177 entry daha
  • askerliğimi 6 ay er olarak yaptım baştan söyleyeyim.

sonunu da getireyim: bu ülkeye kimsenin borcu yok.. hele vatan borcu dediğiniz şey hiç yok. tersine alacaklıyız. ne verdi lan bana bu ülke de borçlu oluyorum?

kendimi güvende mi hissettim?
    karnımı mı doyurdu?

her ay anasının nikahı gibi vergi ödeyip karşılığında aşağılandım, hakarete uğradım, hayatımın üç beş devlet destekli mafyoz şerefsizin keyfine kaldığını gördüm.

borçmuş. hassiktirin lan. alacaklıyım ben alacaklı... benden alıp yandaş godoşlar doyuruldu. yok benim kimseye borcum.
  • çatır çatır ödeniyor, kudurun
  • vatanın ne para ne borç ile ilgisi vardır.

bak başlığı açan hocam.ben askerliğimi şırnak sınırda yaptım.kısa dönem olarak yaptım.ben orada mayın arama sinyal cihazının pili olmadan emniyet alan timler gördüm.

sırf kendi egoları tatmin olsun diye tüm tabura etek traşı soran,çırılçıplak soymaya kalkan astsubay gördüm.

sırf yanındakilere geyik olsun diye uçaksavar ile katırı ikiye bölen rütbeli gördüm.

hani peygamber ocağı diyorlar ya,ocağın yerinde yeller esiyor hocam.insanların hayatından altı ay çalarak vatana borç ödetilmez.o adamın içinde varsa vatan gerçekten tehlikeye düştüğünde koşar zaten emin ol.
    yoksa hiçkimse rütbelinin egosunu tatmin etmek için gitmez oraya.
  • -sağlık sistemi yerlerde
    -milli eğitim diye bir şey zaten yok
    -maden suyunda bile ötv var
    -2 yıl doğuda mecburi hizmet yapmadan zaten çalışmam dahi yasak
    -özlük haklarına sahip değilim
    -insan haklarımın yarısı ihlal ediliyor.

ve bir hekim olarak bir yılda on binlerce hasta görüp, en az binlercesinin hayatında önemli değişiklikler yapabilecekken revirde parol yazıp izin isteyen askerlere hayır diyerek vatan borcumu ödemek bana fazlasıyla saçma geliyor.
  • 2009 yılında 450 gün askerlik yaptım. o dönemde 15 bin tl çok rahat harcamışımdır. gitmeyin arkadaşlar vatan borcu diye ağlayanlara bakmayın. ben yüzbaşı çorabı yıkıyordum. vatan borcuna dahilse çorap yıkamak, alacağım bile vardır.
  • millet devlet için değil, devlet millet için vardır. milletin yararına iyiliğine olan neyse devlet onu yapmalıdır. ayrıca devleti devlet yapan en önemli unsur millettir. öğrenin şunu artık.
  • babam 30 yıllık türk subayı. güneydoğuda gözümün önünde onu çatışmalara uğurlamakla geçti çocukluğum.

önce 7 sene ergenekon’dan yargılandı. iki yıldır da olmayan 15 temmuz darbesinden tutuklu yargılanıyor. benden babamı almış, onun 30 yıllık emeğini çalmış...

devlet bana babamı versin, bize olan borcunu ödesin, bizim devlete bir kuruşluk borcumuz yok.

kızının nikahını görememiş bir babaya borcunu ödesin önce bu devlet, sonra ben 15 günlük eşimi gönderirim askere. uğruna savaşılacak bir vatan, peşinden ölüme gidilecek haysiyetli bir komutan hala kaldıysa...
  • adı borç olan bir durum için şaşılası değildir.
  • vatan borcu nedir diye düşündürten harekettir.

ben vatana olan borcumu zorunlu hizmet yaparak ödeyeceğim, halka hizmet dağıtacağım. peki sen sik kırığı, patates soyup tuvalet fırçalayarak nasıl bir yarar dokundurdun vatanına?
  • kitlesel imha silahları tartışılırken zorunlu askerliğin saçmalık olduğu bir zaman diliminde yaşıyoruz. o kadar askere harcanacak para ile profesyonel ordu kurulur.

köyünden çıkmış bir gencin 3 ayda eline g3 verip allahın dağına göndermek ve hayatı boyunca dağda yaşamış domuzlarla savaşmasını beklemek bana saçmalık gibi geliyor. daha da doğrusu hiç adil gelmiyor.

onun dışında doğuda savaşmayanlar ise üstlerine hizmet ediyor. bu vatan borcu ödemek değildir. komutanın çocuğuna beleşe matematik dersi ver, kantinde bedavaya kasiyerlik yap, gecenin bi saati kalk nöbet tut. cctv kamera mı yok amk bu çağda! bu işin sonunda sanki birilerinin bize borcu var.
46 entry daha
hesabın var mı? giriş yap