneannemin köydeki 3 katlı ahşap evinde yaşadıklarıma insanların gülmesi, onları olanlara inandıramamam hala içimde yaradır çünkü... o sesleri duyup, o anlarda "uykuda mıyım uyanık mıyım" diye kendi kendini sorgulamak, çimdiklemek, uyanık olduğunu anladığın her an içinde artan akıl almaz korku ve yalnızlık hissi çok kötüydü... dini konularda çok zayıfım, hiçbir zaman ilgim alakam olmadı, inançsız bile sayılırım ama günlük bedensel hayatlarımızın dışında da bir şeyler döndüğü kesin...
  • bu akşam 4. sezonu başlayacak olan dizi.
  • the real conjuring adlı 4. sezon 10. bölümünde the conjuring filmine konu olmuş gerçek aileyi konuk eden dizi.
  • syfy'de yayınlanan bir dizi. paranormal tecrübeleri olan arkadaşlar falan varmış dizide.

http://www.imdb.com/title/tt1874066/
  • başlarda şöyle bir bakayım diye göz gezdirdiğim ancak sonra başından kalkamadığım yapım.
  • basima bir sey gelmeyecekse benim sevdigim bir seri. kurgu fazlasiyla hissedilse dahi gercekten turunun sevenleri icin izlemesi keyifli.
  • ciddiye almayın gençler, aman uzak durun, zaman kaybı.
  • her bölüm 2 mini hikaye barındıran ve bu hikayelerin gerçek olmasıyla da insanın içini ürperten, belgesel tarzı korku dizisi. burada olayı anlatanlar, canlandıranlar ve hikaye yer alıyor. açıkçası bazı oyunculuklar yer yer kötü olsa da hikayelerin gerçek olması insanda etki bırakıyor. güzel hoş bir belgesel dizisi.
hesabın var mı? giriş yap